2024m. March 29d. 06:37:57

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Vorai
 Spausdinti temą
Pagalbos pradedančiajam
rapolasl
1. Taip, jei yra juoda dėmė ant pilvelio, tai reiškia, kad voras greitai nersis. Maži vorai po pilvelio pajuodavimo dažniausiai savaitės-dviejų savaičių bėgyje išsineria.
2.Taip, blogai. Per didelė drėgmė skatina bakterijų, pelėsio (ir kitokios grybienos) bei erkučių dauginimąsi (ypač jei prasta ventiliacija). Mano žiniomis pelėsis nekelia jokios grėsmės vorui, bet erkutės tikrai pribaigtų vorą ir greitai.
 
TMD
O kur matuoti drėgmę kal būtų tiksliausia? Ant substrakto ar aukščiau?
 
rapolasl
Ant substrato
 
TMD
Ką patartumėt daryti, kad sumažinti drėgmę? Persistengiau truputi :/ Iš naujo perdaryti voriukų namus ar ką? Ir ar ne oro drėgmė turi būti matuojama? Jaugi jei terariume statai hidrometrą jį tvirtini kad siektu substratą. Kažkaip neteko taip matyti.
Ir kaip vorai elgiasi jei jiems būna per drėgną?
Redagavo TMD 2017-08-11 22:51
 
rapolasl
Kad sumažinti drėgmę reikia padidinti ventiliaciją. Voras ne terariumo palubėse gyvena (Na išskyrus medžių vorus) todėl matuojant drėgmę aukščiau nežinosi kokioje drėgmėje voras iš tikro gyvena, nes drėgmė prie substrato ir terariumo viduryje/viršuje gali skirtis gan ženkliai. Jei drėgmė per didelė voras bus ten kur sausiausia, dažniausiai ant sienelių prie ventiliacijos.
 
TMD
http://imgur.com/...

Pas mane per didelė drėgmė dėl to kad aš labai drėgną substratą įdėjau. Jei jis pradžiūtų ar užteks tokios ventiliacijos? Indelis 1l, tarpai kas 1cm padaryti.
Redagavo TMD 2017-08-12 14:02
 
rapolasl
Kad ventiliacija būtų efektinga reikia naudoti kryžminę ventiliaciją (Angliškai cross ventilation) t.y. Padaryk bent kažkiek skylučių šonuose, kad oras laisviau judėtų.
Ps. ateičiai pirk storesnio plastiko indelius, nes paaugęs voras gan nesunkiai gali pragriaužti tokį plastiką.
 
TMD
Dėkui už patarimus.
Visgi nusprendžiau pakeisti visą substratą ir gerai padariau nes išėmus supratau kad jis buvo visiškai drėgnas. Dar abiejose šonuose padariau po 10 skylučių. Užteks?
Pradžiovinau seną substratą ir dar sumaišiau su nauju ir tai drėgmę rodė 85%. Trys vorai iškart prie ventiliacijos buvo. Bet gal dabar su nauja ventiliacija pradžius?
Ir dar neaiškumai. Porą vorų jau mažiuosiai 20 dienų nevalgė ir nei vienas dar neišsinėrė. 10 dienų buvo siunčiami ir 10 pas mane. Čia normalu ar visgi tai įtakojo tokios sąlygos dėl drėgmės?
 
rapolasl
Taip, po 10 skilučių šonuose turėtų užtekti ir taip, substratas pradžius.
O dėl tų išsinėrimų tai nesijaudink, kai ateis laikas išsiners. 20 dienų be maisto jiems nieko nereiškia.
 
TMD
Na taip jie be maisto ilgai gali išbūti, bet skaičiau, kad maži voriukai maždaug neriasi kas dvi savaites, o pas mane jokio progreso nesimato. Ir aš jiems duodu milčiaus dalį, nes jie tokie maži, kad nėra kuo daugiau maitinti? Ar būtų koks patarimas?
Ir dar bandau veisti milčius, bet nemažai randu jų negyvų pajuodusių arba visai juodų, čia normalu?
Ir kas kiek juos reikia išvalyti, nes ten jų šudukų matyt pilną (tokių apvalių smėlio spalvos rutuliukų)? Grin
 
rapolasl
Kas dvi savaites nesineria jie, kas mėnesį-du geriausiu atveju Smile Siūlyčiau pasiieškoti kas turi parduot mažų tarakoniukų/svirpliukų, nes jie ir geresnis maistas ir jų chitino danga yra plonesnė nei milčių, todėl mažiems voriukams juos patogiau valgyti.
Aš milčius valau tik kai reikia atskirt kirminus nuo vabalų tai kas kokį pusmetį (Kadangi milčių niekam nešeriu tai jų kolonija labai maža, didesnę koloniją reikia tvarkyti dažniau), na tiesą sakant net nelabai ten valymas, išrenku vabalus ir perdedu juos ant šviežių sėlenų Grin
 
TMD
Žinau, kad jie nelabai geri, bet mažiems voriukams sunkiau jo gauti Smile Tai dar nusipirkau dzykų pabandyti.
O kam reikia vabalus išrinkti? Ir normalu kad jų nemažai pajuodusių randu? Kokią gertuvę jiems padaręs?
 
rapolasl
Jei turi kas važiuoja pro Šiaulius arba pats kartais būni Šiauliuose parašyk - pasidalinsiu tarakonais Grin Vabalus atskiriu tam, kad kirminai nesuėstų kiaušinėlių kuriuos vabalai sudeda. O koks tas pajuodavimas? vabalai gyvi ar ne? Jei gyvi, tai taip ir turi būt, nes vabalai juodos spalvos būna, o jei negyvi, tai greičiausiai seni vabalai.
 
TMD
Parašyk į pm savo nr. gal prie progos ir nulėkčiau.
Ne vabalai juodi, o kirmėlės ir lervos ir jos jau nebegyvos būna.
 
TMD
Dar klausimas jei voriukai užsibarikaduoja slėptuvėj tai jis ruošiasi nertis? Kiek laiko jis ten gali išbūti kol išlis? Ir kol neišlis net nedėti maisto jiems?
 
rapolasl
Išlys kai išsiners, maistą pasiūlyk tik kai išsiners ir sutvirtės (Maždaug savaitė po išsinėrimo).
 
TMD
Bet jie jau ten kokias 5 dienas užsidarę tai per tiek laiko tikrai būtų išsinėrę ir sutvirtėję.
 
rapolasl
Penkios dienos "Vorų pasaulyje" yra kokios 5 valandos mūsų gyvenime... Jau minėjau, nustok skaičiuot kiekvieną dieną, kai ateis laikas - išsiners ir išlįs ;D Dar kart praeik, patikrink ar gera temperatūra, drėgmė ir t.t., o tada lauk.
 
TMD
Tiesiog kai pirmieji vorai tai taip ir norisi kad viskas greičiau vyktu Smile O tuo labiau kai jie dabar labai maži tai norisi kad paaugtu Smile
Drėgmė 70-80% laikosi, o temperatųra 23-26C.
 
TMD
Dar keli klausimai:
1. Kur milčių vabalai deda kiaušinius (Aš laikau tarp sėlenų ir avižinių dribsnių mišinio)? Kiek maždaug užtrunka visas periodas kol jie dauginasi-išsirita? Kaip tie kiaušinėliai atrodo?
2. Ką gali reikšti kai voriukas išsikasa nedidelę duobelę? Drėgmės reikia? Nes gyliau substratas drėgnesnis. Drėgmę rodo 80%.
3. Kiek skaičiau tai vorams užtenka 15w kabelio, kad palaikyti norimą temperatūrą. Bet aš šildau 25w kas dvi valandas (per parą 8val. gaunasi), bet aukščiau 24C neužkyla. Nukrenta iki 21-22C (Matuojama temperatūra 1-2cm nuo substrato). Ant lentynėlės išvyniotas kabelis ir tiesiai ant jo uždėti indeliai. Indeliai plastmasiniai, substrato 4-5cm. Kas blogai? Jaugi šildyti dar daugiau? Tai kas tada būtų prieš įjungiant šildymą? Nes kiek skaičiau tai nuo 25w kabelio jau gali iškepti voriukai.
4. Ar normalu, kad indelis vietomis užrasoja kur yra substratas kai šildoma kabeliu? Drėgmė matuojama 1-2cm nuo substrato. Rodmuo 80%.
5. Iš kur patartumėt pirkti elektroninį termoreguliatorių/termostatą? Kad kaina palyginus nebloga būtų.
6. Ar L1-3 voriukams ne per dideli 0,7-1L indeliai? Man jie patogūs jog tarp jų galiu pamatuoti drėgmę/temperatūrą? Ar visgi geriau ieškotis daug mažesnių indelių?
7. Gal yra koks kitas aktyvesnis lietuvių forumas?
Redagavo TMD 2017-09-02 22:35
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8241
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36150386 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma