2024m. March 28d. 16:49:43

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 6

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Driežai
 Spausdinti temą
agama serga?
paja
Sveiki,
noriu paklausti kokios ligos simtomai yra kraujuojancios zandenos? Mano vandeninei agamai pradejo kraujuoti apatinio zandikaulio zandenos,lupos ar kaip jas dar galima pavadinti...Siaip driezas apetitu nesikundzia,atrodo sveikai.
niekur nerandu panasiu simtomu nustatant liga,kas tai galetu buti ir kaip jai padeti?
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
Loona
Gali būti keletas variantų. Kraujas švarus? Jei yra dar ir gelsvų pūlių tai gali būti stomatitas.
Gali būti ir kvėpavimo takų infekcija perėjusi į burną.
Gali būti cheminis poveikis.
Praverstų nuotrauka.
 
paja
kraujas svarus,pridedu foto.
paja prisegti paveiksliukai:
agama.jpg

Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
komandoras
Aš ne specas bet man iš kiek ten matau kažkiek atsikišę per burną tai stomatitas , aš tik spėju Smile
Brachypelma Albopilosum
Chromatopelma cyaneopubescens
Brachypelma klaasi (Dead)
 
Loona
komandoras parašė:
Aš ne specas bet man iš kiek ten matau kažkiek atsikišę per burną tai stomatitas , aš tik spėju Smile


Eik į plepam ir toliau dėstyk savo teorijas. Kai yra kritiniai atvejai, gal geriau nesikišk.

paja parašė:
kraujas svarus,pridedu foto.


Aišku. Dabar gali būti keletas tokios būsenos priežasčių.

Pirma tai tiesiog fizinis sužeidimas, bet sprendžiant iš visko - į tai nepanašu.
Kraujas abiejose pusėse vienodai bėga ?

Nosis švari, todėl greičiausiai ne kvėpavimo takų infekcija. Bet to atmesti negalima.
Ar kvėpavimas tolygus? Be pašalinių garsų, kriuksėjimų, kliksėjimų?

Pagrindinis įtarimas vis dėl to jei kitų požymių nėra, kad pagrindinė bėdų vieta yra burna.

Tikiu, kad terariume tvarkaisi, bet paskutiniu metu pakilus temperatūrom greičiau vystosi ir bakterijos. Šiuo momentu teks palaikyti kiek įmanoma sterilesnę aplinką. Atsisakyti grunto, galbūt tiesiog agamą perkelti į laikiną plastikinę dėžę.

Ar niekas nesikeitė maitinime, terariume neatsirado naujų dekoracijų, nebuvo kitokių pakitimų?

Stomatito atveju gyvūnai nustoja ėsti, nes skauda žandikaulius, dantys netvirtai laikosi, sutinsta žandenos ir lūpos.

Mes buvome gavę porą gyvūnų su panašiais simptomais. Vienu atveju tai buvo kvėpavimo takų infekcija, kitu atveju streso sukeltas stomatitas.

Dabar ką tu gali padaryti tai suteikti idealias sąlygas ir pakelti temperatūras keliais laipsniais. Nesukelti streso gyvūnui. Kiek įmanoma pravalyti šonus silpnu betadino tirpalu. Ne jodo, bet betadino, nors jis ir jodo pagrindu, bet veikliosios medžiagos skiriasi. Dažniausiai pardavinėjamas tepalo pavidalu ir gerai tirpsta vandenyje, tai galima pasidaryti tirpalą su virintu vandeniu silpnos arbatos spalvos. Jei pavyksta gerai tokiu tirpalu ir praplauti burną.

Bet kokiu atveju gydymas antibiotikais būtų veiksmingesnis. Bet stresas, temperatūrų kaita ir vežiojimas irgi ne į naudą. Jei skaitai/rašai rusiškai galiu nukreipti į rusų veterinarų forumus, kur gautum veterinaro herpetologo konsultaciją, bet bijau, kad jis nieko daugiau nepasakys.

Gyvūnas neatrodo apatiškas ir jei ėda greičiausiai tai tik pradžia infekcijos.
Redagavo Loona 2011-04-30 21:34
 
komandoras
Rašiau kad tiktai spėju....
Brachypelma Albopilosum
Chromatopelma cyaneopubescens
Brachypelma klaasi (Dead)
 
paja
aciu uz issamu atsakyma.
kraujosruvos yra abiejuose burnos pusese,mazai tiketina kad tai galetu buti fizinis suzeidimas,o vat del maitinimo tai prisipazystu kad jis labai jau monotoniskas kadangi pagrindiniu maistu islieka zoofobusai,o peliukais maitinu labai retai(nes nerandu ju pardavime Vilniaus m.) augalines kilmes maisto agama apskritai nevalgo.Kvepavimo sutrikimu nepastebejau,kvepuoja tolygiai ir be pasaliniu garsu.
Todel man persasi mintis ar tik nebus cia prasto maisto raciono padarinys..
kas liecia grunta ir terpe bakterijoms veistis tai sita varianta atmetu,nes daznai valau terariuma+ valau stiklus spec.dezinfekcine priemone(pagrindine priemones sudetis-spiritas 98%)
Apie ventiliacija irgi esu pagalvojes,nes kartais praveres terariumo duris jauciu uzsistovejusi ora,todel perprogramavau ventiliatoriaus taimeri i intensyvesni rezima.
Klausimas del driezo zaizdeliu dezinfekcijos:ar galima butu paplauti silpnu kalio permanganato tirpalu?ar butinai reikalingas betadinas?Kiek zinau betadinas yra ir tepalo pavidalu,juo gydomos trofines opos zmonems.
Redagavo paja 2011-04-30 22:10
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
Loona
komandoras parašė:
Rašiau kad tiktai spėju....


owicke parašė:
ne ne su Loona viskas aisku,pikta moteris ir taskas.


Yra temos kur galit kalbėti apie nieką ir dalintis įspūdžiais. O yra rimtos temos, kurias skaito ir neprisiregistravę nariai turintys rimtų problemų su savo augintiniais. Jūs norit, kad žmogus tokius komentarus paskaitęs gydytų savo gyvūną nuo vieno, o gyvūnas mirtų pvz. nuo plaučių uždegimo? Neturite patirties - geriau nekomentuokite.

paja parašė:
aciu uz issamu atsakyma.
kraujosruvos yra abiejuose burnos pusese,mazai tiketina kad tai galetu buti fizinis suzeidimas,o vat del maitinimo tai prisipazystu kad jis labai jau monotoniskas kadangi pagrindiniu maistu islieka zoofobusai,o peliukais maitinu labai retai(nes nerandu ju pardavime Vilniaus m.) augalines kilmes maisto agama apskritai nevalgo.Kvepavimo sutrikimu nepastebejau,kvepuoja tolygiai ir be pasaliniu garsu.
Todel man persasi mintis ar tik nebus cia prasto maisto raciono padarinys..
kas liecia grunta ir terpe bakterijoms veistis tai sita varianta atmetu,nes daznai valau terariuma+ valau stiklus spec.dezinfekcine priemone(pagrindine priemones sudetis-spiritas 98%)
Apie ventiliacija irgi esu pagalvojes,nes kartais praveres terariumo duris jauciu uzsistovejusi ora,todel perprogramavau ventiliatoriaus taimeri i intensyvesni rezima.
Klausimas del driezo zaizdeliu dezinfekcijos:ar galima butu paplauti silpnu kalio permanganato tirpalu?ar butinai reikalingas betadinas?Kiek zinau betadinas yra ir tepalo pavidalu,juo gydomos trofines opos zmonems.



Gali būti kaltas ir raciono įvairaus nebuvimas, vitaminų trūkumas. Jei šeri ir zoofobusais stenkis, šėrimui ruoštis. Pradžiai palaikyk alkanus, o tada likus kelioms valandoms iki šėrimo duok morką ar obuolį. Taip per skrandžio turinį gaus įvairesnio maisto ir agama. Stenkis rasti įvairesnio maisto.

Kokius vitaminus naudoji ?

Kokia tiksliai valymo priemonė ?

Kalio permanganatas mano nuomone mažiau veiksmingas. Bet čia reiktų skaityti. Tiesiog jie iš principo šiek tiek skirtingai veikia. Kad kažkiek irgi padės tai tikrai.
 
paja
vitaminu milteliu pagrindu apskritai neesu niekada naudojes,kazkodel man jie nekelia pasitikejimo kaip ir visi kiti cheminiai priedai.Yra daug moksliniu straipsniu ,kuriuose rasoma apie abejotina tokiu medziagu isisavinima organizmui,todel pirmenybe teikiu naturaliems produktams.

O dezinfekcijos priemone vadinasi "cutasept" skirta zmogaus ranku dezinfekcijai.
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
Loona
paja parašė:
vitaminu milteliu pagrindu apskritai neesu niekada naudojes,kazkodel man jie nekelia pasitikejimo kaip ir visi kiti cheminiai priedai.Yra daug moksliniu straipsniu ,kuriuose rasoma apie abejotina tokiu medziagu isisavinima organizmui,todel pirmenybe teikiu naturaliems produktams.


Tada prašau plačiau papasakoti apie tai kaip tu jai užtikrini visų reikiamų vitaminų įsisavinimą ?

Jei agama maitinama pagrinde zoofobusais - faktas kad vitaminų trūkumas stiprus. Vabzdžiaėdžiams driežams vitaminų reikia labiausiai. Dėl driežo sveikatos rekomenduoju šį požiūri keisti ir kuo greičiau tuo geriau.


paja parašė:
O dezinfekcijos priemone vadinasi "cutasept" skirta zmogaus ranku dezinfekcijai.


Šito irgi siūlau atsisakyti.
Sudėtis tavo preparato:

Propan-2-ol 63.0 g (equals 72 vol. %).
Benzalkonium Chloride 0.025 g, Purified Water.

http://en.wikiped...yl_alcohol
Isopropyl alcohol vapor is more dense than air [...]
Poisoning can occur from ingestion, inhalation, or absorption; therefore, well-ventilated areas and protective gloves are recommended.

Terariume nenaudočiau nes iš aprašymo galima suprasti, kad garai sunkesni už orą dėl to gali kauptis terariumo apačioje. Ir tie garai toksiški.

http://en.wikiped...m_chloride
ADBAC is highly toxic to fish (LC50 = 280 μg ai/L), very highly toxic to aquatic invertebrates (LC50 = 5.9 μg ai/L), moderately toxic to birds (LD50 = 136 mg/kg-bw), and slightly toxic to mammals (LD50 = 430 mg/kg-bw).

Vėlgi nėra toks nekaltas komponentas.

Išvada - tiek vitaminai tiek naudojama dezinfekcinė priemonė gali būti priežastimi.
 
paja
o kokius vitaminus rekomenduotumet?
P.S.betadino tirpala jau nupirkau,o nieko blogo neatsitiks jei sio tirpalo paklius i driezo burna?kadangi jis daznai apsilaizo savo lupas.
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
Loona
paja parašė:
o kokius vitaminus rekomenduotumet?
P.S.betadino tirpala jau nupirkau,o nieko blogo neatsitiks jei sio tirpalo paklius i driezo burna?kadangi jis daznai apsilaizo savo lupas.


Multivitaminai A vitamino pagrindu. Nelabai svarbu kokie. Gali būti nekton rep, zoomed reptivite, exo terra multi vitamin ar dar kas nors panašaus. Čia jau kuri parduotuvė tau arčiau. Kalcis irgi praverstų. Kadangi kalcio trūkumas irgi priveda prie burnos problemų, suminkštėja žandikaulis ir gali sukelti panašius kraujavimus.

Geriausias kainos ir kokybės santykis galbūt būtų perkant šitokį komplektą:
http://www.exo-te...ium_d3.php
http://www.exo-te...itamin.php

Jų rastum justiniškių norfos cokoliniam aukšte.

kitas variantas nekton rep ir nekton msa reriz faunoje.

Kokios koncentracijos betadino tirpalą nupirkai ? Jei vieno procento tai reikia skiesti vandeniu 1:10 jei 10 proc atitinkamai 1:100. Su tirpalu nesu turėjusi reikalų, tai paskaityk instrukcijas apie naudojimą. Gali proporcijos būti ir kitokios rekomenduojamos. Skiesčiau vandeniu kol atrodys kaip silpna arbata. Jei atskiedus nurodytomis proporcijomis tirpalas bus tamsus.
 
paja
visa diena stebiu savo augintini ir galiu pasakyti kad yra kazkoks keistas kvepavimas..jokiu pasaliniu garsu nera,taciau ties kiekvienu iskvepimu driezas kilsteli galva atrodo lyg noredamas kazka nuryti..
Zaizdeles plaunu betadinu (1%),apetitu kaip visada nesiskundzia suseriau apie 20 nemazu svirpliu.
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
Loona
paja parašė:
visa diena stebiu savo augintini ir galiu pasakyti kad yra kazkoks keistas kvepavimas..jokiu pasaliniu garsu nera,taciau ties kiekvienu iskvepimu driezas kilsteli galva atrodo lyg noredamas kazka nuryti..
Zaizdeles plaunu betadinu (1%),apetitu kaip visada nesiskundzia suseriau apie 20 nemazu svirpliu.


Jeigu kvėpavimas "per jėgą" ir reikia papildomų pastangų norint kvėpuoti tada greičiausiai kvėpavimo takų infekcija. Tokiu atveju rekomenduoju kreiptis į veterinarą dėl gydymo antibiotikais ir nedelsti.
Betadiną skiesk kaip ir rašiau aukščiau.
Redagavo Loona 2011-05-01 23:06
 
paja
gal galima butu rekomenduoti konkrecius veterinarus?
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
paja
Geriausias kainos ir kokybės santykis galbūt būtų perkant šitokį komplektą:
http://www.exo-te...ium_d3.php
http://www.exo-te...itamin.php

nupirkau rekomenduota komplekta,o ar galima juos maisyti ar reikia duoti atskirai?
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
Loona
vitaminai maišomi kaip ir parašytaa abiejose nuorodose:

Thoroughly mix a 1:1 ratio of Exo Terra Calcium + D3 Powder Supplement and Exo Terra Multi Vitamin Powder Supplement in a container and add live insects.

Dėl veterinarų tai net nežinau. Galbūt rygos g. 1 vet klinika. Jei rasi geriau informuok Smile
 
paja
dekui loonai uz patarimus,driezas pagijo.Issinere is senos odos ir vel grazus ir sveikas :hug:
Redagavo paja 2011-06-02 17:27
Kai tu kalbiesi su Dievu, tai vadinama malda, o kai Dievas su tavimi - šizofrenija?
 
henrika
Sveiki,kokios ligos ar kokio sutrikimo pasekoje agama galejo apakti(viena akimi) jai db 3men. Nuo kada tai ivyko ar tokia gime neaisku nes draugas ja jau tokia gavo...:help:
 
Plokscz
Sveiki gerbiamieji :naiv:
Mano agamiukas primerkes akyte pastoviai yra - retkarciais atmerkia bet sunkokai, akyte patynus :/ itariu kad buvo uzpultas kitos agamos - ishskyriau peshtukus, bet padariniai padaryti :/ Taigi mano klausimas butu toks - ar galima pravalyti akyte vatos gabaliuku imerktu i lesiams skirta laikyti skysti dezinfekuojama? Zmogaus akiai tas skystis yra visishkai nekenksmingas - ar jusu nuomone, zinovai, pridera man taip pasielgt? aciu us anksto uz atsakymus Smile
Pogona vitticeps
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8239
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36148417 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma