2021m. January 25d. 02:52:46

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Musė
Musė
2018/06/17 01:29

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,926
· Naujausias narys: Aleksas
 
 
Pavojų kelia ir gyvatės bei krokodilai
 

Pavojų kelia ir gyvatės bei krokodilai

Užtvindytos Australijos gyventojams pavojų kelia ne tik vanduo, bet ir kartu su juo atplūdę krokodilai, gyvatės bei nuodingos rupūžės. Dešimtys tūkstančių Rockhamptono miesto gyventojų visiškai izoliuoti, nes vanduo, apimantis didesnę teritoriją bei Vokietijos ir Prancūzijos kartu sudėjus, apsėmė miesto oro uostą ir geležinkelį bei užliejo paskutinį buvusį kelią, praneša naujienų agentūra AFP.
Po vandens apsuptą galvijų auginimo centrą į šiaurės rytus nuo Brisbano nusirito gandai apie matytus krokodilus, o miesto centre pastebėtos iki dviejų metrų ilgio gyvatės. Gyvatės, tarp kurių – labai nuodingi taipanai, rudosios gyvatės ir raudonpilvės juodosios, lipa į medžius ir slepiasi žmonių namuose, ieškodamos sauso prieglobsčio, pasakojo gyventojai.
„Gyvatės tapo didžiule problema. Uždariau visas duris, nes jos šliaužia vidun“, – teigė „Pioneer Hotel“ užeigos savininkė Suzanne Miller ir pridūrė, kad jos mamos rudoji gyvatė vos nenužudė. „Ji gyvena laive visai netoliese, ir gyvatė buvo apsivijusi aplink virvę. Ji jautė jos liežuvį, pliaukšintį per veidą, pasirengusį įgelti, tačiau tuomet ji tiesiog nušoko jai ant kelių“, – pasakojo moteris. Greitosios pagalbos pareigūnai įspėjo, kad gyvatės yra labai agresyvios, o iš patvinusių upių potvynio vandens atneštus krokodilus lengva sumaišyti su plaukiojančiomis nuolaužomis.
„Dabar gyvačių poravimosi sezonas, o jos vandens nuneštos iš savo aplinkos. Gyvatės dabar labai kaprizingos“, – teigė Valstijos greitosios pagalbos tarnybos operacijų vadovas Scottas Mahaffey. „O kalbant apie krokodilus, problema ta, kad juos labai sunku atskirti nuo nuolaužų“, – pridūrė jis.
Aplink Rockhamptoną taip pat pastebėta tūkstančiai nuodingų nendrinių rupūžių, o pareigūnai įspėja, kad miestą taip pat užplūs stovinčiame vandenyje besiveisiantys ligas pernešantys moskitai. Iš miesto jau evakuota maždaug 200 žmonių. Rockhamptoną kertanti Fitzrojaus upė jau užtvindė 200 namų, o antradienį arba trečiadienį vandens lygis joje, kaip prognozuojama, turėtų pasiekti aukščiausią lygį – 9,4 metro.
Už 500 kilometrų nuo Brisbano esantis Rockhamptonas, žemės ūkio ir kalnų kasybos pramonės centras, dabar atsidūrė „biblinio masto“ potvynių, nuo kurių visoje Kvinslendo valstijoje nukentėjo 200 tūkst. žmonių, centre. Po savaites trukusių stiprių liūčių iki rekordinių lygių pakilo upių vanduo, užtvindęs kasyklas ir ūkius, nuplovęs tiltus bei privertęs kariniais sraigtasparniais evakuoti ištisus miestus. Bandydami nuo sparčiai kylančio vandens pasprukti mašinomis, plaukdami ar pėsčiomis per pastarąjį mėnesį žuvo jau 10 žmonių. Manoma, kad ši nelaimė pridarys keletą milijardų dolerių nuostolių.
Pirmadienį JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton išreiškė užuojautą dėl žmonių žūties ir pasiūlė pagalbą, o kaimyninė Naujoji Zelandija pažadėjo atsiųsti gelbėtojų komandą. Rockhamptone kariuomenė pristatė atsargų, o policija prievarta išvesdino vieną namų nenorėjusį palikti žmogų, mat kylant vandeniui ten likti buvo pavojinga. Kitos valstijos dalys jau ėmė tvarkytis, nes potvynio vanduo ten nuslūgo, tačiau pareigūnai teigia, kad padarinių šalinimo darbai truks ne vieną savaitę.
Tačiau pietų Kvinslende esančiam Sent Džordžo miestui blogiausia dar priešakyje. Laukiant potvynio, kuris aukščiausią tašką turėtų pasiekti sekmadienį ar pirmadienį, jau pradėta evakuoti gyventojus ir stiprinti pylimus.

Šaltinis: Lrt.lt

 
 
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.  
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2021-01-23 21:59
pirkciu zofobusiu

2020-12-25 20:29
Ne daug bet yra sistema rodo bent 10 per dieną buna Smile registruotu svečiu daugiau Smile

2020-12-24 11:57
yra yra Grin

2020-12-22 19:55
Dar yra gyvuju Smile

2020-12-07 20:39
https://staktosvor
as.lt/ yra voriu

2020-12-07 00:17
Gal pas ką nors yra voriukų prieaugis? Noriu dukrai nupirkt pirmąjį Smile

2020-11-11 23:50
kaktuzaz132 až jei dar skubu Smile

2020-11-11 09:41
Sveiki, gal kas skubiai su zoofobusais pagelbetu Kaune ir aplink?

2020-08-15 21:20
arahnow123 turime kalcio visada Smile

2020-08-15 14:26
skeiki gal prekiujete ropliams kalci

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8024
Naujienų: 703
Straipsnių: 189
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39613
 
 
  
  30542766 aplankė mus