2024m. March 28d. 14:40:47

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Driežai
 Spausdinti temą
Driežas pradedančiąjam.
nenene22
Sveiki, norėjau pasiklausti jūsų nuomonės: kokius nelepiausius ir pigiausius driežų variantus siūlote?
Kai šiek tiek pasidomėjau eublefarais, man jie nelabai patiko tuo, kad suaktyvėja naktį o ne dieną.
:aciu:
 
siames131
geriausia pradedanciajam eublefaras arba kitas gekonas (anoliai dar kiek zinau tinka tik jos sunkiau gauti) , pasieskok, straipsniu tikrai nemazai, nepatingek ir paskaitik, nes vieniem grazus ir patinka eublefarai o tau ne tai niekas tavo skonio nusakiti negali Wink
Atsiprasau uz LT srifto nenauduojama tesiog mano loptopas jo neturi.


Psalmopoeus irminia L8
Psalmopoeus Cambridgei Male
Gromphadorhina portentosa
Mantis Religiosa
Marmurinis Vezys
Nauphoeta Cinerea
Blaberus giganteus
Blatta lateralis
Shelfordella tartara
Tenebrio molitor
Zophobas morio
 
nenene22
Tiesiog gal būt galėtumėte pavardinti nelepių, neypatingai brangių, dieninių driežų ? Smile
 
Loona
Tokių driežų nebūna. Ne visi sugeba net eublefarus auginti. Pradėti apsispręsti riekia ne nuo rūšies, o nuo maisto tipo. Kokį driežą sugebėsi auginti, vabzdžiaėdžiui reikia bent trijų maisto kolonijų, mėsėdžiui maistą galima pirkti kaip ir žolėdžiams driežams. Reikia lempų, terariumų, šildymo, vitaminų ... Jokio driežo auginimas nebus pigus. Jei neapsisprendi dėl rūšies geriau skaityk tol kol suprasi ko nori. Bendros ir visiems tinkančios formulės nuo ko pradėti nėra.
 
nenene22
Intrigavot čia su "nepigiu auginimu". Kokia galėtų būti orientacinė 2 eublefarų laikymo kaina per mėnesį? (nepaisant elektros išlaidų)
Redagavo nenene22 2011-01-24 00:32
 
Loona
Kokia kaina per mėnesį yra nesvarbu.
Du driežai minimaliai 100-120 lt. Termokabelis 50 lt. Terariumas mažiausiai 80 Lt. Vitaminai mažiausiai 40 lt. Ir laikant du eublefarus jau apsimoka turėti bent vieną maisto koloniją, nes iš parduotuvių nepripirksi, o maisto įvairovė būtina ir jo reikia du kartus į savaitę. Todėl prisideda ir maisto kolonijų apgyvendinimas, įsigyjimas, išlaikymas.

Tai minimali starto kaina. Kitais atvejais kentės driežai.

Jei driežas didesnis, arba reikalaujantis uv lempų kaštai tiek pradiniai tiek išlaikymo auga.
Redagavo Loona 2011-01-24 00:46
 
nenene22
Na, žiūriu, panašiai kaip ir su akvariumais- pradžia finansiškai skaudžiausia: įranga, fauna.
Bet kiek suprantu, tai pagrindinė mėnesio kaina būtų sudaryta iš maisto ir vitaminų (+elektros išlaidos). Ar aš teisus?
 
neo
Jei neskaiciuojant driezo ir irengimo kainu, tuomet menesio islaidos tokios, kurias ir paminejai.
P.S. elektros suvartojima neatmesciau Grin
False Water Cobra CB15 female + CB16 male
 
kitaniux
Manau svarbiausia tai ne kaina ir išlaidos, o noras jį įsigyti. Manau kiekvienas gyvas padaras negali būti matuojamas pinigais. Pirmiausia reikia tikrai norėti, įsitikinti, kad suteiksi tinkamas sąlygas ir po metelių jis tau neatsibos. Geriausia domėtis pačiam, skaityti straipsnius, susidaryti gyvūnų sąrašą, tada jiems reikalingos įrangos sąrašą. Kuo daugiau domėsiesi pats tuo daugiau žinosi ir lengviau bus tinkamai pasirūpinti gyvūnu.
Niekada nesakyk niekada.
 
Vobleris
Viskas,kas buvo pasakyta gerai.Dėl vieno terariumo elektros energijos išlaidų tai Grin kabelis ir lemputė, tikrai nepdarys didelės žalos sąskaitai (kalbant apie vieną terariumą,jaigu mes turime daugiau ,nei vieną terariumą,daugiau nei vieną lemputę ir kabelį čia jau kita kalba....)esmė tikrai nėra piniguose Wink ,bet gyvūnui nepasakysi ,kad jis negaus valgyti arba neturės "namų".Jau ne kartą mano minėta frazė,kad gyvūną nusipirkti (įpatingai egzotinį) tik pusė darbo.Įrengti ir prauošti jam terariumą tai didžioji dalis ir darbo ir finansinių išlaidų ,kurios priklauso nuo gyvūno poreikiu.Pradžiai reiktų rinktis tokį driežą kaip Eublefaras (kurį kaip ir minėjo reikia irgi prižiūrėti) norite kitokio atkreipkite dėmesį į Barzdotają agamą ,bet nepamirškite ,kad su ja jau šektiek sudėtingiau,bet pasiruošus,tinkamai įrengus terariumą, viskas įmanoma ir galima.Visų pirma pasiruoškite pasidomėkite ir tada pagalvokite ką galite sau leisti ir ko jūs norite.Dėl maisto venam gyvūnui pergyventi nereikia,Gyvenant dideliame mieste jo jau galima įsigyti parduotuvėse,atsisiūsti-nusipirkti iš mūsų narių.O apie vieno gyvūno išlaikymo kainas išvis nereiktų galvoti, tai ne "dramblys".Skaičuojate ne nuo to galo.Aš tai sakau kaip laikantis ne vieną ir ne dešimt gyvūnų.Domėkitės,skaitykite,išsirinkite (pažiūrėkite skelbimus) ir rasite tai ko norite ir ką galite.
Redagavo Vobleris 2011-01-24 11:31
 
www.egzotika.info
neo
o jei kabelis 80W ir 2x75W lempos ( IR ir dienine) Tai yra 230W per valanda arba ~165kWh per menesi, minus dienines veikimas 12val, tai gaunasi 138kWh arba ~62lt/men Grin
False Water Cobra CB15 female + CB16 male
 
Vobleris
neo parašė:
o jei kabelis 80W ir 2x75W lempos ( IR ir dienine) Tai yra 230W per valanda arba ~165kWh per menesi, minus dienines veikimas 12val, tai gaunasi 138kWh arba ~62lt/men Grin

Čia neo labai,labai didelis terariumas :laugh: kaip tavo varano Grin
 
www.egzotika.info
nenene22
Na pykit- nepykit, bet išlaidos šiuo metu man yra vienas pagrindinių veiksnių įsigijant kokį nors augintinį. Turiu 2 akvariumus, tačiau vietoj vieno akvariumo norisi kažko naujo. 64L terariumas tikiuosi nebus per mažas porai- trejetui eublefariukų?

Noras tikrai, yra, tačiau finansinės galimybės irgi ribotos- esu moksleivis Smile
Dėl to čia jūsų ir klausiu, kiek kas galėtų kainuoti. Juk nenorėčiau susipirkti visą reikalingą įrangą, fauną, ir po poros mėnesių suprasti, jog tai man per prabangu Smile

P.S.
Gal yra kur nors koks straipsnis, ar skiltis forume, kur kalbama apie terariumo įrengimą ir paleidimą nuo A iki Z?
Redagavo nenene22 2011-01-24 14:01
 
AndriusN
64L terariumas tikiuosi nebus per mažas porai- trejetui eublefariukų?


Matmenis geriau sakyk, o ne tūrį. Nors paskaičiavau saviškio eublefaro senojo terariumo tūrį, tai beveik 100L. Dugno plotas 40cm ant 60cm ir man atrodė, kad jam dar ten per mažai vietos. Grin Dabar gyvena dar didesniam terariume. :thumb:
 
nenene22
Matmenys 60*30 (plotas), tačiau iš bėdos galėčiau įsigyti 45*75cm (tuomet prisiskaičiuoja papildomas 100 Lt už naują terą)
 
kitaniux
Tavo nurodytame tūryje galėtų max 1 kublefaras gyventi. Be to akvariumą reiktų gerokai modifikuoti, padaryti ventiliaciją, dureles. Manau ir viršaus atidaromas terariumas nėra patogus.
Niekada nesakyk niekada.
 
nenene22
O kuriose situacijose šoninės durelės yra patogesnės nei dangtis iš viršaus? Kur galėtų kilti nepatogumų? Nes kiek įsivaizduoju, tai dangtis būtų atidarinėjamas tik šeriant, įdedant/išėmant prietaisus, pakeičiant popierines servetėles, ant kurių driežas ir vaikščiotų.
Beje, manau, kad pakaktų ventiliacijos tik iš viršaus
 
kitaniux
Visų pirma dangtyje bus montuojama lempa todėl jas kaskart nukelti nepatogu. Deja ventiliacijos iš viršaus gali nepakakti. Taip pat priklauso nuo akvariumo aukščio. Valyti terariumą taip pat patogiau iš šono nei lipti ir kelti iš viršaus. Tas pats su šėrimu.
Niekada nesakyk niekada.
 
nenene22
Tuomet man tai- ne bėda Wink
Ačiū visiems Smile
 
Loona
kitaniux parašė:
Visų pirma dangtyje bus montuojama lempa todėl jas kaskart nukelti nepatogu. Deja ventiliacijos iš viršaus gali nepakakti. Taip pat priklauso nuo akvariumo aukščio. Valyti terariumą taip pat patogiau iš šono nei lipti ir kelti iš viršaus. Tas pats su šėrimu.


Visų pirma eublefarams lempos stipriai nerekomenduočiau.

Kitas aspektas jei galvoji apie driežus, tai daugumos stepinių dykuminių driežų pagrindiniai priešai yra plėšrūs paukščiai. Net nustebsi kiek streso sukelsi kol pripratinsi driežą prie rankų ir šešėlių virš galvos. Agamos, iguanos ir dalis kitų driežų turi trečią akį kuri fiksuoja šešėlius virš galvos tai tokio tipo driežams atidarymas per viršų netinkamas visai dėl kitų priežasčių.
Redagavo Loona 2011-01-24 22:43
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8239
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36148189 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma