2024m. March 29d. 17:43:05

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 4

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Driežai
 Spausdinti temą
Klaustukas apie eublefarus
EraLazdis
Ketinsiu laikyti eublefarą (Eublepharis macularius), taigi turiu klausimų:
1. Neapsisprendžiu, kiek vatų galingumo termokabelį man įsigyti? (Ar užtektų 15w?). Termokabelį dėsiu po terariumu...
2. Sako, kad ropliams reikia įvairaus maisto... Ar užtektų sveikų svirplių ir zoofobusų?
3. Reikia kokio nors fono?
4. Substatui tiktų linoleumas? Jis man priimtiniausias...
5. Kokio amžiaus pradėti auginti? Man norėtųsi kad gyventų ilgiau...
P.S. terariumo talpa yra 72 litrai, matmenys: 60x30x40
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
ArnasPythoN
Yra straipsnis apie juos ir jų auginimą Smile
 
EraLazdis
Vat ir būtent, kad perskaičiau, bet man iškilo ŠIE klausimai, taigi noriu sužinoti iš patyrusių augintojų...
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
mentisw
1. 15w kabelius naudoju turbūt bent pusei savo roplių, nors teoriškai tokie įšyla iki maždaug 27C, privyniojus vienoj vietoj daugiau įmanoma pasikelt iki 29-30, bet būtina tikrint temperatūrą, kad neperkaistų, o geriausia jungt ant termostato. Paprasčiausia turbūt būtų reguliuojamas šildomas kilimėlis vienoj pusėj, mažiau vargo su vyniojimais ir eublefarai pakankamai tolerantiški vieno-kelių laipsnių temperatūros skirtumui.
2. Visiems gyvūnams reikalinas skirtingas maistas, žmogus gi irgi nevalgo tik batono ir tik agurko. Zoofobusai yra labai riebus maistas ir greit tuks tas eublefaras, todėl jais nerekomenduojama šert nuolat, kaip skanėstą karts nuo karto duot-taip. Svirpliai kaip ir būtų good, bet įvairint galima ir tartarom, ir dubijom, ir marmuriniais, ir skėriais....daug kuo. Kuo įvairesnis maistas, tuo sveikesnis Tavo gyvūnas.
3. Nors daug kas galvoja, kad fonai "išėjo iš mados", bet gyvūnui irgi jaukiau, kai yra dengta siena ir ne viskas taip persišviečia. Aišku, priklauso nuo to, kaip Tu viską ten įkursi, jei bus plikas teras, tada nepamaišys ta sienelė uždangai, bet, jei bus pakankamai slėptuvių, kur užlįst, palipt ir pan., "fonas" nėra būtinas.
4. Labai abejočiau, kad sveika dėt linoleumą, kai jis bus dar ir šildomas iš apačios. Daugumą tokio tipo grindų dangų toleruoja iki 26-27C, eublefarui šildysi daugiau, tai...hm....gal išsiversk be linoleumo. Tinka stambūs akmenys, plūktas molis, paaugusiam tinka smulkus smėlis (nors daug paklaikusių augintojų sakytų, kad ne, bet čia atskira tema...), kad ir kai kurios plytelės ir pan.
5. Automatiškai pasiėmęs nuo mažesnio auginsi ilgiau. Patinai natūraliai gyvena ilgiau, negu patelės, nes jos kiaušinius dažniausiai deda ir neapvaisintus, o jų suformavimui viduje ir padėjimui išeikvoja daug vidinių išteklių, kas visai nemenkai apkarpo jų gyvenimo trukmę.
https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
EraLazdis
Ačiū jums labai, kad radote savo laiko atsakyti į klausimus. Gero vakaro! Grin
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
mentisw
Nėr už ką, Tau taip pat:>
https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
EraLazdis
Taigi nusprendžiau: pagrinde auginsiu svirplius ir truputį zoofobusų, o įvairesnio maisto nusipirksiu (mano tėvai neleis tarakonų auginti). Vietoj linoleuma tada keramikinę plytelę panaudosiu, o galbūt po juo roplių smėlio sluoksniuką uždėsiu, kad stiklas nesibraižytų... Dėl lyties vėliau nuspręsiu, (nors mano manymu patinėliai dailesnių raštų turi). O Lietuvoje yra šildymo kilimėlių pirkti? Smile
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
EraLazdis
Man įdomu sužinoti, kaip ta galinė sienelė yra prikliuojama?
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
mentisw
Eublefarų pagrindinis lytinis dimorfizmas yra dydis ir pilvo apačia ties uodegos pradžia, nei raštais, nei spalva jie nesiskiria. Beje, dažnu atveju net ir dydžiu beveik nesiskirs. Skiriasi morfai (spalvinės formos), augant skiriasi spalvos, bet suaugusio patino nuo patelės pagal raštą tikrai neatskirsi, nes atrodys taip pat. Šildymo kilimėlių yra Kikose, Akvazoo, Terariumai.lt ir pan., dažniausiai galima užsisakyt, jeigu tuo metu neturi parduotuvėse ar e-shop'uose. Sieneles geriausia tvirtint akvariuminiu silikonu, kuris nėra kenksmingas gyvūnui. Teoriškai, galima daug kuo pritvirtint, jei leisi terariumui prieš apgyvendinant driežą gerai išsivėdint ir išdžiūt.
https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
EraLazdis
O tas silikonas paskui esant reikalui gali būti lengvai nugramdytas? Arba galima dar plakatinį foną naidoti... O kiek vatų turi būti tas kilimėlis? 16w?
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
Stakta
EraLazdis parašė:

O tas silikonas paskui esant reikalui gali būti lengvai nugramdytas? Arba galima dar plakatinį foną naidoti... O kiek vatų turi būti tas kilimėlis? 16w?


Ropliam reiktu daugiaunei 15w. siūlyčiau nuo 25 pradėt
 
http://staktosvoras.lt
EraLazdis
Ačiū labai
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
rapolasl
Su 25w eublefarą nebent iškept galima.. 15w yra per akis.
 
EraLazdis
O kilimėlį Exo Terra ar kokį kabelį?
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
EraLazdis
Sakote keramikinę plytelę... O ją tiesiog terarariume ant stiklinio dugno uždėt ir viskas? Beto ar nusipirkti lygią plytelę, bet neslidžią ar kokią?
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
mentisw
Aš bent agamai naudoju groblėtas plyteles, kad nagai neslystų. Nebūtina naudot būtent plytelę, čia tik vienas iš variantų. Aš naudoju dviejuose teruose pas tuos, kam nereik substrato drėgmei palaikyt.
15w kabelio tokiai temperatūrai palaikyti užtenka, specifikacijose būna nurodyta iki kokios temperatūros šyla. Šiuo metu 7 ropliai pas mane gyvena su 15w kabeliais,puikiai, su tokiom temperatūrom, kokių ir reikia, temperatūras matuoju atidžiai ir dažnai, kam per mažai, tam vynioju daugiau. Tiesa tie, kuriems reikia ~30 ir plius, turi 25w. Dviese dalinasi ir 60w kabeliu. Bet eublefarams tokių aukštumų nereikiaSmile
Exoterra yra turbūt brangiausia, ką galima išsirinkt, yra daug kitokių firmų.
https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
EraLazdis
O tą plytelę tiesiog galima dėti ant stiklinio dugno? Gal žinai kùr grublėtų gauti nebrangia? P.S. tavo Instagram'e labai daug įdomių augintinių sudėta! Smile
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
mentisw
Aš nusipirkau plyteles tiesiog Senukuose...Smile neapsikroviau, kadangi dėjau į medinius terus, tai nelabai buvo aktualu ar braižysis apačia, bet šiaip lygiai taip pat galima dugną silikonu suvaryt, kad neslidinėtų ir nebraižytų stiklo. Aišku, plytelių tai pirkau kvadratinį metrą, bet įtariu, kad galima gaut ir likučių.
P.s.ačiū, visi manoSmile
https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
EraLazdis
O tas silikonas iš viso nusigramdo? Nes bijau, kad norint pakeisti reikės daug vargti...
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
EraLazdis
Gali foto terariumo su plytelėmis atsiųsti?
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8241
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36152728 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma