2024m. April 18d. 05:47:48

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Iguanos
 Spausdinti temą
Iguanų mityba
Vladas
Kadangi viena svarbiausių iguanų laikymo taisyklių yra teisinga mityba, todėl noriu paklausti kuom jus maitinat savo iguanas (žiemą/vasarą) ?

Kas liečia mano iguanas tai kadangi aš esu Melissa Kaplan's šalininkas, todėl nuo pat iguanų vaikystės griežtu brūkšniu iš meniu išbraukiau visus gyvūlinius baltymus (naujagimiai graužikai, zoofobusai ir kt.). Todėl jų meniu sudarytas iš įvairių žalumynų, daržovių ir vaisių, pastaruosius duodu mažiau, nes didelis vaisių perteklius išplauna kalcį..

Vasarą meniu daugiausiai sudaryta iš žalumynų: pienės (lapai ir žiedai), gysločio lapai, žliugė, bazilikas, krapai, salotos, svogunų laiškai, nasturtės, erškėtrožių žiedai, špinatas; daržovės: agurkai, morkos, pomidorai, kopustai, šparaginės pupelės, brokoliai, žirniai; vaisiai: obuoliai, kriaušės, mango, papajos, bananai, vinuogės, braškės, žemuogės, ananasai.

Žiemą meniu šiektiek suskurdėja ir pasikeičia (nors pasiruošus iš anksto galima to ir išvengti) žalumynai: salotos, svogunų laiškai, tradeskancijos, hibiskusų žiedai, šaldyti erškėtrožių žiedai, bazilikas, špinatas; daržovės: beveik nesikeičia kaip ir vasarą tik, kad dalis jų būna šaldyta (šparaginės pupupelės, žirniai, brokoliai ir kt.) vaisiai: irgi taspats kaip ir vasarą obuoliai, kriaušės, mango, papajos, bananai, vinuogės, braškės, žemuogės, ananasai.Žiemą dar retkarčiais duodu išmirkytas vandenyje specialias granules iguanom.
+ žiemą ir vasarą vitaminai.
Redagavo Vladas 2007-01-06 15:44
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Vygis
as iguna laikau neseniai... Pradejau rudens pabaigoj auginti si fainulka... Taip pat is saraso isbraukiau gyvulinius baltymus... Maitinimo sarasas : agurkai, morkos, pekino salotos, kopustai, bananai, mango, krapai, vynuoges, svogunu laiskai, kriauses, obuoliai... Vitminu truputi pabarstau ant maisto kas savaite...
 
Aratinga
Iguanai daug vynuogiu negalima...
Duok bet kam pradzia ir tai atsitiks.......
 
Vladas
Aratinga parašė:
Iguanai daug vynuogiu negalima...

aš minėjau, kad didelis vaisių kiekis išplauna kalcį iš iguanų organizmo... Smile
geriau papasakokit kaip patys maitinat savo iguaną ?
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Aratinga
Mano taip pat iguana is kikos,..tik isgydyta Rimos is Garliavos.ir ji man ja padovanojo.Maitinu ja pagal tam tikra meniu sarasa.(ji nera labai mazute,bet ji labai sirgo,ir todel turiu ja priziureti ir maitinti,taip kad neatsinaujintu liga.Pagrindas yra darzoves,viena karta per savaite duodamas virtas kiausinis,...vaisiai:bananai,vynuoges(labai ribotai),mandarinai,.obuoliai,ananasai(ribotai),arbuzai,melionai,.Sarasas kaip ir nemazas,.Jeigu tave domina visas meniu,..ko galima ko negalima,kas ribotai o kas duodama tiek kiek ji gali suvalgyti,tai kada atvaziuosi pirkti zoofobusu pas mus as tau galesiu duoti sarasiuka...Wink
Duok bet kam pradzia ir tai atsitiks.......
 
Loona
to Aratinga:
o gal galetumete paviesinti visa sarasiuka ka galima ir ko negalima?
Manau si informacija butu labai naudinga ir idomi visiems iguanu seimininkams, juk siame forume dalyvauja nariai ne vien tik is Vilniaus ir nevisi turi galimybe apsilankyti jusu parduotuveje ir padiskutuoti su jumis asmeniskai.

Iguanos turi teise, kad ju racionas butu teisingai paivairintas Wink
Redagavo Loona 2007-01-07 20:14
 
Aratinga
Parasysiu visa meniu iguanu, nesvarbu kokio jos dydzio butu:
darzoves: lapinis kopustas, morka, garstycia(lapai), piene(lapai, ziedai), nasturte, brokolio virsuneles, lapai, ridikai(ju lapai), trauklapiai, tulpiu lapai, agurkai, vysnios, braskes, zemuoges, avietes, kopustas(briuselio), pekino salota, dobilai (raudoni, balti) saulutes (geles, ju lapai ir ziedai), spinatai, pupeles (geltonosios, ankstines, sparagines), svogunu laiskai, poros, arbuzas, vynuoges (ribotai), paprika (saldi), krapai, ananasas (ribotai), mandarinai, apelsinai, bananai, gervuoges, salotos (aiszbergo traskiosios), lapine salota, ji atstoja iguanai vandeni (p.s. sveika iguana niekada negeria vandens),
iki 2 metu iguanai duodama: kirmeles milciai, zoofobusai ir svirpliai (kas antra diena ir kiek jos sirdele geidzia).
Ribotas kiekis (reikia duoti i savaite viena karta): obuolys, avokadas, uogos (melynes) serbentai (raudonieji, juodieji, geltonieji), melionas, papaja, slyva, kriause, pomidoras, persikai, abrikosas, moliugas, cukinija, ballazanas, kalafijoras, pakalnuciu lapai, zuvis viena karta i 2-3 savaites, vistienos file, versiukas jaunas be gyslu, vietoj mesos jai yra galimybe duodama naujagymiai peliukai, kas dvi savaites duoti virta kiausini, iki vieneriu metu iguanaimesa duodama viena karta per savaite,... dvieju metu iguanai mesa duodamai dvi savaites viena karta, triju metu iguanai mesa duodama i tris savaites viena karta, viena karta i menesi duoti zemiu ir smelio. Niu va kaip ir viska surasiau. Bet svarbiausia yra vitaminai, mineralai, sildomasis akmuo, ir lempa!.. Sekmes auginti toki nuostabu drieziuka!:naiv:

moderuota: pabuvau lietuviu kalbos mokytoja ir padejau 100ta tarpu tarp zodziu, nes kitaip psl nusitesia kilomtra i desine...
Redagavo 2007-01-07 21:43
Duok bet kam pradzia ir tai atsitiks.......
 
Deleted_User
sildomasis akmuo? apie ji daug blogu dalykeliu prisiskaiciau...:geek: ar tikrai jo reikia? man regis uztektu ir uv lempos skleidziamos silumos...Grinisap: siaip iguanos dar neauginu, tik planuoju todel negaliu tiksliai pasakytiSmile. O gal jus zinot kaip irengti tera, kad iguana galetu kada nori ilipti, kada nori islipti? nes maniskis teras mazas tai galvoju duosiu jai laisve:yes:. Beje del maisto! Prisiskaiciau tiek info, kad galvoj viskas susimaiseShock vienur raso, kad kaika duoti draudziama kai kur jau butina... ir ar is vis yra kokiu darzoviu ar vaisiu, kuriuos draudziama duoti?:yes:
 
http://basti2web.de
lithater
siaip tai uv lempos visai nesildo,jos skleidzia uv spindulius kuriuos oda panaudoja ir isskiria i organizma vitamina D bei kalci lengviau absorbuoja!va taip! :yes:
tik Brachypelma albopilosum
[img]http://pic.ipicture.ru/uploads/090711/36679/XSt6T8q4sM.jpg[/img] is not a valid Image.
Nevok - valdžia nemėgsta konkurencijos! :conf:
i.smiles2k.net/big_smiles/big_smiles_257.gif
 
Deleted_User
o tai kaip tuomet apsildyt tera? akmens tai tikrai nepirksiu, nes visi sako, kad atsiranda ''hot spots''... o as tikrai nenoriu, kad mano gyvulelis apsidegintu...Frown
 
http://basti2web.de
Deleted_User
tai kaip del to maisto... ar yra kazkokiu ''patiekaliuku'', kurie rimtai pakenktu iguanai?Grinead: vieni sako, kad ir bananu negalima duoti kiti sako, kad reikia...Frown
 
http://basti2web.de
Pythonica
Na zinai lithater idomu kodel nuo tos nesildancios VU lempos pas mano chami tere temperatura zemiau 28 laipsniu nekrenta? butu idomu suzinoti
Little angel with a hammer...
http://public.fotki.com/Pythonica/
 
Vladas
augusta parašė:
tai kaip del to maisto... ar yra kazkokiu ''patiekaliuku'', kurie rimtai pakenktu iguanai?Grinead: vieni sako, kad ir bananu negalima duoti kiti sako, kad reikia...Frown

Negalima duot maisto turinčio labai daug baltymų: mėsa, įvairūs vabzdžiai, šunų ar kačių konservai, įvairūs pieno produktai ir kt. Su daržovėmis, vaisiais ir žalumynais turi būti kuo didesnė įvairovė, dižiąją dalį maisto porcijos turi sudaryti įvairūs žalumynai, šiektiek mažiau daržovės ir dar mažiau vaisiai, nes kaip minėjau DIDELIS vaisių kiekis išplauna kalcį iš organizmo, bet sakau DIDELIS, todėl su viskuom turi būti SAIKAS. Iš tokių augalų kurių jokiais būdais negalima duot yra petražolės, rabarbara, ridikėliai (kaikuriais šaltiniais) šiaip jų yra ir daugiau, bet dabar tyngiu ieškotis... gal kiek vėliau pažiūrėsiu ir papildysiu sarašą.
Šeip va (turbūt jau tavimi skaityta) maisto lentelė, kur viskas labai patogiai parašyta, net kiek yra proteino, riebalų ir kt. http://www.greeni...dchart.htm



Phyton_lady parašė:
Na zinai lithater idomu kodel nuo tos nesildancios VU lempos pas mano chami tere temperatura zemiau 28 laipsniu nekrenta? butu idomu suzinoti


Na tai reiškia, kad pas tave namie labai šilta, nes aišku ta UV lempa kaip ir betkoks šilumos šaltinis skleidžia šilumą, bet ne ant tiek daug, kad galima būtų apšildyti erdvų iguanai skirtą terariumą. Beto gi UV lempa dega ne visą parą...
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Pythonica
Visu pirma tai ten ne iguanos, o chameleono teras ir jis mazesnis, visu antra bet kokia lempa skreidzia siluma, nesvarbu kokia ji yra, gal ne tokia karsta kaip sildomoji, bet temperaturai pakelti tikrai pakanka.ne visame tere turi buti vienoda temperatura, nes gyvunas turi tureti vieta ir pasislepti nuo karscio, todel manau VU lempos gera iseitis: po ja karsta, siek tiek toliau jau vesiau. o namie ne taip jau ir silta pas mane gal 24 kokie gal 23
Little angel with a hammer...
http://public.fotki.com/Pythonica/
 
Kzkas
aciu man padejo atsirinkti maista iguanai....
 
Eimux
Labai norėčiau paklausti toki klausimeli į kurį atsakymo dar neradau Frown tai ar galima iguanai duot paprastus žiogus??? FrownFrown
Išvada padaroma tada, kai nusibosta mąstyti.
 
Kzkas
jo del sito man irgi kyla klausimas man atrodo kad galima jei galite patikslinkite...
 
Eimux
Joa būtų gerai kad kas nors patikslintų tie kurie tikraj žinot :aciu:
Išvada padaroma tada, kai nusibosta mąstyti.
 
Vladas
Negalima. Jokių gyvūlinės kilmės produktų duoti negalima (mėsa, svirpliai, peliukai, žiogai, varškė ir t.t.) nuo šių produktų iguanoms įsigimsta vidaus organai... Atrodžiusi žvali, linksma iguana netikėtai gali užsiversti jei maitinsit šiais produktais...
Redagavo Vladas 2007-07-03 12:38
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Kzkas
bet kiek girdejau kad jas iki 2 metu galima karta pewr savaite duoti svirpliu.....:conf:
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8287
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36244325 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma