2024m. April 19d. 13:00:15

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Driežai
 Spausdinti temą
Kodėl eublefarų negalima auginti ant smėlio
Loona
Atsibodo stipriai kas kartą matyti tokias nuotraukas
http://egzotika.i...to_id=5316

ir skaityti tokius komentarus

aš neeksperimentuoju. tiesiog žmogus kuris man taip patarė driežais domisi ir juos auginai jau 16metų ir patirties turi nors vežimu vežk o eublefarai pas jį ant smėlio jau devyni metai. ir dar ne pas vieną jį. tai koks čia eksperimentas paaiškink tada??
o kur tu matei kad čia kažkas laikantis ant smėlio sakė kad naturalias sąlygas bandė suteikt taip???taip kad ir tu tada neiškraipyk nieko...tau gerai ant servetėlės kitam gerai ant akmenų auga, o trečiam ant smėlio gyvena.
taip kad aš čia nematau prasmės gynčitis. o tu pastebėjau mėgsti nors gynčai būna ir tušti...


Todėl pradedu šią temą. Beveik viskas ką papasakosiu galioja ne tik eublefarams, bet ir kitiems driežams.

Pradėkime nuo esminės klaidos, net dykuminiais laikomi gyvūnai retai gyvena ant gryno smėlio tokio kaip Nidos kopos. Užtenka tik paieškoti tos vietovės nuotraukų kuriose gyvena gyvūnas. Bet vis tiek pripilame pilną terariumą palaido, bet kokio smėlio.

Eublefarų natūrali aplinka:Afganistanas Kur jūs matote smėlį?

Jei kyla abejonių dėl substrato visada reikia pasiklausti google. Įveskite į paieškos lauka "reptile sand impaction".

Ir pati pirma nuoroda yra informatyviausia :
http://homepage.m...um181.html
Dar filmukas:
http://www.youtub...hOpF2Qyuu0
Ir pasekmės aiškios ir matosi viskas aiškiai.

Visada galima rasti norint pateisinti savo pasirinkimą daug rekomendacijų naudoti netinkamus substratus. Pvz kalcinį smėlį ir panašius. Man exo tera mokėtų pinigus - galbūt ir aš užsimerkčiau į nedidelį mirtingumo procentą ir reklamuočiau jos produkciją. Juk nieko daugiau nelieka be smėlio ką pardavinėti, akmenų transportavimo kaštai per dideli, o ir pirkti jų niekas nepirks.

Kadangi yra dvi nuomonės - visada reikia suprasti, kad abi pusės kažkuo remiasi. Smulkių substratų priešininkai - realiomis mirtimis, šalininkai - tuo, kad jie su tuo asmeniškai dar nesusidūrė. Man teko gauti ir tokį eublefarą kuris porą savaičių dar smėliu kakojo, ir pačiai padaryti klaidą, vienas iš mano eublefarų buvo prarijęs kelis smulkius akmenukus. Nuo to laiko pas mane palaidas substratas tik didesnis už gyvūno galvą.

Mano nuomone net mažiausią riziką sukeliantis substratas yra per didelė rizika mano gyvūnams. Jei yra 100 procentų saugių substratų, kam reikia rizikuoti?

Paimkite į saują savo terariuminio smėlio, sudrėkinkite jį laikydami saujoje, o dabar pirštu pabandykite išstumti iš saujos smėlį. Įtariu nekaip sekasi.

Vadovautis daugiamete žmogaus patirtimi galima tik tiksliai žinant kiek ir dėl ko pas tą žmogų gyvūnų iš tikro krito. Pasaulyje yra daug augintojų ir visi turi savos patirties, todėl vadovautis vienu vieninteliu, kaimynu, draugu, pažystamu, pardavėju - tiesiog kvaila. Jei pasisekė jam - nebūtinai pasiseks tau.

Todėl kol kas ir rekomenduoju visiems jūros akmenis. Jie neturi aštrių kampų, prie jūros jų daug. Ir niekada nuo jų nieko blogo gyvūnui neatsitiks. O įmetus keletą šakų - galima sukurti gana jaukų terariumo dizainą.

Mano vienas iš eublefarų terariumų:
i249.photobucket.com/albums/gg224/_Loona_/Eublefarai/th_IMG_4886.jpg
Redagavo Loona 2009-11-29 23:10
 
Stakta
Loona, tu gal tikrai nepagailėk laiko ir parašyk pažintini straipsni naujokam? nes nemanau, kas nepatingi pasiknist temose rast informacijos, pamato nuotraukas ir taip pat daro.. o poto panašiai kaip tose nuotraukoseGrinead: Nes net man atrodė pradžioj, kad eublefarai ant smelio gyvena Wink
 
http://staktosvoras.lt
Necrofear
pamatysi kaip gausi kritikos is Loonos aisku jei ji pamatys bet geriau pakeisk jei nenori
perskaites ši komentarą jau laukiau iš Loonos sprogimo, štai jis jau čia Wink
 
Klaipeda
Nesupratau, kas ten rašė, kad dar nė vienas nemirė? Įdomu tada iš kur knygose skrodimų nuotraukos su smėliu, akmenimis, medžio žievėm ir durpėm vrškinamajame trakte?
Augintiniai:

1x Pogona vitticeps
1x Iguana iguana
2x Agrionemys horsfieldi
1x Testudo graeca
1x Elaphe guttata guttata
1x Žiurkinis žaltys (pavadinimo nepamenu (((: )

xxx Zophobas morio
xxx Tenerbrio molitor
xxx Nauphoeta cinerea

xxx Mus musculus
xxx Šunys (;
 
Loona
Stakta parašė:
Loona, tu gal tikrai nepagailėk laiko ir parašyk pažintini straipsni naujokam? nes nemanau, kas nepatingi pasiknist temose rast informacijos, pamato nuotraukas ir taip pat daro.. o poto panašiai kaip tose nuotraukoseGrinead: Nes net man atrodė pradžioj, kad eublefarai ant smelio gyvena Wink


O kam man toks malonumas, jei naujokai straipsnių neskaito? Jei žmogui yra noras palaidoti kelis augintinius kol žinių įgaus, o ne paskirti 2 valandas straipsnių skaitymui, tai aš padėti negaliu. Aš nieko naujo, ko per kelias minutes nebūtų galima rasti internete neparašysiu.

Toliau gryžtant prie substratų temos. Kiekvienam augintiniui substratas turi būti parenkamas ne pagal tai kaip sušviečia šeimininkui. Yra dar ir tokie parametrai kaip drėgmės sulaikymas. Eublefarams reikalinga žema santykinė oro drėgmė, todėl substratas kuris sulaiko drėgmę nėra tinkamas. Svarbu ir tai prie kokio substrato yra prisitaikęs ir pats driežas. Ant plikų servetėlių ar smėlio auginamo eublefaro nagai perauga, pradeda lūžinėti, kas irgi nėra gerai, nes trukdo judėti, medžioti.

To paties smėlio būna įvairaus:
http://lt.wikiped...m%C4%97lis
Bet dažniausiai niekas net į tai nesigilina. Visai netinkamas yra stambus aštrus smėlis, ir smulkus gerai limpantis.

Kitas svarbus dalykas, jei jau rizikuojate laikydami driežą ant smulkaus substrato, tai bent jau nešerkite ant jo. Dažniausiai žarnynas užsikemša būtent tokiu keliu. Arba driežui kurio racioną sudaro vos kelios maisto rūšys ir vitaminai nuperkami "kažkokie", kuriuos parekomendavo kikos pardavėja, pradeda trūkti kokios nors medžiagos organizme ir jis pradeda ieškoti būdų kompensuoti trūkumą. Tada driežas pradeda ragauti viską iš eilės. Ir taip nors ir daug metų ant smėlio augęs driežas gali jo staiga prisiėsti.
 
Egus
http://www.youtube.com/watch?v=rhOpF2Qyuu0&feature=related liūdnas vaizdas kai priryja smėlio...
Pogona vitticeps
B. Albaphylosum
 
Loona
Egus parašė:
http://www.youtub...re=related liūdnas vaizdas kai priryja smėlio...


Čia ne dėl smėlio liūdnas vaizdas. Šis driežas prisirijo smėlio dėl to, kad dar prieš tai kentėjo nuo nedamaitinimo stipraus ir kalcio trūkumo. Kairė priekinė koja jau lūžusi, uodega - pieštuko storio. Tai šiuo atveju gal ir gerai, kad jis nuo to smėlio nusibaigė, nes kankinosi ilgai dar iki to.
 
Egus
OMG, dar blogiau...
Pogona vitticeps
B. Albaphylosum
 
arroyo
As skaiciau kad, jiems koralinis smelis tinka aceit labai smulkus ir gerai suvirskinamas ar tai tiesa ar jokiu budu negalima Naudoti?Frown
 
Vobleris
Stambūs akmenys, geriausia.Eublefaram (įpatingai) smėlio nenaudok.Tinkamų pvz,rasi forume(,kad ir višuje esanti Loonos terariumo fotografija).Šnekėta,peršnekėta reikia tik paskaityti... viršuje esantis, Loonos pasisakymas daugiau ,nei inforamtyvus.
Redagavo Vobleris 2010-04-17 20:35
 
www.egzotika.info
fanaRiC
na eublefarais jau domiuos gan senai, viskas kazka naujo perkaito to ko nezinojau... bet dar manau nelaikas man ju isigyt... bet ateity taip turesiu manau... puikus seip mini straipsniukas.... manau loona reiktu tau parasyt pilna strasipni... naudos daugiau bus. nes retas ciak uris forume iesko atsakymo ar to ko jam reikia.
2 x Brachypelma albopilisum
P. Irminia
B.boehmei
N.Chromatus
P. Ornata
_______________
E.Guttata Pfft
_______________
Green Iguana Smile
 
AugintojasLt
tai supratau kad smelis netinka ne tik eublefarams bet ir kitoms driezu rusims taip?
 
Vobleris
Taip nepatartina, nebent koralinis ir uždangstytas kokiais akmenimis, kaip papildomas dekoras (po apačia) ,bet šeip geriau patys akmenys ar kitos dekoracijos.
Redagavo Vobleris 2010-07-10 23:24
 
www.egzotika.info
UnTrigeX
Terariume taip pat reikalingas pakratas. Kai kurie žmonės pakloja laikraščius ar tualetinį popierių, tačiau geriau papilti durpių, smėlio ar molio.
iš straipsnio apie eublefarus ....

Taigi , jeigu blogai auginti ant smėlio ar gerai juos auginti ant durpių ?

Eublefarams reikalinga žema santykinė oro drėgmė, todėl substratas kuris sulaiko drėgmę nėra tinkamas.
????
Redagavo UnTrigeX 2011-01-04 20:26
 
Vobleris
Apsoliučiai ne ir dar blogiau.
 
www.egzotika.info
UnTrigeX
Tai kas belieka ? Tik Stambūs akmenys ir popieriniai rankšluostėliai ?
 
Vobleris
Na susideginti prie "savivaldybės" dėlto tikrai nereikia.Akmenys yra puikiausias varijantas ir saugus ir gražus ir lengvai valomas.Popieriniai rankšluostėliai kaip ,kam renkasi augintojas,bet smėlis ir durpės tai yra pavojingas derinys.
 
www.egzotika.info
UnTrigeX
O kaip del didelių kokoso čipsų ? http://www.youtub...nj2T4kmun0
Redagavo UnTrigeX 2011-01-04 20:58
 
Shagis
durpės ir eublefarai išvis nesuderinamas dalykas
 
Loona
Stiklo šukes dar pabandykit, afdrug...
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8290
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36246304 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma