2024m. April 20d. 13:24:15

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
 Spausdinti temą
Helix pomatia- vynuoginė sraigė
Ausraa
Šioje temoje galim diskutuoti apie Lietuvoje dažniausias ir didžiausias sraiges. Jas lengva prižiūrėti, gyvena iki 12 metų (nors rekordas- trisdešimt). Tiesa, išvaizda gana paprasta- neryškių spalvų. Tačiau nepatariu, kad Helix pomatia taptų pirmu mažų vaikų žaisliuku- vis tiek sraigė yra gyvas padariukas. O sraigių fanus kviečiu į lauką (šiandien smarkiai palijo) ieškoti naujų draugų (sraigių) Smile
Na, ir truputis istorijos. XVIII amžiuje iš Prancūzijos į Lietuvą pateko šie gyviai. Kaip žinome, Prancūzijoje žiemų nėra, tačiau Lietuvoje Helix pomatia greitai aklimatizavosi.
Įdomiausia, kad Pietų Amerikoje irgi įvežta šių sraigių.
šeriant gyvates iš lauko pagautais gyvūnais (o tas galioja VISIEMS lauko gyvūnams, pvz., sliekai, varliagyviai, driežai ir t.t.) yra vienas BET: gyvatė 100% užsikrės parazitinėmis kirmėlėmis (greičiausiai apvaliosiomis)

Iš egzotinių padarų auginu kol kas tik Testudo horsfieldii .

http://2g.lt/
 
Ausraa
Beja, sraigės laikui bėgant pripranta prie šeimininko ir jo nebebijo.
Mano manymu, neblogai, jei augini šią sraigutę (aš irgi ją auginu Grin ), juolab, kai šios sraigės ir valgomos (mano sraigutė man- nevalgomas augintinis).
šeriant gyvates iš lauko pagautais gyvūnais (o tas galioja VISIEMS lauko gyvūnams, pvz., sliekai, varliagyviai, driežai ir t.t.) yra vienas BET: gyvatė 100% užsikrės parazitinėmis kirmėlėmis (greičiausiai apvaliosiomis)

Iš egzotinių padarų auginu kol kas tik Testudo horsfieldii .

http://2g.lt/
 
Red
O kokios sąlygos joms turi būt suteiktos auginant namuose? Kokio dydžio užauga?
Redagavo Red 2009-06-07 19:14
 
AndriusN
Kaip pagaminamos? Smile Tiks ir nuorodos į platųjį internetą. Smile
"Šalta!" (P. Coelho)
 
trochanter
AndriusN parašė:
Kaip pagaminamos? Smile Tiks ir nuorodos į platųjį internetą. Smile

Klasikinis receptas: pakepti ant sviesto su česnaku ir petražolėm. Valgoma su baltu vynu. Pačios sraigės prieš tai laikomos dvi savaites ant sėlenų (ar kokių prieskoninių augalų) dietos. Po to įmetamos į verdantį vandenį. Gleivės nuvalomos su citrinos ar acto rūgštimi. Pateikiamos išvalytuose kiauteliuose. Kai kas mėgsta kartu su sraigių kepenėlėmis, kiti kepenėlių nededa.
Redagavo trochanter 2009-06-07 19:40
 
trochanter
Red parašė:
O kokios sąlygos joms turi būt suteiktos auginant namuose? Kokio dydžio užauga?

Santykinė oro drėgmė 75-90 %, Temperatūra apie 20 laipsnių. Dienos ilgumas 10-12 valandų. Jei norėsi veisti, teks daryt žiemos miegą, kurio metu nemažai sraigių žūna. Labai svarbu, kad pastoviai sraigės turėtų kalcio (tam tinka "sepijos kaulas" ).
Redagavo trochanter 2009-06-07 19:41
 
Red
O kuo jos minta? Augalai įvairiais?
 
donatas_s
Įvairus augalinis maistas. Na bet man asmeniškai, lietuviškiems gyvūnams vieta gamtoje — dėl šios priežasties neauginu vynuoginių sraigių, o auginu achatina reticulata.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
trochanter
donatas_s parašė:
Įvairus augalinis maistas. Na bet man asmeniškai, lietuviškiems gyvūnams vieta gamtoje — dėl šios priežasties neauginu vynuoginių sraigių, o auginu achatina reticulata.

Helix pomatia nėra jau taip visiškai Lietuvos faunos atstovas. Aišku čia galima ginčytis į valias. Žodžiu prigijo pas mus moliuskas ir tiek Smile Bet iš savo patirties galiu pasakyt, afrikinės sraigės daug aktyvesnės ir užauga įspūdingo dydžio. Maistas: agurkas (mėgstamiausias), salotų, varnalėšų, kiaulpienių, dilgėlių, gysločių lapai, kopūstai, morkos, bananai, obuoliai, kriaušės, bulvės, melionai, arbūzai, sėlenos, žliugės bei šiek tiek baltyminio maisto (virtas kiaušinio baltymas, trinys). Visa tai sraigės noriai ėda. Išbandžiau prkatiškai
 
Red
O ka naudojat kaip substrata?
 
trochanter
Kokoso durpės. Jei nenori pirkt, tai naudok juodžemį iš daržo sumaišęs su smėliu bei ąžuolo lapais. Ąžuolo lapus naudok bet kuriuo atveju.
 
AndriusN
trochanter parašė:
AndriusN parašė:
Kaip pagaminamos? Smile Tiks ir nuorodos į platųjį internetą. Smile

Klasikinis receptas: pakepti ant sviesto su česnaku ir petražolėm. Valgoma su baltu vynu. Pačios sraigės prieš tai laikomos dvi savaites ant sėlenų (ar kokių prieskoninių augalų) dietos. Po to įmetamos į verdantį vandenį. Gleivės nuvalomos su citrinos ar acto rūgštimi. Pateikiamos išvalytuose kiauteliuose. Kai kas mėgsta kartu su sraigių kepenėlėmis, kiti kepenėlių nededa.


Dėkui, kad tinginiui paaiškinai. Į tai bus atsižvelgta ateityje. Wink
Kepčiau tas sraiges, bet, kad dar turiu ko valgyt...gaila sraigių...ai, kai jau badausiu prisiminsiu. Smile
"Šalta!" (P. Coelho)
 
Ausraa
AndriusN, rašai kaip vaikas. Šis forumas- ne receptų žinynas, o diskusija apie gyvius kaip augintinius.

trochanter parašė:
Jei norėsi veisti, teks daryt žiemos miegą, kurio metu nemažai sraigių žūna.
Manau, kad ir be žiemos miego galėtų daugintis- iš ten, kur kilusios nėra žiemų!
Redagavo Ausraa 2009-06-07 22:26
šeriant gyvates iš lauko pagautais gyvūnais (o tas galioja VISIEMS lauko gyvūnams, pvz., sliekai, varliagyviai, driežai ir t.t.) yra vienas BET: gyvatė 100% užsikrės parazitinėmis kirmėlėmis (greičiausiai apvaliosiomis)

Iš egzotinių padarų auginu kol kas tik Testudo horsfieldii .

http://2g.lt/
 
Ausraa
Red parašė:
O kokios sąlygos joms turi būt suteiktos auginant namuose? Kokio dydžio užauga?

Būtent Helix pomatia yra didžiausia sraigė mūsų šalyje, kiautas užauga iki 5cm
šeriant gyvates iš lauko pagautais gyvūnais (o tas galioja VISIEMS lauko gyvūnams, pvz., sliekai, varliagyviai, driežai ir t.t.) yra vienas BET: gyvatė 100% užsikrės parazitinėmis kirmėlėmis (greičiausiai apvaliosiomis)

Iš egzotinių padarų auginu kol kas tik Testudo horsfieldii .

http://2g.lt/
 
donatas_s
Ausraa parašė:
AndriusN, rašai kaip vaikas. Šis forumas- ne receptų žinynas, o diskusija apie gyvius kaip augintinius.

trochanter parašė:
Jei norėsi veisti, teks daryt žiemos miegą, kurio metu nemažai sraigių žūna.
Manau, kad ir be žiemos miego galėtų daugintis- iš ten, kur kilusios nėra žiemų!


Tačiau pagalvok logiškai, kiek laiko jau praėjo, kai jos introdukavosi į mūsų šalį. Nuo tol laiko jos prisitaikė prie mūsų sąlygų ir tas žiemos miegas tapo būtinas jų gyvenimo cikle.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
AndriusN
AndriusN, rašai kaip vaikas. Šis forumas- ne receptų žinynas, o diskusija apie gyvius kaip augintinius.


So what...?
Man tai jokio skirtumo kaip tau atrodo. Temoj parašei, kad diskutuosim apie šias sraiges, tai aš ir uždiskutavau. Smile

Kas dėl receptų žinyno, tai kas čia? http://www.egzoti...icle_id=38 Grin
Tu man patinki. Grin Pralinksmini. Wink
na, neišsiplėsiu. Geros diskusijos. Diskutuokit toliau apie sraiges kaip apie augintinius. Smile Ką norėjau tą sužinojau. Smile
"Šalta!" (P. Coelho)
 
Ausraa
Helix pomatia Lietuvoje minta virš 30 rūšių laukinių ir daržo augalų!
Įdomu dar ir tai, kad net yra išleista knyga ,,Vynuoginių sraigių auginimas"!
Vynuoginė sraigė bręsta vienerius metus.
Padeda 70-40 labai mažučių kiaušinėlių. Na, ir tiems, kurie nieko nežino apie vynuogines sraiges: šios sraigės yra hermafroditai, t.y.- vienas individas yra dvilytis... Taigi, veisiant Helix pomatia, jei gyviai yra iš tos pačios vados, būsimiems jaunikliams gali buti įvaisos (išsigimimai).

P.S. AndriauN, turiu pripažinti, jog tu esi žiauriai savotiškas.
Redagavo Ausraa 2009-06-08 21:40
šeriant gyvates iš lauko pagautais gyvūnais (o tas galioja VISIEMS lauko gyvūnams, pvz., sliekai, varliagyviai, driežai ir t.t.) yra vienas BET: gyvatė 100% užsikrės parazitinėmis kirmėlėmis (greičiausiai apvaliosiomis)

Iš egzotinių padarų auginu kol kas tik Testudo horsfieldii .

http://2g.lt/
 
donatas_s
Tavo minėta knyga esu įsitikinęs, kad ir yra skyrta būtent sraigių auginimui kulinariniams tikslams.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Ausraa
donatas_s parašė:
Tavo minėta knyga esu įsitikinęs, kad ir yra skyrta būtent sraigių auginimui kulinariniams tikslams.

Hmm... tikriausiai tam knyga ir skirta. Beje, Švedijoje užregistruotas sraigės atvejis, jog Helix pomatia išgyveno net 35 metus!!! Shock
šeriant gyvates iš lauko pagautais gyvūnais (o tas galioja VISIEMS lauko gyvūnams, pvz., sliekai, varliagyviai, driežai ir t.t.) yra vienas BET: gyvatė 100% užsikrės parazitinėmis kirmėlėmis (greičiausiai apvaliosiomis)

Iš egzotinių padarų auginu kol kas tik Testudo horsfieldii .

http://2g.lt/
 
Renatasx
Vajetau reiks ir man paauginti. O kaip del terariumo, aplinkos terariumo?
RenatasX-Samilijonas-tai as
Brachypelma emilia
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8291
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36248534 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma