2024m. April 16d. 13:24:05

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
 Spausdinti temą
Rūpesčiai dėl terariumo vidaus ir ventiliacijos
EraLazdis
Taigi, esu forume kol kas naujas narys ir turiu klausimų eilę dėl būsimo terariumo / vivariumo:

1. Kaip galima pačiam įsirengti ventiliaciją (nes girdėjau viršutinės ventiliacijos neužtenka).
2. Koks atidarymo tipas yra geriausias (į šį klausimą nelabai reikia atsakymų).
3. Ar dėl dydžio pirkti akvariumą ar paieškoti geresnio terariumo (vargu ar tokį rasiu)...

Išieškojau beveik visur ir neradau reikiamos informacijos. Jeigu įdomu, jame ketinu veisti įvairias gyvalazdes, pvz.: Vietnamines gyvalazdes, gal vėliau Saulės Lazdeles ir t.t. Norėčiau rasti universalesnį vivariumą, jeigu vietoj jų auginčiau kitus nariuotakojus. Būsiu dėkingas jeigu atsiras turinčių atsakymų! :aciu:
Redagavo EraLazdis 2017-12-22 21:10
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
donatas_s
Šiaip tia tau insektariumo tuomet reikia, ne vivavriumo.
1) Ventiliacijos, jau pagamintame terariume, akvariume, insektariume nepakeisi. Yra kaip yra. Stiklį neišimsi paprastai ir naujos ventiliacijos neišpjausi. Ventiliacija kur nori, gali daryti tada, kai patrs pjaustai stiklus ir pats klijuoji insektariumą. Ir šitą dalyką rekomenduočiau, bus kur kas pigiau, nėra ten taip jau sudėtinga. Nebent reikalingas precizinis darbas, dėl grožio, nes galbūt darant pirma kartą idealaus grožio nepavyks pasiekti.
2) Kaip ir sakiau, gyvalazdėms, jeigu insektariumas yra auktštas, tai tik atidarymas per priekį, nes iš viršaus visiškai nepatogu, kadangi vos ne pačiam reikia sulysti į insektariumą, kad pasiekti dugną. Valyti žymiai lengviau atidarius priekį. Antras dalykas, dėl ko geriau per priekį, todėl kad atidarius viršu, visos gyvalazdės ima lipti viršun ir išlipdinėti, atidarius per priekį, mažiau jų spėja išlysti. Dėl to, jeigu insektariumas bus aukštesnis, nei plotis ir ilgis, tai tik už atidarymą per priekį.
3) Neiškočiau terariumo, nes jų gerų kainos kosminės, ypač didesnių. Arba imti akvariumą ir statyti jį ant krašto statmeną, tuomet tereiks tik sugalvoti, kaip padaryti priekį dureles ir ventiliacija. Arba gamintis savo variantą ir klijuotis.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Stakta
EraLazdis parašė:
Taigi, esu forume kol kas naujas narys ir turiu klausimų eilę dėl būsimo terariumo / vivariumo:

1. Kaip galima pačiam įsirengti ventiliaciją (nes girdėjau viršutinės ventiliacijos neužtenka).
2. Koks atidarymo tipas yra geriausias (į šį klausimą nelabai reikia atsakymų).
3. Ar dėl dydžio pirkti akvariumą ar paieškoti geresnio terariumo (vargu ar tokį rasiu)...

Išieškojau beveik visur ir neradau reikiamos informacijos. Jeigu įdomu, jame ketinu veisti įvairias gyvalazdes, pvz.: Vietnamines gyvalazdes, gal vėliau Saulės Lazdeles ir t.t. Norėčiau rasti universalesnį vivariumą, jeigu vietoj jų auginčiau kitus nariuotakojus. Būsiu dėkingas jeigu atsiras turinčių atsakymų! :aciu:


Donatas pasakė ganėtinai daug, gal dar šiek tiek papildysiu arba pasikartosiu.
1. Ventilaicija priklauso nuo gyvūno, bet kokiu atvejų kuo geriau cirkuliuos oras tuo mažiau bus visokių nereikalingų augintinių.
2. Jei nereikia atsakymų tai kam išvis atda rašyt klausimą Grin
3. Jei reiks didelio terariumo ir norėsi gamyklinio kainuos tkrai daug. Jei nuspresi jog nori didelio tikrai galėsiu padėti pigiau ir pagaminti didelį. Bet ne didesni kaip 1,2m, nes nei parsivežt pavyks nei man pro duris tilps.
 
http://staktosvoras.lt
EraLazdis
Stakta, o ten svetainėje minėta, kad terariumai daromi iš perdirbto stiklo. Norėčiau žinoti konkrečiau koks ten tas perdirbtas stiklas: ar koksai senas, ar išlydytas į lakštus ir supjaustytas? Ir ar perdirbtas stiklas yra patvarus? :read:
Redagavo EraLazdis 2017-12-24 19:07
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
Stakta
EraLazdis parašė:
Stakta, o ten svetainėje minėta, kad terariumai daromi iš perdirbto stiklo. Norėčiau žinoti konkrečiau koks ten tas perdirbtas stiklas: ar koksai senas, ar išlydytas į lakštus ir supjaustytas? Ir ar perdirbtas stiklas yra patvarus? :read:

Gaminame iš seno panaudoto stiklo, kuris yra geros kokybės ir tinkamas tiek terariumam tiek akvariumams. Naudojamas 3-6mm storio.
 
http://staktosvoras.lt
EraLazdis
Ačiū labai už informaciją. Kadangi kalbam apie ektotermų namus, tai paklausiu ir apie jų gyventojus: ar saugu šiltuoju metų laiku siųstis iš užsienio vabzdžių? Ar jie nežūsta ir panašiai? Čia dėl įdomumo...
O kokie matmenys tiktų, jeigu gyvalazdžių ten būtų didesnis skaičius ir iš poros rūšių? Tada koksai tiktų? Pas mane spintelė 74cmx34x75cm (aukštis virš spintelės)... :read:
Redagavo EraLazdis 2017-12-25 22:48
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
donatas_s
Saugu tik kiaušinėlius ir ootekas. Nimfos nebent DHL tik...
Ir siūlymas tik vinas, skirtingų gyvalazdžių viename insektariume geriau neauginti.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
EraLazdis
Apibendrinant, kokių parametrų turėtų būti vietnaminių gyvalazdžių veisimui skirtas terariumas (vivariumas, insektariumas)? Kažkuo Medauroidea extradentata skiriasi nuo Baculum extradentatum? Smile :aciu:
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
donatas_s
Minimalus: 30*30*30 cm, pageidautina bent 30*30*45. Čia viskas priklausis kiek jų auginsi. Aš mažas augindavau dėžutėse mažesnėse, paaugusias tik dėdavau į didįjį insektariumą.

Medauroidea extradentata ir Baculum extradentatum tai yra sinonimai vienos ir tos pačios rūšies, tik tiek, kad Medauroidea extradentata dabar priimtinas labiau pavadinimas pagal naujausią sistematinę taksonomiją.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
EraLazdis
donatas_s parašė:
Minimalus: 30*30*30 cm, pageidautina bent 30*30*45. Čia viskas priklausis kiek jų auginsi. Aš mažas augindavau dėžutėse mažesnėse, paaugusias tik dėdavau į didįjį insektariumą.

Medauroidea extradentata ir Baculum extradentatum tai yra sinonimai vienos ir tos pačios rūšies, tik tiek, kad Medauroidea extradentata dabar priimtinas labiau pavadinimas pagal naujausią sistematinę taksonomiją.


Ačiū, kaip tik šiandien nusipirkau didelį terariumą: 60x30x40 (ILGISxPLOTISxAUKŠTIS). Ketinsiu įsodinti keletą braškių (su vazonėliais) ir gal dar paberti šiek tiek kviečio grūdų, kad sudygtų. O senajį plastikinį paliksiu ateities naujagimiams :thumGrin:hap:
Tikriausiai paskutisnis klausimas (o gal ne? :laugh: ). Gal galite išvardinti nors vieną gyvalazdžių rūšį kuri su Medauroidea extradentata galėtų gyventi? Smile
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
EraLazdis
Be to, kaip paruošti šakas? Nes prieš tai aš jas nuplaudavau karštu vandeniu, palaukdavau kol nudžius ir pakaitindavau trumpam mikrobangų krosnelėje :thumb:
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
donatas_s
Kartu galėtu gyventi kokia indinė gyvalazdė - Carausius morosus. Jų panašiausias kūno sudėjimas ir sąlygos auginimo.

Su šakom man amžinos problemos būdavo, kad ir kaitindavau orkaitėje, man jos pelydavo po kiek laiko...
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
EraLazdis
donatas_s parašė:
Kartu galėtu gyventi kokia indinė gyvalazdė - Carausius morosus. Jų panašiausias kūno sudėjimas ir sąlygos auginimo.

Su šakom man amžinos problemos būdavo, kad ir kaitindavau orkaitėje, man jos pelydavo po kiek laiko...

O galėtų rūšys su panašiais poreikiais? Pvz. norėčiau auginti kartu Saulės lazdelę (Sungaya inexpectata). Mačiau internete kad kartu gyvena jos su vietnaminėmis. Ar tai įmanoma?:read:
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
Stakta
EraLazdis parašė:
donatas_s parašė:
Kartu galėtu gyventi kokia indinė gyvalazdė - Carausius morosus. Jų panašiausias kūno sudėjimas ir sąlygos auginimo.

Su šakom man amžinos problemos būdavo, kad ir kaitindavau orkaitėje, man jos pelydavo po kiek laiko...

O galėtų rūšys su panašiais poreikiais? Pvz. norėčiau auginti kartu Saulės lazdelę (Sungaya inexpectata). Mačiau internete kad kartu gyvena jos su vietnaminėmis. Ar tai įmanoma?:read:

Įmanoma, bet dažnai filipininės apkramto vietnamui kojas.
 
http://staktosvoras.lt
EraLazdis
Donatas_s, arba kiti terariumistai, noriu paklausti koks interjeras būdingas gyvalazdžių insektariume. Rašau į šitą temą, nes be reikalo nenoriu sukūrinėti kitoje kategorijoje! Aš žinau, kad gyvalazdukėm nereikia daug - tik gerų gyvenimo sąlygų. Kol kas esu tenais įdėjęs verdančiu vandeniu dezinfekuotą didelę lazdyno šaką. Bet gal turite idėjų kaip tenai kokius puošybos elementus. Žinoma, viską grindžiu savo fantaziją, bet noriu išgirsti kitų patirtį ir pasisemti įkvėpimo. Prižadu, kad kai pabaigsiu pilnai papildyti insektariumą (terariumą) norimais elementais, kad galėtų pačios su jais gyventi ir laipioti jais, tada įkelsiu į galeriją nuotrauką. Ačiū, forumiečiams, kurie visada pataria ir šiltai bendrauja! :aciu::flag::alus:
Redagavo EraLazdis 2017-12-30 21:04
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
donatas_s
Nenaudodavau puošybos elementų, nes man jie tiesiog trukdydavo ir nepatogus. Augalų nepridėsi kažkokių, nes ką įdėsi tą nugrauš, arba jei nenugrauš - tai bus nuodingi. Visas interjieras būdavo mitybiniai augalai tik pas mane.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
EraLazdis
donatas_s parašė:
Nenaudodavau puošybos elementų, nes man jie tiesiog trukdydavo ir nepatogus. Augalų nepridėsi kažkokių, nes ką įdėsi tą nugrauš, arba jei nenugrauš - tai bus nuodingi. Visas interjieras būdavo mitybiniai augalai tik pas mane.


Hmmm, aišku... Na tada savo išmone papuošiu, kad ir iš tų mitybinių augalų! Šiuo metu kai rašau, pas mane jos 5, ir kiaušinėlių pridėjo, kad neišeina suskaičiuoti! Bus galima savadarbius inkubatorius dėti į terariumų galerijos kategoriją? (Ech, vėl nukrypstu!) :thumb::aciu:Grin
Vietnaminės gyvalazdės (Medauroidea extradentata)
Amerikiniai skydvėžiai (Triops longicaudatus)
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8282
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36242101 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma