2024m. April 26d. 23:19:44

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 3

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Vorai
 Spausdinti temą
Voras naujokui
Arentas
Sveiki, esu naujokas vorų auginime ir noreciau pirmojo voro.

Perskaiciau viska, domėjaus informacija ir labai norėčiau voro :laugh:
Kiek žiūrėjau daug kas siulo puslapi spidersonline, bet kiek bandziau ten ziureti del atsiuntimo, tai apmokejimo, ir pristatymo dalyje visiskai, tuscia, kaip kad negaleciau uzsisakyt. Gal kas padėsit su tuo?

Noreciau nusipirkti dar L1 (ta pati maziausia) voriuka, bet spiders online tokiu mazai, ir kurie tiktu pradedantiesiems? Kaina nelabai svarbi, svarbu kad tiktu naujokui. Butu gal net smagiau jei butu koks spalvotesnis, bei noreciau paimti i rankas. :thumb:

Dar turiu keleta klausimu.
Ar voras kambario temparaturoje be lempos nenumirs?
Kas kiek laiko reikia valyti terariuma?
Ar verta iskart pirkti terariuma L1 vorui, jei ne kur ji laikyti?


Aciu uz pagalba!
Redagavo Arentas 2018-01-16 16:47
 
EraLazdis
Aš vorų neišmanau, bet manau, kad gali nusipirkti Lietuvoje. Staktos Voras svetainėje. Tenai mačiau didelį paukštėdų pasirinkimą :thumb:
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
mentisw
L1 nuo L2 dydžiu daugumoje rūšių mažai kuo skiriasi, ir, kaip pradedantysis, neprašausi pasirinkęs ir L2Smile spidersonline pasirinkus norimus vorus, susikūrus accountą, tvirtinant užsakymą viską galima apmokėt, tik, man rodos, jie turi tą politiką, kad mažiau trijų vorų nesiunčia, tai galbūt dėl to ir negali užsisakyti. Šiaip superiniai pardavėjai, pirkau iš jų ir mugėje, ir užsisakinėjau nemažai, visada pristatymas laiku (tai yra, išsiunčia pirmadienį, čia gauni ketvirtadienį-šeštadienį), dažniausiai prideda dar ir bonusų, o ir kainos labai neblogos.
naobettačiau, patys rašo, kad esant žemai temperatūrai geriau užsakymų nedaryti.
Labiausiai pradedantiesiems tinka acanthoscurria, brachypelma, grammostola, euathlus, aphonopelma genties vorai, kadangi yra pakankamai taikūs (yra išimčių, priklauso nuo kiekvieno individo), labai paprastai prižiūrimi, pagrindinis minusas-auga lėtai. Bet galima išsirinkt tarp jų ir spalvotesniųSmile
Lempos vorui nereikia, reikia šildymo kilimėlio arba kabelio. Aš nenaudoju nei to, nei to, nes retai kada mano namuose temperatūra žemesnė negu 25-26, nors ir prie 20-22 visi augo, nėrėsi, maitinosi puikiai. Bet, aišku, labai priklauso ir nuo rūšies-vieni lepesni temperatūrai, kitiems vienodai šviečia.
Iš terariumo rekomenduojama tik išimti nesuvalgytus maisto likučius ir kitą taršą, kuo rečiau keisi substratą, tuo vorui bus mažiau streso.
Jei įkrausi L1-L2 vorą į terą (turint omeny, kad dauguma jų mažesni už piršto nagą), nei vorą rasi, nei jis ras įmestą maistą. Aišku, gali įkurdint super mini terariumuke, bet augant vorui, turės "augt" ir jo gyvenamoji vieta, todėl dauguma augintojų mažylius laiko plastikinėse permatomose dėžutėse su ventiliacija (indeliai šlapimo tyrimams, indeliai mišrainėms, tupperware indai ir pan.)
https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
Arentas
Labai aciu uz informacija.

Del ziemos laiko, uzsisakyti nepatatarina, bet vistiek galima? Sunku laukti man Sad

Dar girdejau kad kuo mazesnis voras, tarkim L1-L2 tai tuo sunkiau jam surasti maisto?
Kaip su tuo maistu ir voro maitinimu, tarkim duodu vabzdzius bet vabzdi irgi reikia paserti kad butu maistingas?

Del terariumo, jei nusipirkciau 30x30x30 cm, ir ideciau tarkim lenta, kad liktum jam ten 10x10 tam mazam voriukui, o laikui begant po biski padidinciau vietos?

Kaip del voro laikymo rankose? Zinau kad nepatartina, bet vistiek noretusi karta ar du bent i menesi paimt i rankas? Ar galima tai daryti ir dazniau, suprantu kad jam kyla stresas?
Redagavo Arentas 2018-01-17 00:45
 
Stakta
Arentas parašė:
Labai aciu uz informacija.

Del ziemos laiko, uzsisakyti nepatatarina, bet vistiek galima? Sunku laukti man Sad

Dar girdejau kad kuo mazesnis voras, tarkim L1-L2 tai tuo sunkiau jam surasti maisto?
Kaip su tuo maistu ir voro maitinimu, tarkim duodu vabzdzius bet vabzdi irgi reikia paserti kad butu maistingas?

Del terariumo, jei nusipirkciau 30x30x30 cm, ir ideciau tarkim lenta, kad liktum jam ten 10x10 tam mazam voriukui, o laikui begant po biski padidinciau vietos?

Kaip del voro laikymo rankose? Zinau kad nepatartina, bet vistiek noretusi karta ar du bent i menesi paimt i rankas? Ar galima tai daryti ir dazniau, suprantu kad jam kyla stresas?


Parašyk žinute Smile Paiškinsiu viska detaliau.
 
http://staktosvoras.lt
mentisw
Jei veisiesi maistą pats-jokios problemos. Jei randi savo mieste (o Šiauliuose tikrai yra keli "dealeriai"Wink-irgi jokios problemosSmile Kadangi vorai ėda nedaug ir ne itin dažnai, tai karts nuo karto nusipirkt tarakoniukų/svirpliukų/milčių ir jiems įmest kokią daržovę tai menkas sudėtingumas :>

Jei įdėtum tą lentą super sandariai, kad voriukas niekur neišlįstų, tai galbūt. Nors nesu mačius, kad kas tiek cackintųsi, kai ir iš plastikinių dėžučių galima tiek gražių laikinų teriukų pridaryt...aišku, nieks netrukdo nusipirkt tą terariumą, bet su ta lenta vargsi daugiau negu vargtum pasidaręs laikiną gyvenamą vietą iki kol voriukas bus bent 5cm, tada jau tokį gali kraustyt į 30x30, jei jau labai norisi (nors aš vis tiek dar palaukčiau dydžio).

Yra vorų, kurių geriau nelaikyt....arba kitais žodžiais-sėkmės juos laikantSmile OW (senojo pasaulio) vorų ne tik, kad naujokams geriau neimti, bet ir patyrusiems augintojams, kadangi nuodingumas daugumos būna nejuokingas, greitis ir nenuspėjamumas taip pat. NW (naujojo pasaulio) tie antžeminiai, kuriuos vardinau, tolerantiškesni paėmimui. Aišku, nei voras supras, ko Tu iš jo nori, nei jam tai sukels kažkokį džiaugsmą, bet imant atsargiai, jei prieš tai voras neatrodo sustresavęs ar nėra ką tik išsinėręs, ir saugojant, kad neišsitėkštų ant žemės, tai nieko super baisaus.
Iš 50+ turimų vorų į rankas retkarčiais imu gal tik 3-4, jei norisi kam nors parodyt (kad jie ne tokie pabaisos, kaip visiems atrodo), bet dažnai iminėt?...nežinau, bent man tai nesuteikia kažkokio super įdomumo, užtenka, kaip į žuvytę, pasižiūrėt neimantSmile
https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
Arentas
O del indeliu, kokia zeme ten deti, ir skylutes reikia orui palaikyti, ir dregme?

Ar voras neissigas daznai matydamas zmogu? (tarkim jei pastatysiu terariumiuka ant stalo, prie kompiuterio) o prie jo prisedu daznai.
Redagavo Arentas 2018-01-17 02:08
 
mentisw

https://www.instagram.com/klaudijawolf/
 
Arentas
aciu labai! :geras:
Redagavo Arentas 2018-01-17 18:18
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8303
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36255305 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma