2021m. January 21d. 21:54:08

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Musė
Musė
2018/06/17 01:29

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,926
· Naujausias narys: Aleksas
 
 
Nuomonė. Košmaras zoologijos sode
 

Vokietijoje gyvena dvigalvis pitonas

Rūta Rastenienė

Kas pirmiausiai šauna į galvą išgirdus du magiškus žodžius - zoologijos sodas? Įdomiai praleista popietė, gyvai pamatyti žvėrys, graži pramoga... Tokiais epitetais mintyse susikuriame sau savaitgalio išvykos vaizdą. Kažkur giliai pasąmonės kamputyje šmėstelėjęs, iš vaikystės miglotai likęs, prisiminimas apie surūdijusius narvus ir susivėlusias lamas, greitai dingsta, nes tai buvo taip seniai.
Vos praėjus pro zoologijos sodo vartus, kartu su kvapais užplūsta prisiminimai, tiksliau ne prisiminimai, o klaiki realybė, pasijunti lyg grįžus į tūkstantis devyni šimtai aštuonesdiašimt kelintuosius metus...
Nei pripūsta šokinėjimo pilis ar aplinkui birzgiančios elektrinės mašinėlės nesugeba išsklaidyti pirmo niūriai neįsivaizduojamai liūdno įspūdžio... Tie patys suklypę, gerokai per maži narvai, pilni į mėšlą pavirtusių žemių, ant kurių, paklaikusiom akim besidairantys, gulinėja pavargę ir susivėlę žvėrys.
Purvinos lamos, pasipuošusios „prabangiais“ dredų gaurais tik kur ne kur gali įžvelgti švaresni kailio lopinėlį, neapkibusį sudžiuvusiu purvu ir išmatom. Didingi ir atrodo viskam abejingi kupranugariai, stoviniuoja aptvare, nuo kurio sklinda toks dvokas, kuris verčia kuo greičiau sprukti tolyn, net nespėjus perskaityti spalvingo remėjų pavadinimo.
Kuo giliau į sodą, tuo vaizdelis darosi liūdnesnis. Meškų aptvaras nematęs jokio remonto nuo to laiko, kai buvo įkurtas, vanduo nekeistas, toks įtarimas, nuo to laiko, kai buvo pirmą kartą įpiltas, pageltęs nuo meškų šlapimo ir prikritusių lapų, abejoju, kad net ir viskam abejingos meškos norėtų jame pasipliuškenti.
Nosį riečianti smarvė neleidžia pastovėti ir ilgiau pasižiūrėti, gal ir gerai, nes vienintelis jausmas, kuris apima stebint tris ant betoninių grindų išvirtusias meškas - gailestis. Ant narvo grotų kabo spalvingas vaistų firmos logotipas, skelbiantis, kad remia meškiuką, atrodo mažų mažiausiai apgailėtinai. Geriau toje vietoje įsivaizduočiau gamtos aktyvistų kovojančių už gyvūnų teises plakatus, su užrašu - GĖDA.
Vaizdas nesikeičia visame sode: per maži narvai, purvini ir sulysę gyvūnai, nei kiek nepanašūs į tuos, kurie nupiešti ant iškabų, apžėlus ir nesutvarkyta supanti aplinka, srutų upelis, tekantis iš zebrų ir asilų narvo, garmantis neaišku kur žemyn link miesto... Apie žmonėms skirto tualeto būklę galima būtų parašyti atskirą traktatą ir jį iš karto siųsti į sanitarinę tarnybą...
Nepamatėm krokodilo, ir visa laimė, kad jo nebėra, nes graudu būtų žiūrėti į miniatiūriniame terariume susirangiusį plėšrūną. Paklausite, kodėl visą tai rašau? Todėl, kad man kyla toks klausimas: ar tikrai reikalingas toks parkas, kuriame suaugusiems kyla gailestis, o vaikams iškreiptas gyvūnų vaizdas? Ar tikrai verta dėl tokios keistos edukacinės pramogos taip kankinti gyvūnus? Jei nėra finansavimo ir galimybės sodą išlaikyti tokiu, kad nebūtų gėda, gal geriau jį iš viso uždaryti? Padovanoti gyvūnus tokiems zoosodams, kuriuose jie būtų prižiūrėti, gal taip atsidėkotume už metų kančias koncentracijos stovykloje. Gal galima sodo teritoriją paversti gamtos parku, kuriame būtų įrengtos supynės vaikams ir pasivaikščiojimo takeliai, kuriais einant nekiltų noras iš kišenės traukti respiratoriaus...
DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė.

Šaltinis: DELFI.LT

 
 
Komentarai
#31 | GiX · 2011 September 07 11:58:10
Kad pats ir tirštini tas spalvas.
#32 | kaktuzaz132 · 2012 March 14 22:26:15
Siaubas... Tas Kauno ZooSodas kiekvieną kartą stebina mane. Bent jau galetu persikelti prie kokio miško kad turėti daugiau vietos. Kai buvau apsilankes Rygos ZooSode man paliko dideli įspudi kiek ten yra gyvūnams pakankamai vietos. Manau ten susodinti blogi žmones kurie nelabai mėgsta rūpintis gyvūnais ZooSode. :no:
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2020-12-25 20:29
Ne daug bet yra sistema rodo bent 10 per dieną buna Smile registruotu svečiu daugiau Smile

2020-12-24 11:57
yra yra Grin

2020-12-22 19:55
Dar yra gyvuju Smile

2020-12-07 20:39
https://staktosvor
as.lt/ yra voriu

2020-12-07 00:17
Gal pas ką nors yra voriukų prieaugis? Noriu dukrai nupirkt pirmąjį Smile

2020-11-11 23:50
kaktuzaz132 až jei dar skubu Smile

2020-11-11 09:41
Sveiki, gal kas skubiai su zoofobusais pagelbetu Kaune ir aplink?

2020-08-15 21:20
arahnow123 turime kalcio visada Smile

2020-08-15 14:26
skeiki gal prekiujete ropliams kalci

2020-07-23 22:05
Darome. Ši svetainei iki karantino jau tapo žinoma daugybeje ugdimo įstaigų. Dažnai žmones nukreipiame informacijos paieškms. Bet labai daug forumo tipo svetainiu šio metu išgyvena ne geriausia laikot

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8024
Naujienų: 703
Straipsnių: 189
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39613
 
 
  
  30536524 aplankė mus