2024m. March 28d. 22:54:40

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Vėžliai
 Spausdinti temą
Geltonausio vėžlio problemos.
bigghostcool
Sveiki,

Taigi prieš keletą dienų namo parsinešiau geltonausį vėžlį. Parsinešiau, mano požiūriu, iš labai prastų sąlygų. Gyveno jis ~25l akvariume. Buvo šildytuvas, filtras, bet kas man nepatiko jo priežiūroje, tai kad jį paleisdvo pasilakstyt po kambarius. Tik retkarčiais jį įdėdavo į vandenį. Aišku, tiem žmonėm jau to vėžlio nereikėjo, taigi parsinešiau aš jį namo. Ir tai labai nekaip pavyko parsinešti. Vėžlį parsinešiau su visu akvariumu, filtru, šildytuvu. Deja, jam teko pabūvoti apie 20min. lauke, prie neigiamos temperatūros + dar snigo, bet jis buvo uždengtas, tai sniego negavo.

Taigi, parsinešiau namo, ir pradėjo man nepatikti jis. Nu kaip nepatikti: pirmas porą dienų jis neėdė, galvojau dar stresuoja, bet iki šiol neima maisto (pašaras specialus vandens vėžliams); galūnės, galva keliose vietose tokiu lyg odos plonu sluoksneliu apsidėjo, bet labai nežymiai, tokios lyg atplaišos; kai išnyra iš vandens kvėpuoti, girdisi tokis kaip šnypštimas (nežinau kaip kitaip pavadinti); išemant iš vandens lyg oro būtų gavęs šarvas išeina garsas; nelipa ant salelės; toks vaizdas, kad vandeny labai stresuoja, blaškosi. Ar tai normalu, ar jis serga? Pirma mintis atėjus buvo, kad peršalo, bet nesu garanatuotas.

Akvariumas dabar 60l, filtras, šildytuvas, vandens temperatūra ~28C, yra salelė ant kurios visai nelipa. UV lempos pakolkas nėra, bet kitą savaitę bus nupirkta. Pačio vėžlio kiauto dydis 16x14cm. Netolimoj ateity bus dar didesnis akvariumas.
 
paurok89
Peršalo stenkis jo nestresuoti ir jokiu būdų negrūsk per prievartą maisto pabandyk nupirkti kokią vieną gyvą žuvį pvz. gupiją ar daniją ir duok tikrai turėtų imti jie ant jų kaip pašėlę Smile Pas mane irgi ant salo nelabai lipa tik naktimis ir tai ne visada. Jei neims pabandyk vėliau laikyk šiltai leisk jam apsiprasti. Na daugiau ko patarti neturiu nu lempą UVB kuo greičiau įsigykite
 
bigghostcool
Dėkui už atsakymą Smile
Turiu akvariumą ir galėsiu įmest kokią žuvelę. UV lempa tikrai bus, tik kitą savaitę, tikriausiai savaitės pradžioje. Aš ir pastebėjau, kad nelabai lipa ant akmens, dažniausiai vandeny. :aciu:

P.s. kokio galingumo ir kokia UVB lempa man reikalinga? Gal galima linką? Būtų gerai ir jų kainas sužinoti. :aciu:
Redagavo bigghostcool 2012-01-21 18:23
 
bigghostcool
Vėžlys vis dar neėda, bet labai aktyvus, smalsus, išleistas iš akvariumo visur šniurinėja ir pan. Įleistas atgal į akvariumą, įlipęs į vandenį ir pridėjus pirštą prie akvariumo jis savo priekines kojas atstato ir pradeda jas virpint. Poruotis nori? Nes youtube kiek žiūrėjau video, tai taip prieš pateles "maivosi". Pamąsčiau, kad gal tam turėjo įtakos tas, kad pabuvo šaltai ir paskuj vėl į šiltą patalpą buvo įneštas. Čia toks labai trumpas ale žiemos miegas. Nors pačiam tai labai keistai atrodo. Arba iš vis jis gal tik taip gąsdina? Atitraukus pirštą, toks vaizdas, kad jis išlėks su visu stiklu, nežino kur dėtis.
Redagavo bigghostcool 2012-01-23 16:05
 
paurok89
Taip poruojasi su tavo pirštu Grin Nu mano jog ten patelė... visi jie pamatę žmones pradeda plaukt į stiklą Smile Šerti kasdien bandyk neima tai neima Smile
 
bigghostcool
Jau ~ savaitė/pusantros neėda. Kelia nerimą tas vėžlys. Verta jaudintis? Kiek ilgai jie gali būti neėdę? :aciu:
 
shtulas
O ką duodi valgyt jam?
 
bigghostcool
Duodu pašarą kurį ėdė pas ankstesnius šeimininkus: BIOREPT medium sticks, Vitakraft turtle pellets, kartias nuplikinu kopūsto lapą ar salotos, bet net nekreipia dėmesio. Vandens temp laikoma 27C.
Redagavo bigghostcool 2012-01-28 15:22
 
shtulas
Pabandyk duot ko nors kito, pvz gamarusų (vandens vėžiukų), krevečių ar žuvytę kokią įleisk. Aš saviškiams irgi ilgą laiką nieko neįsiūliau, nes nepatiko jiems ir viskas.
 
paurok89
Aš nesuprantu kaip čia pas jus pas mane ką duodu tą ėda visada... Niekada neimdavo
 
shtulas
Tai viską ėda ar visada neėda nesupratau? Smile Gyvūnų, kaip ir žmonių, vienodų nebūna.
 
lemonas
tu duok jam gyvo maisto, gal sloga Grin neuzuodzia granuliu, o judanti jau imtu.
ir seip pas mane dar nebuve kad gyvo maisto nenoretu, duok svirpli ar zofobusa koki jei turi.
 
bigghostcool
Esu įleidęs žuvį (ugninį barbusą) bet tas jau gal savaitė kaip plaukioja gyvas sveikas. Nupirkau kažkokios šaldytos mėsos, atšildžiau, pabandžiau duoti- vis tiek neėda. Užtepiau ir ant burnos vis tiek neėdė, net neprasižioja. Reiks įmest kokią krevetę, gal tą ims. Jei ne- ieškosim zoofobuso.
 
paurok89
Užsipildykit savo profilį tuomet galėsim patarti kur, ko ir kada ieškoti Smile
 
lemonas
labai vikrus tie barbusai, gal nepagauna
 
bigghostcool
Atšildžiau žuvim tubifeksų porą kubelių, nuėjau žuvų šerti ir pro vėžlį praėjau, galvojau duosiu- neėsi tai neėsi. Daviau su dantų krapštuku tubifeksų ir paėmė! Suėdė apie vieną kubelį, kad žuvim ne kas ir teliko. Nežinau ar jie pats geriausias maistas, bet dabar žinosiu, kad ėda Smile Po tubifeksų daviau ir to sauso pašaro BIOREPT, tai ir to porą lazdelių sutvarkė Smile Tik dabar nežinau po kiek jam to pašaro duoti, kad neperšerti? :hap:
Redagavo bigghostcool 2012-02-01 11:48
 
shtulas
Nu va, matai, tereikėjo patyrinėt kam jis neatsispirtų Smile Aš saviškiams, vienerių metų vėžliukams, duodu daugmaž pagal jų galvos dydį vienam vėžliui normą. Aišku vienas kitą apvalgo, bet ką darysi... Smile Įleisk kokių gupijų, neonų. Ir nėra brangios žuvytės ir vėžlys turės ką veikt Smile
 
bigghostcool
Gupijų galėsiu įleisti Smile Pačiam vėžliui jau apie 4-6 metai. Dabar verkiant jam reikia didesnio vivariumo, bet teks palaukti algų...
 
shtulas
O kokio dydžio darysi? Maniškiai 2 savaičių būdami gupijas su neonais išgaudė Smile O taip tikėjausi nuo mažens prijaukint, bet... Vėžlys yra vėžlys Smile
 
bigghostcool
Akvariumą noriu daryt 90x50x35=~160l. Manau vėžliui svarbiau paviršiaus plotas, nei vandens kiekis (jį planuoju apie 20cm). Smile Užtektų? Dar reikės ieškoti salos- dabar akmenų krūva stovi, bet ji man baisiai nepatinka, nesaugiai atrodo. Kažin ar Alytuj jų bus ir kokia maždaug kaina (?). Dabar ieškom jam ir patelės, buvom radę vieną, bet nelabai išeina parsivežti, kadangi iš kito miesto Sad
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8240
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36149506 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma