2024m. March 29d. 01:11:50

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 9

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Vėžliai
 Spausdinti temą
Stepiniu vezliu terariumo kraikas
lak17a
Sveiki, siandien pagaliau pagaminau savo 4 stepiniam vezlikam terariumus.
Galvoje sukasi vienas neisprestas klausymas.. kaip del kraiko?
Kiek radau informacijos yra du galimi budai.
1. smelis maisytas su zeme(panasiai i zvyra) iskaitintas orkaiteje.
2. Kokoso drozles ar panasus kraikas kuriuo prekiauja zoo parduotuves.
Man prie sirdies pirmas variantas, mat atrodo panasiausias i ju naturalia aplinka, taciau kaip suprantu dauguma naudoja kokoso drozles.
Prasau patarkit..:help:
lak17a prisegti paveiksliukai:
img_19211-vi.jpg

Redagavo lak17a 2009-10-02 14:31
 
www.aðtriai.lt
Vobleris
Naudok elementarų geriausia "specialų" ropliams pritaikyta terariuminį smėlį dar geriau "koralinį" jis yra stambesnis-rūpesnis ir atitinkamai pasišalina iš oganizmo.O vėžlys turi tokia savybe ,specialiai karts nuo karto pakramsnot smėliuko "žarnynui išvalyti".Tuo tarpu "šunų,kačių" ir kitų padarų numyš... smėlis iš lauko nėra geriausias varijantas (,kad ir iškaitintas) jis yra smulkus,purus ir labai gerai "klijuoja"žarnyną.Natūraliame jų gyvenimo ariale, vyrauja stepės,akmeningas-uolingas dirvožemis,sausas klimatas ir skurdi augmenija.Gali naudoti ir minimas drožles.Tačiau mano manymu, smėlis yra praktiškesnis ir saugesnis naudojimui.Bet, betkokį supsratą reikia keisti pakankami dažnai.
Redagavo Vobleris 2009-10-02 14:52
 
www.egzotika.info
donatas_s
Lak17a. Kaip supratau, ten jūsų vėžliai vpu parodoje buvo?
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Mantas
ir jie be šildymo ko gero buvo... Grinead:
Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. (J.V.Gėtė)
 
lak17a
Lak17a. Kaip supratau, ten jūsų vėžliai vpu parodoje buvo?


Nera buve mano vezliukai parodoje.:no: Jau daugiau nei 15m auginu. Seniai seniai turejau viena patineli, veliau priglaudem vaiku skriaudziama dar viena patineli.
Deja deja jie tarpusavy labai nesutaria ir stipriai musasi. Taligi pries metus atsirado jauna mazdaug 10m patele, o pries kelis menesius priglaudem labai nusilpusia, speju 25m, dar viena patele. Taigi dabar turim dvi poreles. Patinai negali atsitraukt nuo ju ir rodo vis meile.:hug: viena reikia net nukelt, kad pavalgytu nes visa laika.. na suprantat. :shy:

ir jie be šildymo ko gero buvo...


Sildymui prabegusi sezona naudojau toki savos gamybos sildoma pusiau terariuma(is jo galejo laisvai islipt).
Siuo metu ieskausi kabeliu, kilimeliu, uv ir t.t. mat terariumai du ir nemazi.
 
www.aðtriai.lt
donatas_s
Tuomet nesupratau, ką simbolizuoja jūsų prisegta nuotrauka iš parodos?
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Mo-o
Grunto pavyzdys, matyt.
 
lak17a
Grunto pavyzdys, matyt.


Visiskai teisingai Wink ir siaip labai patinka man sis kampelis. tai ir pasidalinau, tiesa pasakius net nezinojau, kad ji is parodos Grinisap:
 
www.aðtriai.lt
lak17a
Taigi iskilo dar keletas klausymu.
1. kokio galingumo reikia UV lempos? kaip suprantu yra keli parametrai. Pirmas vatai ir dar vienas nusakantis UV kieki. Na ir UVB UVA.
2. Kokio galingumo sildoma kabeli ar kilimeli naudoti? ant kilimelio tures sutilpti du vezliai.
AciuWink
 
www.aðtriai.lt
Vobleris
Vėžliukams patarčiau naudoti pakankamo galingumo ir dydžio šildomą akmenį.Kadangi jie mėgsta ytin aukšta temperatūrą ir nudegimo rizika (kas liečia kitus roplius naudojan akmenį) labai menka (aišku akmuo turi būti tinkamas)nors čia kekvieno asmeninis pasirinkimas.Lempą reiktų naudoti galinga "visomis prasmėmis" tai yra: tarkim 26w exo terros reptiglo 10 arba Lucky reptile compact uv sun.
Redagavo Vobleris 2009-10-06 16:43
 
www.egzotika.info
Bennu
http://www.cherepahi.ru/content/view/575/261/
http://www.cherepahi.ru/content/view/435/261/
Redagavo donatas_s 2009-10-07 17:46
 
herpetologas
Vobleris parašė:
Vėžliukams patarčiau naudoti pakankamo galingumo ir dydžio šildomą akmenį.Kadangi jie mėgsta ytin aukšta temperatūrą ir nudegimo rizika (kas liečia kitus roplius naudojan akmenį) labai menka (aišku akmuo turi būti tinkamas)nors čia kekvieno asmeninis pasirinkimas.Lempą reiktų naudoti galinga "visomis prasmėmis" tai yra: tarkim 26w exo terros reptiglo 10 arba Lucky reptile compact uv sun.

visgi idealesnis budas vezlius sildyt yra is virsaus lempu pagalba sakyciau Smile
su egzotika idomiau
 
Bennu
mano manymu reikalingi abu būdai,tiek akmuo tiek lempa ,tik lempa diena akmuo vakarui ,nakčiai (galima jį padekoruoti ,įterpti į aplinka taip kad jis galėtų lengvai užsiropšti,pasikasti ar pnš.).Na gamtoje diena saulė šildo iš viršaus ir įkaitina akmenis(galima padėti po lempute paprastu akmenukų) ,manau abu būdai :alus:
Redagavo Bennu 2009-10-08 21:22
 
fankas
žiūrinėju vis po internetą ir pamačiau, kad daug kas naudoja medienos pjuvenų granules. ką jūs apie tai manot?
 
Bennu
lapuočių medienos drožlės dar dar ,bet ne pjuvenos(pjuvenos labai dulka ,o spygliuocių jos pavojingos, nes gali buti sakuotos),granulės ir negerai vėžlys gali jomis užkandžiauti ir poto turėsi dideliu bėdų kai jam užsikiš viskas viduje Wink dalis veterinarų yra patarę išvis jokio kraiko tipo rankšluostį, bet jie nelaikę tais nežino kaip užvanelina jie greit ,nes vėžlys jau pakakot tai tikrai mėgsta,0 pasisiot gerai ir neatsisako ,tad kraikas turi tai sugerti Wink o iš granulių gal šieno pabandyt Wink
 
fankas
šieną naudoju kaip slėptuvę. kai nori būt nematoma, ji į jį įlenda ir tupi.

o granules turiu omeny tas pačias kur kikokse pardavinėja graužikams kraikt.
tai medžio drožlės dar pakenčiamas dalykas?
Bennu, o tu ką naudoji?
 
Bennu
joa šieno slėptuvė visai nieko Smile graužikų granulės tikrai netinka ,nes ten spygliuociai pripresuoti, kiek bandžiau drožlės dar pakenčiamai ,nors man jos neitin patinka ,bet jas naudoju,naudoju savo darytas na lapuočių obliuotas Wink paieškok presuoto granulėm šieno parduotuvėse Wink
 
fankas
variantas geras su tom drožlėm. man būtų kur gaut lapuočio drožliių.
bet manau, kad daug kas tokių galimybių neturi, todėl tęsiant temą,.. kikoje yra http://www.kika.l...Id=1085076 roplių ir paukščių granuliuotas pakratas, jei jau tokius gamina, tai turėtų atsižvelgt, jog spygliuočiai netinka. manau, tai irgi neblogas variantas Smile
buvo kažkur tai šnekėta, jog smėlis netinka, nes vėžlys jo pavalgęs gali užkimš žarnyną. kiek tai yra tiesa? (šneku ne apie žvyrą)
ar pušynuose esantis smėlis netiks? jis nėra jau toks sulimpantis, kai sudrėksta. tačiau gerai žinoma, jog vežliai smėlio užvalgo, kad pagerintų virškinimą. smėlis mechaniškai padeda apdorot maistą.
 
Stakta
fankas parašė:
variantas geras su tom drožlėm. man būtų kur gaut lapuočio drožliių.
bet manau, kad daug kas tokių galimybių neturi, todėl tęsiant temą,.. kikoje yra http://www.kika.l...Id=1085076 roplių ir paukščių granuliuotas pakratas, jei jau tokius gamina, tai turėtų atsižvelgt, jog spygliuočiai netinka. manau, tai irgi neblogas variantas Smile
buvo kažkur tai šnekėta, jog smėlis netinka, nes vėžlys jo pavalgęs gali užkimš žarnyną. kiek tai yra tiesa? (šneku ne apie žvyrą)
ar pušynuose esantis smėlis netiks? jis nėra jau toks sulimpantis, kai sudrėksta. tačiau gerai žinoma, jog vežliai smėlio užvalgo, kad pagerintų virškinimą. smėlis mechaniškai padeda apdorot maistą.


O tu jo sudėti susižinok Smile nes tai "Chipsi products are made from select, regional woods. They all undergo a stringent quality control method designed after DIN ISO 9001: Making quality products that a good for the environment is first priority" nelabai ką sako Smile
 
http://staktosvoras.lt
Bennu
na tie cipsai visai nieko viska sugeria ,bet man nepatiko jų kaina(kadangi daugiau laikau),skiedrų aštrumas na jei vėžlys jas valgo gali pakenkti sau Wink na kitos rūšys nekreipia net dėmesio i tai kuom vaikšto :laugh:,o sulcatos ten yra mano foto ant tu cipsu tai jo ,nelaikau jų ant jų :laugh: ,,,,,dar norėjau pridurti dėl smėlio! visi sako smėlis ,bet smėlis nelygus smėliui nemaišykite! neekspermentuokite su savo draugais,nes įsigysite priešų :laugh:
Redagavo Bennu 2009-11-10 15:38
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8240
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36149922 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma