2020m. November 28d. 10:29:00

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Musė
Musė
2018/06/17 01:29

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,927
· Naujausias narys: Aleksas
 
 
Į užtarnautą poilsį – su nuoskauda
 

Į užtarnautą poilsį – su nuoskauda

Daiva SAVICKIENĖ

Naujaisiais mokslo metais Raguvos gimnazistų nebemokys visoje Lietuvoje žinomas biologijos mokytojas ekspertas Antanas Slučka. Oficialiai jis rugsėjo 1-ąją išlydėtas į pensiją. Tačiau pats pedagogas jaučiasi nepelnytai išstumtas. „Liūdnos žinios, bet tai tiesa. Mes visi apgailestaujame, kad jis išėjo“, – patvirtino Raguvos gimnazijos direktorė Asta Sakalauskienė apie mokytojo Antano Slučkos išėjimą. Jos teigimu, pedagogas pats apsisprendė išeiti į pensiją.
Esą jam buvo siūlomi alternatyvūs variantai – pavyzdžiui, pereiti nors į neformalųjį ugdymą, tačiau, tikina gimnazijos vadovė, A. Slučkos apsisprendimui įtakos, matyt, turėjo ir valstybės politika – pensijų mažinimas dirbantiems pensininkams. Kartu mažėja klasių komplektai, mažėja pamokų. Tačiau A. Sakalauskienė tikino, kad šiemet siūliusi tokį pat krūvį kaip ir pernai.
Praėjusiais mokslo metais pamokų krūvį A. Slučka dalijosi su kita mokytoja. Daugiau pamokų, pasak A. Sakalauskienės, neturinti iš ko duoti. Beje, naikinant Šilų filialą, ten dirbusią mokytoją pasikvietė į Raguvą. Direktorė teigė, kad turėta galvoje, jog A. Slučka jau pensinio amžiaus – jam 66-eri, – ir jis kada nors išeis į pensiją.
Mokytojas tada neprieštaravęs pasiūlytam krūviui.
„Jis dirbo su vyresniais mokiniais. Nežinau, kaip vaikai reaguos... Tikiuosi, kad supras“, – sakė ji. Mokytojo darbas reikalauja daug jėgų ir išteklių. A. Slučka turėjo ne tik pamokų, bet ir savo lėšomis išlaikė visoje šalyje ir už jos ribų žinomą gyvąjį kampelį. Tad, direktorės manymu, mokykla kartu su mokytoju praras ir vieną savo išskirtinumų.
„Jokiu būdu ne priverstas išėjo. Daug įkalbinėjome, kad atsiimtų savo sprendimą. Iki paskutinės minutės tikėjausi, kad atšauks savo prašymą“, – kalbėjo direktorė. Kartu pripažino, kad abu žinoję, jog visoje šalyje pagarsėjusio pedagogo ir gyvūnų mylėtojo išėjimu bus susidomėta. O antireklamos mokyklai nereikia.
„Liūdime, kad mokytojas išeina, bet norime, kad būtų garbingas, be šešėlių ir nesusipratimų“, – sakė A. Sakalauskienė, pridūrusi mananti, jog šioje situacijoje labiausiai nuskriaustas ne mokytojas, o mokykla – ji prarandanti daugiau.
Kadangi A. Slučka nebedirba mokykloje, tad automatiškai nebeliks ir jo dar 1977 metais įkurto gyvojo kampelio. Mokytojas buvo gavęs Savivaldybės leidimą laikyti mokykloje gyvūnus ugdymo reikmėms. Tai pedagogo darbo dalis. Išėjus A. Slučkai, nebelieka kam jais rūpintis. Be to, gyvūnai – asmeninė jo kolekcija. Raguvos gimnazijos direktorės A. Sakalauskienės teigimu, dar kurį laiką augintiniai liks, nes reikės sugalvoti, kur juos padėti. Be to, dar turi atvykti keletas ekskursijų.
„Prižiūrėti reikia pasiaukojimo. Kitai mokytojai ko nors pripiršti negaliu“, – sakė direktorė.
Priežiūros sąlygos nelengvos, daug rūpesčių, o mokykla kuo nors prisidėti negalėjusi. Ji periodiškai prašydavo lėšų iš rajono Savivaldybės, tačiau tai nebuvęs svarus indėlis. Mokykla išrūpino laboranto etatą, buvo naudojamasi mokyklos patalpomis, tačiau A. Sakalauskienė teigė, kad lėšos labai apkarpytos.
Oficiali mokytojo išėjimo priežastis – pensija, tačiau išėjimo šaknys glūdi kur kas giliau. Mokytojas patvirtino naikinantis gyvąjį kampelį ir savo kolekciją, įrangą parduodantis. Žinomas visoje Lietuvoje pedagogas teigė, kad priėmus naują mokytoją jam be pasirinkimo teisės buvo paliktos tik vyresnės klasės, taigi jis neteko kabineto. A. Slučka sakė su tuo sutikęs, bet šiais metais pamokų krūvis dar mažėjo – iš jo paėmė ir devintokus. Suprasdamas situaciją dėl pamokų krūvio mažėjimo, mokytojas teigė neprieštaravęs, tik prašęs, kad duotų dvi valandas gamtos pažinimo penktokams. Pasak A. Slučkos, jie beveik visi panoro lankyti zoologų būrelį, o jo programa puikiai dera su gamtos pažinimo programa.
Beje, gyvasis kampelis labiausiai ir reikalingas mokantis biologijos žemesnėse klasėse.
Tačiau, mokytojo teigimu, jam buvo aiškiai pasakyta, kad pamokų žemesnėse klasėse niekada nebegausiąs ir kad, išleidęs vyresniuosius, jų iš viso nebesitikėtų. Gimnazijos valdžia A. Slučkai siūlė dirbti tik su būreliu. Tada jam tapęs aiškus ir visiškas nenoras kaip nors spręsti gyvojo kampelio išlikimo problemas. „Naujai mokytojai siūlyti išlaikyti gyvąjį kampelį nebuvo prasmės, nes sunku įsivaizduoti, kaip ji tai galėtų padaryti, negyvendama Raguvoje“, – sakė jis.
Mokytojas pasakojo, kad buvo įdomu atvežti nematytų gyvūnų į mokyklą, ir teigė tai daręs ne dėl pinigų, kaip kai kam kartais atrodo. A. Slučka sakė didelio pelno iš gyvūnų Raguvoje niekada neturėjęs. O dėl išauginto jauniklio atvažiuoti iš Vilniaus ar Kauno niekam neapsimokėjo. Juos tekdavo įpiršti zooparduotuvių savininkams beveik už savikainą.
„Žodžiu, supratau, kad perspektyvų dirbti mokykloje nebeturiu. Kad ir kaip besispardysiu, nieko nelaimėsiu. Aš jau pensininkas, o su jais daryti galima, ką nori. Gaila tik daug darbo ir energijos, įdėtos auginant tikrai egzotinius gyvūnus. Daug laiko reikėjo, kol sudarėme besiveisiančias jų poras, retas papūgų variacijas“, – apgailestavo A. Slučka.
Dabar jis žadėjo užbaigti pradėtus darbus, suieškoti gyvūnams naujus namus, gal kai kuriuos pasiimsiąs ir į savuosius. Ir teigė bandysiąs įprasti prie pensininko gyvenimo.

Šaltinis: Panevėžio balsas

 
 
Komentarai
#1 | makis · 2010 September 05 19:57:52
Ech.. Nekokie naujieji mokslo metai pas mus.. Direktorė laaabai kratosi savo kaltės (kaip ir matome straipsny). Jau ir seniau Slučka skūsdavosi, kad alga mažėja, gyvūnus išlaikyt iš savų lėšų reikia ir pan. o dabar, tai ir durniui buvo aišku, jog jis neliks mokykloje, kai taip iš jo atimė pamokas. Žodžiu mūsų direktorėlė išėdė vienintelį mokytoją ekspertą.. Pasidarė gimnazija, kelt lygi bando.. Ir (atsiprašant) "pist", nebebėra Antano. :nezin: Dar labai smagus niuansas yra tas, kad mūsų, dvyliktokų, biologijos klasės A ir B lygius davė TAI pačiai mokytojai, pamokos vyks sujungtos. (!) Tai mokytojai, kuri nėra niekada ruošusi dvyliktokų egzaminam. Reziumė, išvyti mokytoją (ir ne bet kokį), neturint jam pamainos.. Neturiu žodžių. :kvail:
#2 | Vobleris · 2010 September 05 20:40:51
Na taip Sad ,bet viskam yra savas laikas.Ankščiau ar vėliau taip turėjo nutikti....Aišku mokykla praras traukos centra,kas blogai pačiai mokyklai.Tačiau nereikia pamiršti ,kad pensija yra pencija (su visa pagarba p.Antanui) tokie laikai,dirbti nori visi,darbo mažai ir tam jaunam mokytojui,kad ir ne su tokia specializacija,patirtimi,dirbti ir reikia Smile o ir į įstatymus (būkim biedni ,bet teisingi) spjauditi ir nereikia .....pas patį šeimoje, nemažai pedagogų sunku šiais laikais....gaila ,kad nebebus tokio "gyvojo kampelio" žmonių supažindinimui ir pan.Belieka tiketis tinkamų namų "kampelio" gyventojams o ponui Antanui sveikatos ir ištvermės.Sunku po tiek metų ir įdėto indelio atsisveikinti su mylimu darbu,veikla,gyvūnais....
#3 | Nauris · 2010 September 07 03:40:44
Ne kas...o toks mielas kampelis ten buvo Sad..galejo dar keletą metelių padirbėt žmogelis..tai ne paėmė ir išstumė..dn kaimo jaunimas prie bambalių pereis..Grinead:
#4 | herpetologas · 2010 September 10 15:52:09
Trumpai tariant trauka gimtajam kraštui,miestelio vardo garsinimas ir skleidimas gyvosios gamtos meilės į dar gyvas plakančias ne akmenines jaunimo širdis buvo pripažinti kaip bereikšmiai dalykai,akyvaizdu kad direktorė interviu blefuoja o iš tikro džiugauja mokytojo gyvūnų išlaikymo saskaita vieną kitą menkavertį lituką sutaupiusi...ko įdomu tyli rajono švietimo valdžia,ar jos nedžiugino mokytojo mokinių pasiekimai rajoninėse ir respublikinėse biologų olimpiadose,p Antano amžiaus ir dar daug vyresni žmonės mano bičiuliai iš Čekijos,Lenkijos dar su savo burelių,jaunimo centrų vaikais į gerai finansuojamas pažintines ekspedicijas traukia,tik ne čia,ne šalyje kur aplinkos pažinimo švietimas laikomas neprestižiniu,tai gi čia ne fifų konkursas ar žmonių orumą žeminantis realybės šou kuriuose ir prie lovio sėdintys mėgsta sudalyvauti...Frown
#5 | Karry · 2010 September 14 11:19:49
Mokykla taupo? na tuomet matyt sargas pats sau iš namų atsinešė plokščiaekranį televizorių ir pasikabino koridoriuje :geek:
#6 | herpetologas · 2010 September 15 02:10:04
ir buvusiam dirikui apartmentuota sporto salė kur sau mokytojauja patenkintas,o mokyklai ir miesteliui šlovę nešusiam mokytojui durys parodomos:tdown:
#7 | steu · 2010 September 15 22:36:15
man tai keista, o kodėl neuždaro sporto salės tada, juk ją apšildyti žiemą irgi kainuoja.. ir manau daugiau nei kelis terariumus.. juk galima per tv pažiūrėti sporto kanalų.. tai kam čia išlaikyti sporto salę.. arba kodėl nenaikinti chemijos ir fizikos laborų? juk internete viskas surašyta.. kam ta praktika? aj trūksta žodių man..
#8 | makis · 2010 September 16 15:51:16
Ir šiaip, žiūrint iš savo varpinės, labai "smagu" mum - mokiniam, kai atima mokytoją ekspertą, puikiai mokantį paruošti mokinius egzminui (ir ne tik jam), ir duoda mokytoją baigusią chemiją (!) kuri nė karto nėra ruošusi egzaminui... Prieš ją nieko neturiu, stengiasi žmogus, bet "abidna" ir dėl savęs, ir žinoma, labai dėl p. Antano.. Žodžiu, tuo pačiu turiu ir labai daug ką pasakyt, ir labai mažai.. Kaip kad steu sakė - trūksta žodžių.
#9 | herpetologas · 2010 September 18 21:41:11
Makis pilnai tave suprantu,pats turėjau kaip bebūtų gaila 5 biol mokytojus.ir tik 1 keitėsi dėl to kad keičiau mokyklą,iš tų 5 tik vienintelio tiesioginė specialybė buvo biologija,visi kiti ar kitos chemikai,geografai arba tie kurie aukštasias baigė tik dėl diplomo,viena jų vos infarkto negavo kai į pamoką beje jos prašymu atsinešiau suaugusių šrenkų porą,ji matyt įsivaizdavo kad tie žalčiai mažesni už batų raištelius,arba kad aš jų išvis neatnešiu,tokio tipo mokytojams jokia užklasinė,fakultatyvinė veikla neįdomi ir žinios jų tik iškaltos arba jų išvis nulis,o Raguvos gimnazijoj tos užklasinės ir neabejoju daug lėšų surijančios veiklos išviso per akis ten gi ir kartingai ir sunkiosios,lengvosios atletikos,krepšiniai,žymieji dainorėliai kurių veikla manau surija keleriopai daugiau lėšų nei mokytojo gyvasis kampelis,p Antanas turi gerą tačiau ne visiems budingą savybę rėžt tiesą į akis kuri manau daug kam ten kliudė,tad visaip ir buvo stengiamasi jį iš mokyklos išguitiSad:tdown:
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2020-11-11 23:50
kaktuzaz132 až jei dar skubu Smile

2020-11-11 09:41
Sveiki, gal kas skubiai su zoofobusais pagelbetu Kaune ir aplink?

2020-08-15 21:20
arahnow123 turime kalcio visada Smile

2020-08-15 14:26
skeiki gal prekiujete ropliams kalci

2020-07-23 22:05
Darome. Ši svetainei iki karantino jau tapo žinoma daugybeje ugdimo įstaigų. Dažnai žmones nukreipiame informacijos paieškms. Bet labai daug forumo tipo svetainiu šio metu išgyvena ne geriausia laikot

2020-07-21 23:10
nu as suprantu, kad reikia lesu ir pan. tai reikia daryti kazka, kad gyvuoti si sveteine plesti jos populiaruma ieskoti aktyviu nariu ir pan. o ne laikyti mirusi puslapi ta noriu pasakyti Wink

2020-07-15 11:05
Tvarkome Smile Tam kad matytusi ji dabar jau sudeta jei apie 300-400e. Visi drąsus kalbėti, bet kai kažką daryt reikia greitai dingsta Grin BUvo daug užsidegusiu, padėti prisidėti Smile

2020-07-14 10:46
ne kad isjungti, bet jau jau apsiemet, tai tvarkykit ,kaip priklauso, arba perleisti kazkam kitam kas tures lesu islaikyti Wink

2020-07-13 19:16
Midnight Geriau buvo tiesiog išjungti? Smile

2020-07-13 13:00
Tai gal butu norinciu prisideti € kad gaivinimas sekmingesnis butu

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8018
Naujienų: 703
Straipsnių: 189
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39646
 
 
  
  30277582 aplankė mus