2021m. February 25d. 06:34:58

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Musė
Musė
2018/06/17 01:29

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,937
· Naujausias narys: buildingas
 
 
Nuomonė. Košmaras zoologijos sode
 

Vokietijoje gyvena dvigalvis pitonas

Rūta Rastenienė

Kas pirmiausiai šauna į galvą išgirdus du magiškus žodžius - zoologijos sodas? Įdomiai praleista popietė, gyvai pamatyti žvėrys, graži pramoga... Tokiais epitetais mintyse susikuriame sau savaitgalio išvykos vaizdą. Kažkur giliai pasąmonės kamputyje šmėstelėjęs, iš vaikystės miglotai likęs, prisiminimas apie surūdijusius narvus ir susivėlusias lamas, greitai dingsta, nes tai buvo taip seniai.
Vos praėjus pro zoologijos sodo vartus, kartu su kvapais užplūsta prisiminimai, tiksliau ne prisiminimai, o klaiki realybė, pasijunti lyg grįžus į tūkstantis devyni šimtai aštuonesdiašimt kelintuosius metus...
Nei pripūsta šokinėjimo pilis ar aplinkui birzgiančios elektrinės mašinėlės nesugeba išsklaidyti pirmo niūriai neįsivaizduojamai liūdno įspūdžio... Tie patys suklypę, gerokai per maži narvai, pilni į mėšlą pavirtusių žemių, ant kurių, paklaikusiom akim besidairantys, gulinėja pavargę ir susivėlę žvėrys.
Purvinos lamos, pasipuošusios „prabangiais“ dredų gaurais tik kur ne kur gali įžvelgti švaresni kailio lopinėlį, neapkibusį sudžiuvusiu purvu ir išmatom. Didingi ir atrodo viskam abejingi kupranugariai, stoviniuoja aptvare, nuo kurio sklinda toks dvokas, kuris verčia kuo greičiau sprukti tolyn, net nespėjus perskaityti spalvingo remėjų pavadinimo.
Kuo giliau į sodą, tuo vaizdelis darosi liūdnesnis. Meškų aptvaras nematęs jokio remonto nuo to laiko, kai buvo įkurtas, vanduo nekeistas, toks įtarimas, nuo to laiko, kai buvo pirmą kartą įpiltas, pageltęs nuo meškų šlapimo ir prikritusių lapų, abejoju, kad net ir viskam abejingos meškos norėtų jame pasipliuškenti.
Nosį riečianti smarvė neleidžia pastovėti ir ilgiau pasižiūrėti, gal ir gerai, nes vienintelis jausmas, kuris apima stebint tris ant betoninių grindų išvirtusias meškas - gailestis. Ant narvo grotų kabo spalvingas vaistų firmos logotipas, skelbiantis, kad remia meškiuką, atrodo mažų mažiausiai apgailėtinai. Geriau toje vietoje įsivaizduočiau gamtos aktyvistų kovojančių už gyvūnų teises plakatus, su užrašu - GĖDA.
Vaizdas nesikeičia visame sode: per maži narvai, purvini ir sulysę gyvūnai, nei kiek nepanašūs į tuos, kurie nupiešti ant iškabų, apžėlus ir nesutvarkyta supanti aplinka, srutų upelis, tekantis iš zebrų ir asilų narvo, garmantis neaišku kur žemyn link miesto... Apie žmonėms skirto tualeto būklę galima būtų parašyti atskirą traktatą ir jį iš karto siųsti į sanitarinę tarnybą...
Nepamatėm krokodilo, ir visa laimė, kad jo nebėra, nes graudu būtų žiūrėti į miniatiūriniame terariume susirangiusį plėšrūną. Paklausite, kodėl visą tai rašau? Todėl, kad man kyla toks klausimas: ar tikrai reikalingas toks parkas, kuriame suaugusiems kyla gailestis, o vaikams iškreiptas gyvūnų vaizdas? Ar tikrai verta dėl tokios keistos edukacinės pramogos taip kankinti gyvūnus? Jei nėra finansavimo ir galimybės sodą išlaikyti tokiu, kad nebūtų gėda, gal geriau jį iš viso uždaryti? Padovanoti gyvūnus tokiems zoosodams, kuriuose jie būtų prižiūrėti, gal taip atsidėkotume už metų kančias koncentracijos stovykloje. Gal galima sodo teritoriją paversti gamtos parku, kuriame būtų įrengtos supynės vaikams ir pasivaikščiojimo takeliai, kuriais einant nekiltų noras iš kišenės traukti respiratoriaus...
DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė.

Šaltinis: DELFI.LT

 
 
Komentarai
#11 | donatas_s · 2011 August 31 16:41:10
Vasaros žiniomis, Zoo sodas iš Kauno planuojamas iškeltį, į vietą šalia Rumšiškių, dešinėje kelio Vilnius-Kaunas pusėje. Bet kiek žinau tam priešinasi Rumšiškių gyventojai, nes nenori zoo sodo kaiminystės.
#12 | rimga321 · 2011 August 31 19:19:13
I vilniu tegul kelia xD
#13 | malks · 2011 September 02 15:04:57
Nesuprantu, kodel visiems susidares ispudis, kad Lietuvos zoologijos sodo gyvunai alksta, nedaserti. Negi, ten visi gyvunai islieseje? KVAILA. Jie valgo geriau negu zmones. Jus sau leidziate pvz kas dien valgyti vynuoges, apelsinus, kivius, braskes, bananus tam tikras geresnes mesos vietas. As to kas dien sau negaliu leisti.
Kaip mes visi mokam rekti!!! Nekelkit Jus ten kojos, vaziuokit i mini zoo, jeigu manote, kad ten geriau.... o geriausia i viska pasigilinti ir tada ka sakyti, o ne kaip pencininkams rekti. Argi Jums Lietuviai buvo kas nors gerai Lietuvoje?
#14 | kitaniux · 2011 September 02 16:41:26
malks gal pats šeriate, jei jau taip žinote ten gyvenančių gyvūnų meniu? O gal tik žinote koks turėtų būti? Pas kaimynus tokia alkoholikė ateidavo prieš kokiu metus tai kaimynė sakė, jog ji pasakojo gaudanti naminius katinus, kuriuos superka zoosodas šėrimui. Gaudo naminius, nes juos lengva pagauti....
#15 | Ugnyciuke · 2011 September 02 16:49:13
Feeee! Vargšai kačiukai.. Sad Sad Sad :tdown: Grinead:
#16 | malks · 2011 September 03 21:27:50
kitaniux- uz tokias kalbas apie katinus....pagalvokit geriau ka rasot.
#17 | Karry · 2011 September 04 13:40:47
Žinot, o gsl gerai tais katinais šert.. Kiemas poilnas sergančių suluošintų katinų, o tam pačiam kieme laksto maži vaikučiai, kuriems maga juos paglostyt. Nors žodžiai iš alkoholikės lūpų mažai tikėtini.
Zoosodas nėra tokia jau juodoji skylė, kaip vaizduoja žmonės jį prabėgę per penkiolika minučių. Ruonio narvas visiškai atrestauruotas, padarytas išlipimas pasiganyt ant pievelės. "Ekspertų" išvados kad vanduo pridergtas, kad negalima ten kišt kojos, tiesiog juokingas. Nešukuotos lamos? Matyt gamtoj jos dažnai šukuojasi? Maistas.. aš tikrai negaliu sau leist tokios maisto įvairovės kaip zoosodo gyvūnai. Teko būti per sanitarines dienas, tai vienam bliūde galima pamatyt vynuogių, kivių, melionų ir dar tikrai daug įvairaus maisto (nesupuvusio).
Narvai baisoki, tikrai reikalauja rekonstrukcijos. Per metus ar kelis viso šito nepadarysi. Finansavimas nedidelis ir griežtai sureguliuotas, visur baisus popierizmas. Manau pardavus senus nenaudojamus narvus į metalolaužą būtų galima rekonstruoti senus ar kažką patvarkyt. Deja viskas ne taip paprasta kaip atrodo.
Tuoj pasikeis direktorius, manau ir situacija pagerės, gal neiškarto, bet tikrai pagerės Smile
#18 | kitaniux · 2011 September 04 13:42:24
malks- ir kodėl manot ta akoholikė turėtų meluoti kai aplink dingsta naminiai katinai? Tai kodėl lankytojai mato apskurusius sukūdusius gyvūnus, jei jie pasakiškai šeriami?
#19 | Karry · 2011 September 04 13:49:05
Ar jūs matėt bent vieną apskurusį ir sukūdūsį gyvūną kauno zoosode? Del Dievo meilės nereikia tik nesamonių, būkit objektyvūs!
#20 | Loona · 2011 September 04 17:26:43
Malks, Karry - gyvūnų kenčiančių zoosode ant kiekvieno kampo. Sergančių, alkanų, laikomų netinkamomis sąlygomis, neprižiūrėtų. Ir kokio finansavimo papildomo dar reikia jei jiems leista rinkti pinigus iš žmonių? Zoosodas dar gauna valstybės paramą.

Nuvažiuokite į Klaipėdos minizoo, kaip ir agnullka ten lankausi beveik kiekvieną kartą kai atvažiuoju į Klaipėdą. Ten irgi nėra viskas idealu, bet savininkas sugeba savomis jėgomis be valstybės paramos ir žemės nusipirkti, ir kolekciją gyvūnų plėsti, gerinti gyvūnų aptvarus. Jo zoosodas yra ne tokioje patogioje vietoje, bet tas netrukdo pritraukti žmones. Kiekvieną kartą atvažiavus matai, kad dirbama, renovuojama, įrenginėjama, o Kaune per 15 metų sugebėjo renovuoti ruonio baseiną ...

Tai ir patys palyginkit. Zoosodas, kurį sugeba išlaikyti privatus asmuo ir plėstis, judėti į priekį. Ir zoosodas kuris gauna vien iš valstybės į metus 2,2 milijono ar daugiau, bet nesikeičia jau 20 metų.

P.S. Netinka palyginimas su Klaipėdos minizoo - nuvažiuokit į Rygą. Dabartinę Rygos zoosodo būklę, Kauno zoosodas savais tempais pasieks nebent per kokius 500 metų.
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2021-01-23 21:59
pirkciu zofobusiu

2020-12-25 20:29
Ne daug bet yra sistema rodo bent 10 per dieną buna Smile registruotu svečiu daugiau Smile

2020-12-24 11:57
yra yra Grin

2020-12-22 19:55
Dar yra gyvuju Smile

2020-12-07 20:39
https://staktosvor
as.lt/ yra voriu

2020-12-07 00:17
Gal pas ką nors yra voriukų prieaugis? Noriu dukrai nupirkt pirmąjį Smile

2020-11-11 23:50
kaktuzaz132 až jei dar skubu Smile

2020-11-11 09:41
Sveiki, gal kas skubiai su zoofobusais pagelbetu Kaune ir aplink?

2020-08-15 21:20
arahnow123 turime kalcio visada Smile

2020-08-15 14:26
skeiki gal prekiujete ropliams kalci

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 7937
Naujienų: 703
Straipsnių: 189
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39613
 
 
  
  30675899 aplankė mus