2024m. April 29d. 07:18:37

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Vorai
 Spausdinti temą
B.A. Dienoraštis. Idomybės L4
bemas
Taigi sveiki.:labas:
Prisistatysiu pirma. Esu Paulius, susidomėjau vorais jau senokai, gal būdamas 15 metų. Gavau tokia progą nusipirkti tik dabar - 18 metų. Nusipirkau b.a. Tiesiog daug kur domėjaus jais ir žinojau, kad man kaip pirmaklasiui šioje srityje jis labiausiai man tinka. Daug ką skaičiau, daug kuom domėjaus, bet ne viską sužinojau. Iškarto atsiprašau už gramatinęs klaidas, pažadu ateityje pasitaisysiu.

Taigi prieiname prie reikalo, kaip ir minėjau nusipirkau b.a. (manau, kad tai patinas) L4 (bent jau 4 kartus išsinėre, tai manau teisingai išsireiškiau). Praeitas šeimininkas minėjo, kad šiam vorui metai, gal pusantrų. Šeimininkas pažystamas, bet labai jau negražiai kalbėjo. Kai pradėjau pas jį domėtis kas kaip, jis pastoviai atsakinėjo gražiau tariant "man nusispjaut". Tai tik žinau tiek, kiek forumuose perskaitęs ir iš kaimynės išgirdęs, kadangi ji taip pat ji turi.
Terariumas apie 20L. Durpės (kokosinės drožlės) svyruoja nuo 5 iki 7 cm. Gan didelės. Namukas - kokosas su dviem iėimais - išėjimais. Kasdien papurškiu ar papilu vandens, bet atrodo vietomis sausos, nors vandens nepagailiu, o stiklai užrasoja. TAIGI, ar ne per daug ar per mažai vandens pilu? Žinau, kad purkšt nelabai gerai, bet kitaip nieko man nesigauna. Temperatūra dažniausiai 29 laipsniai C. Kartais nusileidzia iki 20. Šildosi draugutis po lempa, pailga, manau apie 25w, geltonai šviečia.
Voriuka šeimyninkas maitino (bent jau kaip sakė, savaitę prieš pardavimą (neminėjo kuom)), aš ji turiu trečią dieną, po pirkimo sekančią dieną nupirkau mūsių lervų žvejų parduotuvėje (mažytės, geltonos, raudonos), imečiau vieną, bet jam ji buvo neidomi. Kaimyne sakė ją ten ir palikt, poto musytė išsirys. Rezultato nemačiau. Nuvažiavau, nupirkau du zoofobus, padėjau prie pat jo, jis pastovėjo, apsisūko ir pradėjo laipiot stiklu. Jie isirausė i durpęs. Vakare gryžau, ir spėjau pamatyt, jog jis kažka judino "veiduku", gal jau pribaigė savo grobį ir užbaige valgyt. Gailiuos, kad anksčiau 5minutėm negryžau. Nežinau kiek jis jų suvalge. Gal jie dar ten pat.
Šiaip jis labai ramaus būdo, beveik visad "namuke" būna. Pirmom dienom su teptukų švelniai bandžiau ji išvaryt. Pavyko, bet toliau niekur nejudėjo. Galiu net ramiai su namukų ji pakelt, ir jis lyg negyvas bus. Į rankas neimu ir nesiruošiu, kadangi pats kažkiek jo bijau, ir jam iš to geriau nebus taip pat.
Buvau pastebėjęs, kad atsirado balta balutė, gal pelėsys, nežinau, bet atvirai pasakius panašus į balandžio fekaliją. Išvaliau nedelsiant, tikiuos nepasikartos. Taip pat jam ant užpakaliuko dvi baltos dėmelės, bet gal nieko baisaus jam.
:help:
:nezin:
Norėjau sužinoti Jūsų gerbiamieji nuomonės, ką blogai darau, ko trūksta, ko per daug?
Tiesiog skaičiau :read: 3 paras šį ir kitus forumus, bet niekaip nieko neradau ko reikia.
Jūs likote vieninteliai, kas man gali patarti, padėti.
:aciu:
 
AndriusN
Įdėk foto terariumo. Smile Norisi pažiūrėt kaip ten kas jame yra. Smile O tada mes jau tarsim savo žodį. Nors ir dabar galima daug ką pasakyt. Smile
"Šalta!" (P. Coelho)
 
Mo-o
bemas parašė:
Taigi sveiki.:labas:
Prisistatysiu pirma. Esu Paulius, susidomėjau vorais jau senokai, gal būdamas 15 metų. Gavau tokia progą nusipirkti tik dabar - 18 metų. Nusipirkau b.a. Tiesiog daug kur domėjaus jais ir žinojau, kad man kaip pirmaklasiui šioje srityje jis labiausiai man tinka. Daug ką skaičiau, daug kuom domėjaus, bet ne viską sužinojau. Iškarto atsiprašau už gramatinęs klaidas, pažadu ateityje pasitaisysiu.

Taigi prieiname prie reikalo, kaip ir minėjau nusipirkau b.a. (manau, kad tai patinas) L4 (bent jau 4 kartus išsinėre, tai manau teisingai išsireiškiau). Praeitas šeimininkas minėjo, kad šiam vorui metai, gal pusantrų. Šeimininkas pažystamas, bet labai jau negražiai kalbėjo. Kai pradėjau pas jį domėtis kas kaip, jis pastoviai atsakinėjo gražiau tariant "man nusispjaut". Tai tik žinau tiek, kiek forumuose perskaitęs ir iš kaimynės išgirdęs, kadangi ji taip pat ji turi.
Terariumas apie 20L. Durpės (kokosinės drožlės) svyruoja nuo 5 iki 7 cm. Gan didelės. Namukas - kokosas su dviem iėimais - išėjimais. Kasdien papurškiu ar papilu vandens, bet atrodo vietomis sausos, nors vandens nepagailiu, o stiklai užrasoja. TAIGI, ar ne per daug ar per mažai vandens pilu? Žinau, kad purkšt nelabai gerai, bet kitaip nieko man nesigauna. Temperatūra dažniausiai 29 laipsniai C. Kartais nusileidzia iki 20. Šildosi draugutis po lempa, pailga, manau apie 25w, geltonai šviečia.
Voriuka šeimyninkas maitino (bent jau kaip sakė, savaitę prieš pardavimą (neminėjo kuom)), aš ji turiu trečią dieną, po pirkimo sekančią dieną nupirkau mūsių lervų žvejų parduotuvėje (mažytės, geltonos, raudonos), imečiau vieną, bet jam ji buvo neidomi. Kaimyne sakė ją ten ir palikt, poto musytė išsirys. Rezultato nemačiau. Nuvažiavau, nupirkau du zoofobus, padėjau prie pat jo, jis pastovėjo, apsisūko ir pradėjo laipiot stiklu. Jie isirausė i durpęs. Vakare gryžau, ir spėjau pamatyt, jog jis kažka judino "veiduku", gal jau pribaigė savo grobį ir užbaige valgyt. Gailiuos, kad anksčiau 5minutėm negryžau. Nežinau kiek jis jų suvalge. Gal jie dar ten pat.
Šiaip jis labai ramaus būdo, beveik visad "namuke" būna. Pirmom dienom su teptukų švelniai bandžiau ji išvaryt. Pavyko, bet toliau niekur nejudėjo. Galiu net ramiai su namukų ji pakelt, ir jis lyg negyvas bus. Į rankas neimu ir nesiruošiu, kadangi pats kažkiek jo bijau, ir jam iš to geriau nebus taip pat.
Buvau pastebėjęs, kad atsirado balta balutė, gal pelėsys, nežinau, bet atvirai pasakius panašus į balandžio fekaliją. Išvaliau nedelsiant, tikiuos nepasikartos. Taip pat jam ant užpakaliuko dvi baltos dėmelės, bet gal nieko baisaus jam.
:help:
:nezin:
Norėjau sužinoti Jūsų gerbiamieji nuomonės, ką blogai darau, ko trūksta, ko per daug?
Tiesiog skaičiau :read: 3 paras šį ir kitus forumus, bet niekaip nieko neradau ko reikia.
Jūs likote vieninteliai, kas man gali patarti, padėti.
:aciu:

Trumpai permečiau akimis, ką galiu pasakyti:
1. Voras pusantrų metų amžiaus ir L4? Nesuvokiu kokiomis sąlygomis turėjo būti augintas.
2. Turi labai įgudusią akį, kaip naujokas, jei iš L4 voro sugebi spėti jo lytį. Smile
3. Temperatūra kiek per aukšta. Naudoji netinkamą šildymo prietaisą, vorams lempų nereikia. Venk staigaus temperatūrų svyravimo.
4. Maisto nesumesk į terariumą. Jei neėda- patarčiau ištraukti.
5. ''Baltų balučių“ ateity dar ne vieną pamatysi, vorai irgi tuštinasi.
6. O dėl baltų dėmelių, arba pelėsis, arba nuspardyti plaukeliai.
P.S. Durpės ir ''kokosinės drožlės'' skiriasi.
 
bemas
Bendras vaizdas:
http://imageshack.us/photo/my-images/138/cam00084.jpg/
Vidus (arčiau):
http://imageshack.us/photo/my-images/839/cam00086c.jpg/
Apšvietimas-šildymas:
http://imageshack.us/photo/my-images/560/cam00087h.jpg/

:nezin:
B.A. L4
Naujokas...
 
bemas
Mo-o
1. - Na, man bent tiek sakė. Pats atidavė dežutę ir ten tik L4 Smile
2. - Sakiau, kad spėju.
3. - Na, bandysiu ieškoti kilimelio arba laidą, bet kol kas tik tiek galiu jam pasiūlyti.
4. - Ačiū, žinosiu. Bet maistas taip pat greitai sugeba slėptis.
5. - Geras Shock Galvojau, kad jie kažkaip kitaip tai padaro ir kitaip atrodo viskas Grin
6. - Greičiausiai nuspardyti plaukeliai. Smile
B.A. L4
Naujokas...
 
AndriusN
Voras naktinis gyvūnas, šviesa jam sukelia papildomą stresą. Smile Jei jau lempute šildai terariumą/akvariumą, tai bent raudoną lemputę įsuk.
"Šalta!" (P. Coelho)
 
bemas
AndriusN parašė:
Voras naktinis gyvūnas, šviesa jam sukelia papildomą stresą. Smile Jei jau lempute šildai terariumą/akvariumą, tai bent raudoną lemputę įsuk.

O ji geriau tik tuom, kad (jei neklystu) vorai nemato raudonos spalvos?
B.A. L4
Naujokas...
 
bemas
P.S. Kiek žinau, jis nuo pirmų dienų po tokiom lempom...
B.A. L4
Naujokas...
 
AndriusN
bemas parašė:
AndriusN parašė:
Voras naktinis gyvūnas, šviesa jam sukelia papildomą stresą. Smile Jei jau lempute šildai terariumą/akvariumą, tai bent raudoną lemputę įsuk.

O ji geriau tik tuom, kad (jei neklystu) vorai nemato raudonos spalvos?


Taip. Wink Nors, geriausias variantas (jei neplanuoji daugiau vorų augint) kilimėlis.
"Šalta!" (P. Coelho)
 
bemas
AndriusN parašė:
bemas parašė:
AndriusN parašė:
Voras naktinis gyvūnas, šviesa jam sukelia papildomą stresą. Smile Jei jau lempute šildai terariumą/akvariumą, tai bent raudoną lemputę įsuk.

O ji geriau tik tuom, kad (jei neklystu) vorai nemato raudonos spalvos?


Taip. Wink Nors, geriausias variantas (jei neplanuoji daugiau vorų augint) kilimėlis.

Na, kiek skaičiau, sunku juos rasti. Bet pabandysiu senukuose pasidomėti. Arba egzotinių gyvūnėlių parduotuvėje. O kaip pilnai toks vadinasi? Gal eBay rasiu.. Smile
B.A. L4
Naujokas...
 
AndriusN
Senukuose gali net nebandyt. Smile O egzotinių gyvūnų parduotuvėse turėtų būt. Angliškai tokie dalykai vadinami heating pad, tik žiūrėk, kad tas dalykas būtų terariumams šildyt, o ne šiaip kažkam. Wink
"Šalta!" (P. Coelho)
 
bemas
AndriusN parašė:
Senukuose gali net nebandyt. Smile O egzotinių gyvūnų parduotuvėse turėtų būt. Angliškai tokie dalykai vadinami heating pad, tik žiūrėk, kad tas dalykas būtų terariumams šildyt, o ne šiaip kažkam. Wink

Dėkoju. Ryt pradėsiu paiešką. Tik vat klausimas pasistojo. Ji dėti po drožlėmis/durpėmis?
Ir ar netrugdys laidas vorui, jei po durpėm det teks?
B.A. L4
Naujokas...
 
bemas
Dar klausimas. Jei kilimėlį nupirksiu, pastovia temperatūra jis palaiko?
Kaip su drėgme daryt? Kaip purkšt ar kiek pilti, kad būtu ne per mažai, bet ir ne per daug?

B.A. L4
Naujokas...
 
bemas
Štai ir maniškis:
[img]http://img203.imageshack.us/img203/9543/cam00075.jpg[/img] is not a valid Image.
B.A. L4
Naujokas...
 
AndriusN
bemas parašė:
AndriusN parašė:
Senukuose gali net nebandyt. Smile O egzotinių gyvūnų parduotuvėse turėtų būt. Angliškai tokie dalykai vadinami heating pad, tik žiūrėk, kad tas dalykas būtų terariumams šildyt, o ne šiaip kažkam. Wink

Dėkoju. Ryt pradėsiu paiešką. Tik vat klausimas pasistojo. Ji dėti po drožlėmis/durpėmis?
Ir ar netrugdys laidas vorui, jei po durpėm det teks?


Po terariumu jį reikia dėt, o ne į terariumą.
Drėgmė: iš pradžių pakeisk kokoso plaušą į kokoso durpes. Kokoso durpės geriau drėgmę išlaiko. Nu, o tada jau imi ir pili vandens, kad durpės būtų drėgnos. Nu į tokį terariumą kaip taviškis apie pusė litro drąsiai galima suverst. Nereiks jokių purškimų ir pan.

Beje, mes čia "žaidžiam" pagal tokias taisykles, kad nerašom dviejų postų iš eilės, o redaguojam senąjį. Smile
"Šalta!" (P. Coelho)
 
bemas
AndriusN parašė:
bemas parašė:
AndriusN parašė:
Senukuose gali net nebandyt. Smile O egzotinių gyvūnų parduotuvėse turėtų būt. Angliškai tokie dalykai vadinami heating pad, tik žiūrėk, kad tas dalykas būtų terariumams šildyt, o ne šiaip kažkam. Wink

Dėkoju. Ryt pradėsiu paiešką. Tik vat klausimas pasistojo. Ji dėti po drožlėmis/durpėmis?
Ir ar netrugdys laidas vorui, jei po durpėm det teks?


Po terariumu jį reikia dėt, o ne į terariumą.
Drėgmė: iš pradžių pakeisk kokoso plaušą į kokoso durpes. Kokoso durpės geriau drėgmę išlaiko. Nu, o tada jau imi ir pili vandens, kad durpės būtų drėgnos. Nu į tokį terariumą kaip taviškis apie pusė litro drąsiai galima suverst. Nereiks jokių purškimų ir pan.


Beje, mes čia "žaidžiam" pagal tokias taisykles, kad nerašom dviejų postų iš eilės, o redaguojam senąjį. Smile

:aciu:
Taip pat važiuosiu pirkt ieškotis Smile
O kas kiek reikia tas durpes vandeniu apipilt? Smile
Beje, pakeites lempute i raudona, jei paimčiau kokiais 5w mažiau, temperatūra būtu tinkamesnė?
Beje ačiū, žinosiu. Aš pirmą dieną narys šio forumo, tad prašau labai manes nesmerkti.
Kitą kartą nebepostinsiu po kelis kart Wink Tik klausimas - čia turėjai omenyje, kad jus ne cituojat taip dažnai kaip aš, ar šiaip naujų postų nedarot iš eilės kelis kart?
http://www.ebay.com/itm/Pet-Heating-Pad-Heated-Pet-Dog-Cat-Bed-Heating-Warmer-12-x-16-/190787574343?pt=US_Pet_Beds&hash=item2c6bd35a47
Toks tiktu?
Redagavo bemas 2013-01-22 09:53
B.A. L4
Naujokas...
 
AndriusN
bemas parašė:
AndriusN parašė:
bemas parašė:
AndriusN parašė:
Senukuose gali net nebandyt. Smile O egzotinių gyvūnų parduotuvėse turėtų būt. Angliškai tokie dalykai vadinami heating pad, tik žiūrėk, kad tas dalykas būtų terariumams šildyt, o ne šiaip kažkam. Wink

Dėkoju. Ryt pradėsiu paiešką. Tik vat klausimas pasistojo. Ji dėti po drožlėmis/durpėmis?
Ir ar netrugdys laidas vorui, jei po durpėm det teks?


Po terariumu jį reikia dėt, o ne į terariumą.
Drėgmė: iš pradžių pakeisk kokoso plaušą į kokoso durpes. Kokoso durpės geriau drėgmę išlaiko. Nu, o tada jau imi ir pili vandens, kad durpės būtų drėgnos. Nu į tokį terariumą kaip taviškis apie pusė litro drąsiai galima suverst. Nereiks jokių purškimų ir pan.


Beje, mes čia "žaidžiam" pagal tokias taisykles, kad nerašom dviejų postų iš eilės, o redaguojam senąjį. Smile

:aciu:
Taip pat važiuosiu pirkt ieškotis Smile
O kas kiek reikia tas durpes vandeniu apipilt? Smile
Beje, pakeites lempute i raudona, jei paimčiau kokiais 5w mažiau, temperatūra būtu tinkamesnė?
Beje ačiū, žinosiu. Aš pirmą dieną narys šio forumo, tad prašau labai manes nesmerkti.
Kitą kartą nebepostinsiu po kelis kart Wink Tik klausimas - čia turėjai omenyje, kad jus ne cituojat taip dažnai kaip aš, ar šiaip naujų postų nedarot iš eilės kelis kart?
http://www.ebay.com/itm/Pet-Heating-Pad-Heated-Pet-Dog-Cat-Bed-Heating-Warmer-12-x-16-/190787574343?pt=US_Pet_Beds&hash=item2c6bd35a47
Toks tiktu?


Mes cituojam, tik nerašom kelių pranešimų iš eilės.

Durpes drėkint reikia priklausomai nuo situacijos. Realiai, kai truputį nusausėja, tada ir padrėkini tiek kiek reikia. Šiaip, pagooglink ir pažiūrėk kokiose vietose laivėj gyvena albipilosumai ir kažkiek orientuosiesi. Wink
5W mažesnė lemputė šils mažiau, kas tikėtina, kad ir temperatūra bus tinkamesnė. Smile
Šis šildymo kilimėlis gal ir tiktų, bet vis dėl to siūlyčiau ieškotis kilimėlių skirtų terariumo šildymui. Egzotinių gyvūnų parduotuvėj turėtum tikrai rast. Tik jokiais būdais nepirk šildomo akmens, kad ir kaip pardavėjas įtikinėtų. Wink

P.S. Ir dar, skaityk šį forumą, žiūrinėk narių terariumus galerijoj, tikrai daug kas paaiškės.
"Šalta!" (P. Coelho)
 
bemas
[b]Mes cituojam, tik nerašom kelių pranešimų iš eilės.

Durpes drėkint reikia priklausomai nuo situacijos. Realiai, kai truputį nusausėja, tada ir padrėkini tiek kiek reikia. Šiaip, pagooglink ir pažiūrėk kokiose vietose laivėj gyvena albipilosumai ir kažkiek orientuosiesi. Wink
5W mažesnė lemputė šils mažiau, kas tikėtina, kad ir temperatūra bus tinkamesnė. Smile
Šis šildymo kilimėlis gal ir tiktų, bet vis dėl to siūlyčiau ieškotis kilimėlių skirtų terariumo šildymui. Egzotinių gyvūnų parduotuvėj turėtum tikrai rast. Tik jokiais būdais nepirk šildomo akmens, kad ir kaip pardavėjas įtikinėtų. Wink

P.S. Ir dar, skaityk šį forumą, žiūrinėk narių terariumus galerijoj, tikrai daug kas paaiškės.

Štai tokį jie turi ir 15w šiuo metu.
http://www.nesefa...rratemp_8w
Beje, šiandien nupirkau durpes. Tuojau bėgsiu keisti Pfft
http://www.nesefa...humus_650g
Štai tokias nupirkau, tikiuosi šios geresnės, nei drožlės.
Beje, o jeigu aš ne kilimėlį nupirksiu, o keramikinį šildytuva?
Jis juk jokios šviesos neskleidžia?
Redagavo bemas 2013-01-22 15:44
B.A. L4
Naujokas...
 
zippo1
Gali paieskoti sildomu kabeliu as turiu 15w tai puikiai sildo ir pigesnis nei kilimelis Smile
Brachypelma smithi
Brachypelma vagans
Pantherophis guttatus
 
bemas
zippo1 parašė:
Gali paieskoti sildomu kabeliu as turiu 15w tai puikiai sildo ir pigesnis nei kilimelis Smile

Na, bet kabelį reikia dėti į terariumą po durpėmis. O nelabai noriu, kad laidas kabėtų terariume...
B.A. L4
Naujokas...
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8306
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36259622 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma