2020m. November 28d. 09:27:53

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Musė
Musė
2018/06/17 01:29

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 7

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,927
· Naujausias narys: Aleksas
 
 
Nori žiurkėno – atsiklausk kaimyno
 

Nori žiurkėno – atsiklausk kaimyno

Nuo šiol žiurkėną auginti užsimanęs vaikas privalės atsiklausti ne tik tėvų, bet ir greta gyvenančių kaimynų. O laikantys triukšmauti mėgstančius šunis sulauks baudų. Trečiadienį Vilniaus miesto taryba imsis nagrinėti naujas gyvūnų laikymo taisykles. Kaip teigia klausimo rengėjai, visos taisyklių pataisos daugiau juridinės, padėsiančios išvengti nesusipratimų, jeigu augintinio savininko ir gyvūnu nepatenkinto asmens ginčas persikeltų į teismus. Tačiau yra ir keletas naujovių. Į gyvūnų taisyklių sąrašą pirmą kartą įtraukiama bitynų priežiūra. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Julius Morkūnas teigia, kad bitės aplinkiniams kelia ne mažiau bėdų, negu šunys ar katės.
"Daugiausia nesklandumų dėl bitynų kyla miesto pakraščiuose, ypač sodų bendrijose. Kad bitės netrikdytų arti įsikūrusių kaimynų, naujose taisyklėse nustatėme atstumą, kur gali būti įrengti aviliai, kaip jie tūri būti atveriami", – tikino J.Morkūnas.

Griežti reikalavimai aviliams
Nuo šiol bitininkai privalės ne tik registruoti avilius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vietos padaliniuose, bet ir per 30 dienų juos sunumeruoti. Soduose bitininkams avilius bus leidžiama statyti ne arčiau kaip 5 m nuo sklypo ribos ir gauti raštiškus greta įsikūrusių kaimynų sutikimus. Nuo žmonių vaikščiojamų takų avilius bus privaloma patraukti ne arčiau, kaip per 10 m, nuo vieškelių – ne arčiau nei 20 m, o nuo vandens telkinių – per 100 m. Prie avilių, įrengtų šalia medingųjų augalų, bitininkai privalės iškelti įspėjamąjį ženklą "Atsargiai – bitės", kuriame būtų nurodytas ir bityno paso numeris, savininko duomenys. Sodų bendrijose įrengtų avilių lakos privalės būti atgręžtos į savininko sklypo vidurį. Be to, ribojamas ir soduose auginamų bičių šeimų kiekis – vienam arui tenka viena bičių šeima.

Visagalis kaimyno parašas
Permainos laukia ir šunų bei kačių šeimininkų. Iki šiol už triukšmaujantį ir kaimynų ramybę trikdantį šunį savininkas galėjo būti baudžiamas nuo 20 iki 6 val., o nuo rytojaus greičiausiai baudos bus išrašomos už keliamą triukšmą bet kuriuo paros metu. Dar tik ketinantys įsigyti naują šeimos narį daugiabučių namų šeimininkai nuo šiol privalės prašyti raštiško leidimo kaimynų, kurių butų sienos ribojasi. Leidimo reikės ne tik norint namo parnešti kačiuką ar šuniuką, bet ir pirkti papūgą, žiurkėną, smauglį, tarantulą ar kitokį gyvūną. "Taisyklės nebus taikomos atgaline data. Jeigu žmogus iki šiol bute augino šunį, jis neprivalės dabar pulti rinkti kaimynų parašų. Leidimų prireiks tuomet, jeigu šeima augintinio neprižiūrės, jeigu šis ims kelti kaimynams nepatogumų. Tiesa, ketiname atsižvelgti į kaimynų skundų pagrįstumą", – pabrėžė J.Motiejūnas.

Šansas pamestinukams
Kiek laisviau turėtų būti vertinama augintinio priežiūra individualiame name arba sode. Iki šiol lauke laikomas šuo galėjo lakstyti tik voljere aukštomis sienomis, o dabar pagal pataisas bus leidžiama keturkojį laikyti ir pririštą prie būdos. Tačiau šuo gali būti rišamas ne arčiau nei 2 m nuo kaimyno sklypo ribos. Ši sąlyga nebus taikoma sarginiams šunims, saugantiems bendrovių ar įstaigų kiemus. Visus sargus, laikomus viešose atvirose teritorijose, šeimininkai privalės uždaryti į voljerus. Taip pat pratęsiami terminai globos namuose atsidūrusiems augintiniams. Pavyzdžiui, įtariamas sergąs pasiutlige augintinis, izoliuotas globos namuose, bus stebimas ne dešimt dienų, kaip iki šiol, o dvi savaites. Tiek pat laiko globos namuose turės teisę praleisti ir benamiai gyvūnai. Jeigu jų šeimininkas neatsiras per dvi savaites, augintiniai bus užmigdyti.

Pagrindinės augintinių laikymo taisyklės
Visi augintiniai privalomai registruojami Gyvūnų registravimo centre. Juose augintiniams implantuojama mikroschema su identifikacijos duomenimis ir išduodama registracijos pažyma. Iki 2004 m. tatuiruotėmis identifikuoti augintiniai privalo būti perregistruojami.

Augintiniai registruojami nuo 4 mėnesių amžiaus.
Daugiabučiame name laikomus gyvūnus asmenys privalo užregistruoti ir mokėti mėnesinį mokestį. Rinkliava netaikoma laikantiems paukščius. Šeimininkui pakeitus gyvenamąją vietą, pasikeitus gyvūnų šeimininkui ar nudvėsus gyvūnui, apie tai registratoriui privalu parnešti per 15 darbo dienų. Dingus arba atsiradus augintiniui, apie tai registratoriui ir gyvūnų globos namams būtina pranešti per tris dienas. Šunis ir kates leidžiama vedžioti tik su pavadėliais. Šunys privalo būti su jiems skirtais antsnukiais. Vedžiojant augintinį žmonių susibūrimo vietose, pavadėlio ilgį būtina sutrumpinti iki metro. Išeinat pasivaikščioti su gyvūnu būtina kartu neštis semtuvėlį ir maišelį gyvūno ekskrementams rinkti.

Draudžiama šerti gyvūnus viešose vietose: laiptinėse, jų prieigose, daugiabučių namų kiemuose ir kitose tam nepritaikytose vietose.

Draudžiama maudyti augintinį viešuose vandens telkiniuose, paplūdimiuose.

Draudžiama palikti augintinį be priežiūros. Už laiptinėse, pakelėse ar pamiškėse paliktus gyvūnus skiriamos baudos.

Draudžiama atsikratyti bet kokio amžiaus augintiniais. Teisėtai užmigdyti gali atlikti tik kvalifikuotas veterinaras.

Šaltinis: Vilniaus diena

 
 
Komentarai
#11 | Vladas · 2008 September 10 17:59:09
plius dar gi Vilniuj atsirado speciali municipalinė policija, kuri panašiais dalykais ir užsiema...
#12 | shrnz · 2008 September 10 19:40:42
tai čia tik vilniuj...
#13 | Neonaz · 2008 September 10 20:21:14
Juk ir pat Julius Morkūnas pardavinėjo albopilosumus, pats turi ar turėjo smaugli ar pitoną...
#14 | ezhiukas_ruke · 2008 September 11 09:30:24
Che che, reik įsidarbint į savivaldybės vešosios tvarkos skyrių, o kiek kolegų įduočiau :jeee:
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2020-11-11 23:50
kaktuzaz132 až jei dar skubu Smile

2020-11-11 09:41
Sveiki, gal kas skubiai su zoofobusais pagelbetu Kaune ir aplink?

2020-08-15 21:20
arahnow123 turime kalcio visada Smile

2020-08-15 14:26
skeiki gal prekiujete ropliams kalci

2020-07-23 22:05
Darome. Ši svetainei iki karantino jau tapo žinoma daugybeje ugdimo įstaigų. Dažnai žmones nukreipiame informacijos paieškms. Bet labai daug forumo tipo svetainiu šio metu išgyvena ne geriausia laikot

2020-07-21 23:10
nu as suprantu, kad reikia lesu ir pan. tai reikia daryti kazka, kad gyvuoti si sveteine plesti jos populiaruma ieskoti aktyviu nariu ir pan. o ne laikyti mirusi puslapi ta noriu pasakyti Wink

2020-07-15 11:05
Tvarkome Smile Tam kad matytusi ji dabar jau sudeta jei apie 300-400e. Visi drąsus kalbėti, bet kai kažką daryt reikia greitai dingsta Grin BUvo daug užsidegusiu, padėti prisidėti Smile

2020-07-14 10:46
ne kad isjungti, bet jau jau apsiemet, tai tvarkykit ,kaip priklauso, arba perleisti kazkam kitam kas tures lesu islaikyti Wink

2020-07-13 19:16
Midnight Geriau buvo tiesiog išjungti? Smile

2020-07-13 13:00
Tai gal butu norinciu prisideti € kad gaivinimas sekmingesnis butu

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8018
Naujienų: 703
Straipsnių: 189
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39646
 
 
  
  30277259 aplankė mus