2024m. April 29d. 06:35:19

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 3

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Driežai
 Spausdinti temą
Barzdotosios agamas guziukas. ar tai rimta?
gabriella
Šį mėnesį atsirado pas mano agamą toks guziukas nedidelis ant nugaros, netoli uodegos ir kojyčių. Kokios gali būti jo atsiradimo priežastys? ir ka jis gali rejkšti? Karoluko (toks jos vardas) elgesyje nepastebėjau jokių pakitimų, laksto, kandžiojasi kaip visalaika Smile Valgo irgi gerai, nuolat auga, nėrėsi pora kartų jau. Turiu jį 3 menesius maždaug. Jo amžius maždaug puse metų. Gauna vitaminų, turi UV lempa, įvairų maistą valgo, daržoves, vaisius megsta.
ačiū už naudingus atsakymus su patarimais ir pastebėjimais. Įkeliu foto, gal truputį aiškiau bus apie ka šneku.
gabriella prisegti paveiksliukai:
dsc0375111.jpg

Taivano laibauodegis zaltys ~190cm Wink
Barzdotoji agama ~6men. Wink
nu ir dar du katinai, suo ir akvariumas Grin
 
www.volvoklubas.lt
Vyper
Iš šios foto sunku ka nors pasakyti. Tas guziukas matosi tik tada, kai ant šakos tupi? Jis galėjo atsirasti jei tavo agamiukas nukrito nuo šakos ir susižeidė, arba jau buvo iš ankščiau trauma ir jos tiesiog nepastebėjai.
 
Sadas-Inga
Del kalcio ir vitaminu trukumo pradeda vystitis rachitas ,paskubek nes poto bus per velu ,atsisakys galines kojos ,prasides problemos su tustinimusi nes uzspaus zarnas ,daznai pasibiagia mirtimi jei nera skubiai imtasi priemoniu.Jei ji is gyvens ir noresi poruoti jauniklaim tai neatsilieps .:conf::conf::conf::conf:
Erudicija - žinojimas apie viską po truputį ir apie truputį – viską, sugebėjimas suprasti žmones, mokėjimas paprastai ir logiškai išaiškinti sudėtingus dalykus.
satan.lt
 
Vygis
Sadas-Inga parašė:
Del kalcio ir vitaminu trukumo pradeda vystitis rachitas ,paskubek nes poto bus per velu ,atsisakys galines kojos ,prasides problemos su tustinimusi nes uzspaus zarnas ,daznai pasibiagia mirtimi jei nera skubiai imtasi priemoniu.Jei ji is gyvens ir noresi poruoti jauniklaim tai neatsilieps .:conf::conf::conf::conf:


UV, vitaminai, įvairus maistas... Koks dar rachitas? :svilp:
 
Loona
Vygis parašė:
Sadas-Inga parašė:
Del kalcio ir vitaminu trukumo pradeda vystitis rachitas ,paskubek nes poto bus per velu ,atsisakys galines kojos ,prasides problemos su tustinimusi nes uzspaus zarnas ,daznai pasibiagia mirtimi jei nera skubiai imtasi priemoniu.Jei ji is gyvens ir noresi poruoti jauniklaim tai neatsilieps .:conf::conf::conf::conf:


UV, vitaminai, įvairus maistas... Koks dar rachitas? :svilp:


Nėra aišku nei koks UV nei kokie vitaminai nei koks maistas. Keistas ir elgesys agamos jei rašo kad kandžiojasi. Paprastai jos nerodo visiškai jokios agresijos.

Pradžiai patikslink visas laikymo sąlygas. Kokie vitaminai (kiekis ir kaip dažnai), koks maistas (kiekis ir kaip dažnai), UV lempa (kokia, kiek laiko dega, koks stiprumas).

Iškilimai ties stuburu, kaip ir rašė Sadas-Inga, yra dažniausiai metabolinės kaulų ligos pasekmė.
 
Richardas
Kad nematau dar problemos:geek: arba foto prasta:nezin:......Loona gal įtaria kad lempos stiprumas netimkamas....visokiu tų uvb yra.Aš irgi tikiuosi kad ne 10:shy:.Nes užsieni būtent dėl dešimkių kyla triukšmas.....negeros pasekmės nuo jų odai ir akims.Ir tarp nukentėjusiu roplių būtent barzdotosios ir kiti driežai...ps.Aš dėčiau 5.0 nors rekomenduojama 8.0.....žinoma svarbu ir aukštis kuriame lempa.Laikas dikuminiams ropliams gali būti maksimalus.
Redagavo Richardas 2009-02-26 21:57
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
Loona
Problema yra. Pas herpetologą buvo ir scinkas panašus. Tiek vieta, tiek iškilimas kaip tik būdingas kaulų ligai. Be to pas naują šeimininką agama tik tris mėnesius, kaulu liga yra inertiška, jei jau buvo sąlygos blogos tai net joms pagerėjus dar kurį laiką blogėja būklė. Su gydymu tas pats, tenka ilgai gydyti kol pasimato pirmieji rezultatai. Agamos be to auga žvėriškai greitai. Kalcio reikia daug.

Rezultatai :
[img]http://www.sdherpsociety.org/images/Quasi%20Dec06%20close-up.jpg[/img] is not a valid Image.


[img]http://i396.photobucket.com/albums/pp45/ub003/DSCF1007.jpg[/img] is not a valid Image.
Redagavo Loona 2009-02-26 22:16
 
Richardas
Va čia tai labai gerai matosi.Foto geros didelės:thumb: Matosi ir problemosGrineadPfftirmoje foto visas buketas stuburas,galūnės,žandykaulis(mano kukli įšvada-nebepagydomaGrinead:.).Antroje foto(manau kitas driežas) arba taip arodo ligos pradžia, kada galima dar kažką daryti.......ps.Jaunutei gi agamai (kur nesimatė gerai foto) reiks elektrolizės kalcio ir viskas pasitaisys kaip nebuve.
Redagavo Richardas 2009-02-27 00:06
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
gabriella
uv lempa: exo terra firmos, repti glo. 10.0 UVB, 15W. buna ijungta per para mazdaug 10 valandu.
richardas, kas tas elektrolizes kalcis?
gauna vitaminus su baltyminiu maistu (zoofobusai, milciais, svirpliukais) idedu tarkim kelis svirplius i indeli su vitaminais, ir poto duodu juos agamai.
vesiu turbut pas veterinara ja, neramu ce man pasidare po jusu postu :no:
Taivano laibauodegis zaltys ~190cm Wink
Barzdotoji agama ~6men. Wink
nu ir dar du katinai, suo ir akvariumas Grin
 
www.volvoklubas.lt
Loona
Kokiu atstumu nuo UVB lempos dažniausiai sėdi ir koks artimiausias atstumas kuriuo gali būti agama? Dabar laikyk įjungtą 12 - 14 valandų. Atstumas iki lempos turi būti apie 30 cm. Kitaip lempa neveikia.
Elektrolizės kalcis tai greičiausiai exo terra firmos electrod3ize supplement. Kiek dažnai duodi ir kokius tiksliai vitaminus? Jei gali tegul veterinaras padaro rentgeną. Kas Kaune užsiima tokiais atvejais - sunku pasakyti. Jei nori realios pagalbos nepatingėk parašyti visą rašinėlį kaip laikai agamą. O ne kelis sakinius ir vieną nekokybišką nuotrauką. Su šia liga susidūrusi esu ne kartą, bet nesu ekstrasensė ir negaliu patarti, kai nieko nežinau apie laikymo sąlygas.
 
Richardas
Būna tos elektrolizės ir kitų firmų...Bet ne tame esmė.Esmė tame kad reikia jos ir kalcio.Dar ta lempa 10.0 UVB, 15W mane tai gazdina.....ir būtent dėl jų buvo triukšmo.Taip kad 8.0 max ką dėčiau agamai. Kaip sako Loona apie 30 cm.Kitaip lempa neveikia.......(Taip rekomenduoja gamintojas). Aš kategoriškai nesutinku nei su Loona kad neveikia,nei su gamintoju. nes tokia pavojinga lempa veikia taip kad gamintojai susilaukė skundu. O zoologijos sodai kelia jas į 2 metru aukšti
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
Loona
Padorūs Zoologijos sodai turi merkurio lempas. Kurios yra visai kitokios nei mūsiškės turimos ir jų veikimo zona tikrai yra 1,5-2 metrai. Pagal UV emisijos stiprumą fluorescensinės lempos tikrai veikia tik mažu atstumu. Tą tikrai labai gerai atspindi ir paties gyvūno elgesys bei spalva - patys išbandėm.

Triukšmo manau yra tik dėl to, kad žmonės pasirenka stiprias lempas tiems gyvūnamas, kurioms jos nebūtinos ir netgi kenksmingos. Pvz. eublefaro oda yra 10 kartų laidesnė uv spinduliams nei bazdotosios agamos (tyrimas http://uvguide.co...ntests.htm )

Mes laikėme savo agamą pusę metų su 8.0 dabar turime tą pačią 10.0 lempą. Per stiprus uv lemtų tai, kad pradžiai nukentėtų agamos akys, vėliau atsirastų grybelinės infekcijos. Kol kas nusiskundimų neturime.

Bet vis dėl to ši tema yra ne apie lempas. Laukiam daugiau info iš gabriellos apie laikymo sąlygas, nes dabar viską suversti per stipriom lempom yra nekorektiška.
Redagavo Loona 2009-03-01 12:29
 
Richardas
Sutinku :yes: ne apie lempas tema.Tik ispėju dėl ,,dešimkiu''pavojingumo:conf:Geriau laikytis švelnios taktikosWinkbe kraštitinumų roplių laikime:alus:.Laukiam daugiau info iš Gabriellos
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
gabriella
buvau nuvezus pas veterinara ji, sake jog ten yra po traumos, pasidares guziukas, nes stuburo slankstelis buvo turbut pazeistas, ir organizmas ta vieta 'apgyde' jungiamaisiais audiniais ir tt. tiesiog yra toks darinys kuris jam nekenkia, ir jei nebedides tai ir nebus rizikos kad koki nerva uzspaus, ir gyvensim ilgai ir laimingai:conf: jei ateity didetu tada vesciau sviesti ir aiskintis smulkiai kas jam yra.
o del lempos tai lyg ir gerai viskas. ji yra mazdaug 40-45cm aukstyje, bet kadangi jis buna ant saku visalaika tai lempos spinduliai pasiekia ji ir gauna UVB doze.
Taivano laibauodegis zaltys ~190cm Wink
Barzdotoji agama ~6men. Wink
nu ir dar du katinai, suo ir akvariumas Grin
 
www.volvoklubas.lt
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8306
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36259565 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma