2024m. April 26d. 07:19:31

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 3

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
 Spausdinti temą
Stiklinio terariumo dugno saugojimas nuo įtrūkimo
Vincas
Nemažai esu girdėjęs, kad dažnas atvejis būna, kad skyla terariumo dugnas nuo karščio, nes jis papraščiausiai būna netinkamai uždėtas ant termokabelio. Kas žinote kaip nuo to apsaugoti terariumą, pasidalinkite su visais informacija Smile

P.S. manau reikėjo konkrečios temos
Redagavo Vincas 2011-10-12 22:51
B. Albopilosum L10
P. Regalis L6
H. Spinifer I3
 
donatas_s
Nereik pilti daug vandens ant įkaitusio stiklo. Nes dažniausiai skilimas būtent tuo metu ir pasitaiko.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Vincas
O jei terariumo dugnas 100% uždengtas substratu pvz. durpėmis, tada tokių atvejų pasitaiko mažiau, ar ir šituo atveju reikia kažką žinoti?
B. Albopilosum L10
P. Regalis L6
H. Spinifer I3
 
donatas_s
Na tai atmink kad įpylus puoduką vandenio, jis greit persigers per substratą...
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Vincas
Tai tik irengus terariumą: idėjus durpių, slėtuves, dekoracijas ir kt. įpilti vandens, o paskui įjungti termokabelį, o po visa to reguliariai pilti nedideliais kiekiais vandenį drėgmei palaikyti - tai geriausias būdas apsaugoti savo terariumą?
B. Albopilosum L10
P. Regalis L6
H. Spinifer I3
 
Zankedan
O kam dėti tą kabelį po teru Frown, ar nepaprasčiau šildyti sienelę ir durpės taip greitai neperdžiuvinės ir stiklas neskils :yes:
 
Vincas
Kitaip gali neišeiti.. Pavzyzdziui pas mane teras ketruvietis bus
B. Albopilosum L10
P. Regalis L6
H. Spinifer I3
 
Zankedan
Tai ir keturvietis sieneles turi, aš tai sugalvojau tokį variantą (na po terais kabelio tikrai nekišiu, nes užsiknisiu juos lieti) - 1,5 m. įstiklinta lentyna, ant galinės sienelės pritvirtinsiu 25W kabelį, o 5 terariumus (plius gal ir tarakonai dar tilps) sustatysiu jau atsižvelgiant į temperatūrą arčiau ar toliau kabelio, taip pat slankiojantys stiklai taip pat reguliuos ventiliaciją ir temperatūrą. Man tie stiklai būtini, nes būna žiemą temperatūra nukrenta net iki +13 l. (čia kai mūsų nebūna namie :noSmile.
Gal kas galėtų parašyti, ar lentynos šonuose dar reikėtų papildomų ventiliacijos angų, nes priekyje bus tarpeliai tarp 3 slankiojančių stiklų ir gali būti kad stiklai bus praverti visą laiką (nes sunku numatyti temperatūrą)?
 
Vincas
Įdomu, ką kiti gali apie tavo ta variantą su sienelėm pasakyt, ar tu jau patyręs?Smile
B. Albopilosum L10
P. Regalis L6
H. Spinifer I3
 
Zankedan
Ką patyręs? Aš esu moteriškos giminės :naiv:. Prisiskaičiau tarantulas.ru patyrusių augintojų, ten nepataria, netgi visiškai nerekomenduoja dėti kabelio po terariumais vorams. Aišku kiekvienas suranda sau geriausią, patogiausią variantą.
Vertimas iš tarantulas.ru - "Naudojant termokabelį ar termokilimėlį visada sudarykite karštą ir šaltą zonas terariume, jei nenorite perkaitinti augintinio. Niekada nedėkite šių šildymo elementų po juo! Jie tvirtinasi prie galinės sienelės iš išorės, ir voras patas išsirinks, nori jis sėdėti arčiau šilumos ar ne."
Redagavo Zankedan 2011-10-13 15:50
 
donatas_s
Na kad vorams reik karštos ar šaltos zonos, tai dar neteko girdėti. Jiems reikia užtikrinti optimalią pastovią, kiek galima mažiau kintančią temperatūrą iš esmės.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Loona
Kalbant apie elektros sąnaudas, tai dedant kabelį po terų gai pakakti 25w kabelio,o jei galvoti apie tvirtiimą iš šono... manau reikia naudoti 30 ar net 50 W kebelį. Bet jei kambary kartais būna iki 13 laipsnių.... manau ir 50 W kabelis padėtas po dugnu gali nesusitvarkyti... Taigi tokių atvėju rekomenduočiau termostatą dar įsigyti.

O dėl dugno skylimo... Yra tam tikri reikalavimai stiklo storiui gaminant akvariumus. Pvz. negalima daryti akvariumo ilgo ir neplotaus iš 4 mm stiklo. Stiklo storis parenkamas pagal tūrį ir ilgį/plotį/aukštį. Jei nesilaikyti rekomendacijų, didėja dugno skilimo tikimybė. Dauguma visgi taupo ir terariumus gamina iš perplono stiklo, o paskui vargsta... Aišku terariumas turi stovėti ant lygaus paviršiaus ir po jo turi būti padėtas minkštinantis ir šilumą saugojantis kilimėlis.

Asmeniškai mano nuomonė yra ta, kad stiklai suskyla, kai yra perplonas stiklas pagal terariumo matmenys arba stovi ant nelygaus paviršiaus. kabelis šiuo atveju tik paaštrina ir priartina problemą.
Redagavo Loona 2011-10-14 09:20
 
Zankedan
Loona parašė:
Bet jei kambary kartais būna iki 13 laipsnių.... manau ir 50 W kabelis padėtas po dugnu gali nesusitvarkyti... .



Manot gali nesusitvarkyti? Net kai bus uždaryti lentynos stiklai? Frown Na dabar turiu 25w kabelį, tai žiūrėsiu, kaip jam sekasi, o jei nesusitvarkys, teks pirkti galingesnį, bet tada tikrai jau termostato reikės :yes:.
 
Jokotau
Zankedan parašė:
"Naudojant termokabelį ar termokilimėlį visada sudarykite karštą ir šaltą zonas terariume, jei nenorite perkaitinti augintinio. Niekada nedėkite šių šildymo elementų po juo! Jie tvirtinasi prie galinės sienelės iš išorės, ir voras patas išsirinks, nori jis sėdėti arčiau šilumos ar ne."


del silumos zonu nezinau bet apie perkaitinima manau cia rase turedamas galvoj per galingus, blogai pasirinktus, kabelius.
 
Tarek
Tikiuosi administracija nesupyks,tačiau matau čia daugiau žmonių, todėl pakartosiu savo pasisakymą:
Skaitau čia jūsų diskusiją ir galvoju...man šiadnien patyrė varlių augintojai pataria, kad dėti po terrariumo šildomą kilimėlį, ne kabelį, 15w, 60cm ilgio, terariumas yra 90cm, apačioje vanduo, tada molio rutuliukai,plevelė, kokoso milteliai, kaip galvojat, irgi skilt gali?

Laba diena, esu labai komunikabilus ir draugiškas žmogus Smile tikiuosi to pačio ir iš jūsų Smile
 
http://www.efoto.lt/user/54343/nuotraukos/geriausios
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8299
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36254484 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma