2021m. January 25d. 02:25:12

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Musė
Musė
2018/06/17 01:29

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 8

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,926
· Naujausias narys: Aleksas
 
 
Kruopose - vabalai, morkose - lervos
 

Kruopose - vabalai, morkose - lervos

Aurelija Jonušaitė ("Sostinė")

Vabalų lervos, sudžiūvę vabzdžiai, citrinmedinės erkės, pseudoskorpionai – tokių gyvių vilnietis biologas rado ne egzotiškuose kraštuose, bet prekybos centruose parduodamuose maisto produktuose. Iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsisikiriančiuose ryžiuose ar kruopose gali slėptis įvairiausių gyvių ar jų liekanų. Vilniečio biologo Daumanto Liekio atliktas tyrimas nustebino net jį patį. Pusę metų sostinės prekybos centruose tyręs maisto produktus, vyras negalėjo patikėti gautais rezultatais. Parduodamuose maisto produktuose tiesiog knibždėte knibžda įvairiausių egzotinių gyvių, vos įžiūrimų vabalų, jų lervų.
Reidą per sostinės prekybos centrus D.Liekis pradėjo prieš pusmetį. Vedamas mokslinio smalsumo, vyras tyrė, kokių gyvių galima rasti įvairiuose maisto produktuose. Apsiginklavęs pincetu ir mėgintuvėliais vyras dažniausiai prekybos centruose tyrinėdavo džiovintus vaisius ir riešutus, kruopas, daržoves ir vaisius, sodininkystės prekes. „Matyt, iš šalies atrodžiau išrankus pirkėjas, nes labai įdėmiai apžiūrinėdavau kruopų maišelius, sveriamus riešutus. Kai ką įsidėdavau ir į mėgintuvėlį. Būtent dėl to dalyje prekybos centrų buvau nuolatinis apsaugos posto lankytojas.
Po kelių sulaikymų man buvo pareikšta, kad aš parduotuvėje nepageidaujamas“, – tyrimo metu patirtus sunkumus vardijo D. Liekis. Nors vilniečiui nuolat tekdavo patirti apsaugininkų spaudimą, tačiau tai jo neatbaidė nuo tyrimo. Atvirkščiai, jam norėjosi kuo daugiau ištirti įvairių produktų ir sužinoti, kokiais gyviais jie apkrėsti. Biologas tikina, kad viename prekybos centrų buvo parduodami iš Kinijos atvežti žemės riešutai, apkrėsti vabalų straubliukų šeimos lervomis.
Kitame prekybos centre aptikti radiniai nustebino dar labiau. Duonos skyriuje, kuris toje parduotuvėje buvo šalia vaisių skyriaus, ant grindų lakstė pseudoskorpionas. Tikėtina, kad toks gyvis atkeliavo iš šiltųjų kraštų. Tiesa, jie žmonėms nepavojingi – neturi geluonies. Vieną įspūdingiausių radinių aptikau džiovintose citrinose, kurios buvo importuotos iš Indijos. Jose radau vabalų, kurie natūraliomis sąlygomis skaido sudžiūvusią dvėseną. Šie gyviai priklauso kailiavabalių šeimai. Galima tik įsivaizduoti, kokiomis sąlygomis šie, ligas platinantys gyviai pateko į pakuotę“, – stebėjosi D.Liekis. Biologas vilniečiams nepatarė rinktis nukainotų produktų. Viename prekybos centre, kur dažnai pigiau parduodami nukainoti produktai, pigesnėse morkose vyras aptiko neaiškios rūšies muselių balkšvų lervų. Jeigu tokios morkos būtų valgomos žalios ir neplautos, lengvai galima susirgti vidurių uždegimu.
Sužinoję apie tokį vilniečio atliktą turimą, prekybos centrų atstovai gynėsi, jog parduotuvėse nuolat atliekama griežta prekių patikra. „Mūsų prekybos centruose veikia labai aiški kokybės sistema. Negana to, kad mus nuolat tikrina įvairios tarnybos, mes ir patys prižiūrime savo produktus. Prieš patekdami ant lentynų, ypač maisto produktai, būna patikrinami kelis kartus. Jei mums kyla nors menkiausias įtarimas dėl gaminio kokybės, grąžiname jį tiekėjui. Keista, kodėl pirkėjas matydamas tokias negeroves nesikreipė į mus. Jeigu žmogus toks pilietiškas, manau, turėtų pirmiausia informuoti parduotuvės administraciją, kad iš prekybos būtų kuo greičiau išimti netinkami produktai“, – aiškino prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ atstovė spaudai Rasa Juodkienė.
Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis tikino, kad visose parduotuvėse pasitaiko nusižengimų. „Mūsų teisėjas yra pirkėjas, tad stengiamės, kad jis liktų patenkintas. Žinoma, kai tiek daug yra parduotuvių, visko neįmanoma sukontroliuoti. Tad kartais pasitaiko ir nusižengimų. Tačiau mes visada palaikome klientą ir jei jis yra nepatenkintas preke, mes visada grąžiname pinigus. Neretai prekę atgal priimame net ir pirkėjui neturint pirkimo čekio“, – teigė D.Ryliškis. Pasak atstovo spaudai, prekybos centruose itin didelė kontrolė taikoma didesnės rizikos produktams. Paprastai tokios prekės atkeliauja iš trečiųjų pasaulio šalių. Vaida Barkovskienė Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja. „Vienokių ar kitokių pažeidimų prekybos centruose aptinkame kas mėnesį. Negaliu išskirti nė vieno prekybos tinklo, nes tų pažeidimų būna visur ir įvairiausių. Pasitaiko, kad pirkėjai, ypač džiovintuose vaisiuose ar riešutuose, aptinka įvairių lervų, kandžių. Tokie gyviai veisiasi ne dėl to, kad atkeliavo prasta siunta iš kitų šalių. Čia kaltesni yra prekybos centrai. Jie tinkamai neprižiūri, nevalo patalpų, kuriose laikomi maisto produktai.
Pavyzdžiui, prekybos centre pasibaigus džiovintiems vaisiams, dėžutė neišvaloma ir nedezinfekuojama. Tiesiog ant seno likučio užpilama nauja partija riešutų. Dėl to ir ima veistis visokie gyviai“.

Šaltinis: Lietuvos rytas

 
 
Komentarai
#1 | Vygis · 2008 October 26 22:18:31
Tikras šaunuolis Daumantai :thumb: Nuo šiol teliko tik nebevalgyt Grin :laugh:
#2 | agnulllka · 2008 October 26 22:21:13
Gražu Grinead:
#3 | sarunas · 2008 October 27 12:32:47
Daumantai, kokiuose prekybos centruose daugiausiai nusižengimų aptikai?
#4 | Daumantas Liekis · 2008 October 28 11:18:13
Norfoje bei Maximoje.
#5 | agnulllka · 2008 October 28 11:58:18
norfa nieko nestebina... Na dėl maximos truputį nustebus :yes:
#6 | zemiii · 2008 November 01 16:13:30
nebevalgysim džiovintų vaisių Grinead:
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2021-01-23 21:59
pirkciu zofobusiu

2020-12-25 20:29
Ne daug bet yra sistema rodo bent 10 per dieną buna Smile registruotu svečiu daugiau Smile

2020-12-24 11:57
yra yra Grin

2020-12-22 19:55
Dar yra gyvuju Smile

2020-12-07 20:39
https://staktosvor
as.lt/ yra voriu

2020-12-07 00:17
Gal pas ką nors yra voriukų prieaugis? Noriu dukrai nupirkt pirmąjį Smile

2020-11-11 23:50
kaktuzaz132 až jei dar skubu Smile

2020-11-11 09:41
Sveiki, gal kas skubiai su zoofobusais pagelbetu Kaune ir aplink?

2020-08-15 21:20
arahnow123 turime kalcio visada Smile

2020-08-15 14:26
skeiki gal prekiujete ropliams kalci

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8024
Naujienų: 703
Straipsnių: 189
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39613
 
 
  
  30542576 aplankė mus