2021m. January 22d. 07:45:40

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Musė
Musė
2018/06/17 01:29

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,926
· Naujausias narys: Aleksas
 
 
Pasaulinė blakių epidemija atsirito iki Lietuvos
 

Pasaulinė blakių epidemija atsirito iki Lietuvos

Lietuvos epidemiologai jau keletą mėnesių susiduria su problema, kurią manė esant jau seniai išnykusią. Bent jau šalies sostinėje tikrai nebebuvo su skurdu ir nešvara tapatinamų blakių. Kaip bebūtų paradoksalu, šiuos nemalonius kraujasiurbius lietuviai atsiveža iš didesnės gerovės Vakarų šalių, ypač Anglijos. Tuo tarpu ankstesniais laikais namus okupavusių tarakonų mažėja, tačiau vasarą namus puola skruzdės ir šimtakojai, o rudenį – graužikai.
„Labai seniai blakės Lietuvoje taip pat buvo didelė problema, tačiau jau kuris metas mes manėme, kad Vilniuje jų visiškai nebėra. Šiuo metu dėl blakių į mus kas mėnesį kreipiasi po keletą žmonių ir jų srautas didėja. Jas žmonės dažniausiai atsiveža su daiktais iš Londono“, - pasakojo Vilniaus profilaktinės dezinfekcijos stoties gydytoja epidemiologė Valentina Develtova. Su blakėmis nuo rugpjūčio kovoja JAV. Daugiausiai jos išplitusios Niujorke – šių kraujasiurbių buvo rasta net Jungtinių tautų pastate. V. Develtovos žiniomis, nuo blakių masiškai kenčia ir britai. „Mums netgi skambina arba rašo laiškus lietuviai iš Anglijos – konsultuojasi, ką daryti“, - sakė pašnekovė.
Kai namuose atsiranda blakių, žmonės pradeda skųstis, kad juos kažkas kandžioja, o po nakties ant patalynės net galima pamatyti kraujo dėmių. Išnaikinti blakes, anot specialistės, nėra labai sudėtinga, tačiau pats žmogus to nepadarys – jau reikia profesionalų pagalbos.
„Tuo tarpu tarakonų pastaraisiais metais mažėja. Greičiausiai todėl, kad žmonės jiems vis mažiau pakantūs – vos tik pastebėję juos, arba patys imasi kokių nors priemonių, arba kviečiasi mus. Dabartiniai mūsų dezinfekcijos preparatai tikrai veiksmingesni už buvusius. Pakankamai efektyvios yra ir prekybos centruose parduodamos priemonės“, - teigė epidemiologė. Anot jos, greitai tarakonus naikina ir gaudyklės su klijais, ir speciali tarakonus nuodijanti želė, kurią jie suvokia kaip maistą. Tačiau jeigu kiti kaimynai nesiima tokių pačių priemonių, pagalba bus trumpalaikė. Žinia, tarakonai labai greitai veisiasi – užtenka iš kur nors su daiktais parsivežti keletą tarakonų ir jie gali paplisti visame name.
Beje, tarakonai yra dviejų rūšių. Rudieji valgo ten, kur gyvena, kitaip tariant, įsikuria bute ar name, todėl įmanoma rasti ir išnaikinti jų židinius. Juodieji tarakonai gyvena rūsiuose, tačiau pavalgyti vyksta į svečius. Pastaruosius naikink nenaikinęs – kol nebus rastas jų židinys, jie vis tiek ateidinės.
„Vasarą aktualėjanti problema skruzdės. Vilniuje jų buvo labai daug ir lipo jos pakankamai aukštai. Gal tam turi įtakos besikeičiantis klimatas. Taip pat į namus atkeliaudavo lauke gyvenantys šimtakojai“, - pasakojo V. Dveltova. Anot pašnekovės, dar viena opi sezoninė problema – kačių blusos, su kuriomis tenka kovoti vasarą. Paprastai jas platina benamės katės, o žmogus į namus jų gali parsinešti kad ir ant batų. Tuo tarpu rudenį iš lauko į namus sugrįžta graužikai – pelės ir žiurkės. „Jei namas priklauso savivaldybei, graužikus mes naikiname nemokamai. Norintiems juos išnaikinti patiems šiuo metu yra visokių priemonių – pradedant klijų gaudyklėmis, baigiant nuodais. Tačiau jei graužikų iš tiesų daug, verta jų naikinimą patikėti specialistams“, - patarė epidemiologė.
Tarakonų, blusų, blakių ir kitų gamtos gyvių naikinimas mokamas. Kaina priklauso nuo gyvenamojo ploto dydžio. Po dezinfekcijos į patalpas gyventojai gali grįžti po dviejų valandų.

Šaltinis: DELFI.LT

 
 
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.  
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2020-12-25 20:29
Ne daug bet yra sistema rodo bent 10 per dieną buna Smile registruotu svečiu daugiau Smile

2020-12-24 11:57
yra yra Grin

2020-12-22 19:55
Dar yra gyvuju Smile

2020-12-07 20:39
https://staktosvor
as.lt/ yra voriu

2020-12-07 00:17
Gal pas ką nors yra voriukų prieaugis? Noriu dukrai nupirkt pirmąjį Smile

2020-11-11 23:50
kaktuzaz132 až jei dar skubu Smile

2020-11-11 09:41
Sveiki, gal kas skubiai su zoofobusais pagelbetu Kaune ir aplink?

2020-08-15 21:20
arahnow123 turime kalcio visada Smile

2020-08-15 14:26
skeiki gal prekiujete ropliams kalci

2020-07-23 22:05
Darome. Ši svetainei iki karantino jau tapo žinoma daugybeje ugdimo įstaigų. Dažnai žmones nukreipiame informacijos paieškms. Bet labai daug forumo tipo svetainiu šio metu išgyvena ne geriausia laikot

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8024
Naujienų: 703
Straipsnių: 189
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39613
 
 
  
  30537168 aplankė mus