2024m. April 20d. 00:40:13

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 4

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Iguanos
 Spausdinti temą
Žaliosios iguanos kartu su...?
Atlantida
Sveiki,
Aš auginu jau keletą metelių 2 iguanas. Kadangi nutariau jas įkurdinti kitoje namo vietoje, tai ir terariumą nutariau joms pagaminti naują. Ir štai viena gražią dinelę man "užkliuvo" internete vienas toks projektėlis. Kada terariumas tampa ne tik terariumu...(Cituoju) Tai pati įgūdžių viršūnė atkuriant ir įgyvendinant drėgnųjų tropikų biotopą. Tropiniai augalai, žuvys, varlės, driežai sugyvena vienoje erdvėje tik teisingai suplanavus, įrengus, pasodinus ir apgyvendinus gyventojus.
Daugeliui akvariumistų paludariumas tampa apribotų akvariumo galimybių praplėtimas, taip pat ir daugeliui terariumų mylėtojų toks lietaus pasaulio atkūrimas suteikia naujų galimybių sritį. Tokie gražūs ir vizualiai vertingi,o ypač senieji, paludariumai įtakoja gana nemažus kaštus, netgi tam tikrus įsipareigojimus, kurie turi buti pagrįsti tam tikromis technologijomis bei taisyklėmis. Reikalingas nemažas laiko tarpas, kad tinkamai gyvūnus, augalus vieną prie kio suderinti. Tai gali pareikalauti nevienerių metų. Norėdamas kartu laikyti tropines žuvis, varles, driežus, gyvates, vežlius ir netgi vabzdžius, šeimininkas turi pagalvoti ir aiškiai suprasti, kad daugelio valandų laika paukos vienai akimirkai per kurią pamatys bromelijų ir orchidėjų žydėjimą, dažna varlių pasidauginima, bei spalvingą driežų poravimosi žaidimą. Išvada: laimima naujų žynių ir stebėjimų (citatos pabaiga)...
Ir man įstrigo šita mintis taip į galvą, kad aš jos negeliu atsikratyt... :read:
Aišku, gal ir nepavyktų man taip visko įgyvendint, na bet gal būtų galimą kažką įkurdinti jų kaiminystėje (t.y. po vienu stogu)?:shy: Kaip manote? Gal kas turite kokių žinių ar minčių?
Labai ačiū.
Atlantida prisegti paveiksliukai:
pal2[1].jpg
 
Vladas
Poludariumą gali daryti nebent su smulkiais gyvūnais, o iguanos tai viską ten sulaužyts ir augalus suvalgys, na aišku nebent tavo poludariubas būtų kokio kambario dydžio, tai gal kažkas ir pavyktų ... Grin
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Kaaarolis
Žuvis, varles, vambzdžius, augalus manau tikai galima suderint... Būtų galima suderinti tikrai ir daugiau gyvūnų: tik reikia į labai daug ką atsižvelkti: Į drėgmę, temperaturą, gyvūnų charakterį, gyvenamą vietą, mitybą ir t.t. Bet visai idomi mintis, aišku svarbiausia būtų atsižvelkti į gyvūnu gerovę..:thumb::clap::conf:
 
fanaRiC
rusijoje twko matyt tokius ir dar didesnius pardavimui ir dar paliginus nera jau tokie brangus, nu bet lietuviams toli iki tokiu terrariumuSad
2 x Brachypelma albopilisum
P. Irminia
B.boehmei
N.Chromatus
P. Ornata
_______________
E.Guttata Pfft
_______________
Green Iguana Smile
 
Atlantida
Šitą dalyką mąsčiau, dėl kurio ir abejoju, ar man kas gausis...Na kas liečia augalus, tai jokiu būdu negalvoju gyvų jų ten sodint..Jei nesutryps tai suės Grinisap:
Galvoju, gal nebent tik vandeny (t.y.po vandeniu), kažką akvariumiško...
Vandens esu numačiusi apie kokius 300 l ten padaryt...Na, o kaip dėl kokio dar gyvio? Pvz. krabuko vandenį, ar kokio varliukės ar pan.?
 
Kaaarolis
Su iguanom tai tikrai sunku, jos didelės ir t.t. Galima kokį gyvūną bandyt priderint, bet nemanau kad kas gerai gautusi su iguanom, nebent kaip Vladas sakė, tas tavo poliudariumas būtų kambario dydžio, tada tikrai galėtum nemažai gyvūnų priderint, o čia tai sunku.. Jei varles kokes, tai gali sužeist, užmušt, suvalgyt.. Viska geriai:thumb: pasverk.:yes:
 
Atlantida
Tai dabar užsiimu didžiosiomis studijomis, ir juokiuosi-reikėjo studijuoti ne mediciną, o biologiją :geek:
Naršau, kur begaliu naršyti, domiuosi, kas iš tokių, sakykim, mum prieinamų gyviukų, gyvena panašiomis sąlygomis. Svarbiausia man, kad niekas šiuo atveju nenukentėtų. Skaičiau čia vienoj vienoj, kad su vėžliais kartu iguanas apgyvendimo, na bet kai kai kas pakomentavo, kad vėžliai neblogai pasikandžioja ir aplamai labai teršia ir nėra gera kompanija . tai ir atsisakiau tos mintelės. nes jau su jais tai tikrai jokios žuvelės, nei augaliuko man atrodo nesukomponuosi Frown O mano Igutės labai jau draugiškos (su Jorkšyru pvz labai jau draugauja Grin, gal čia ne į temą, bet dėl įdomumo Wink)
 
civillis
man atrodo joms ten butu geriausia vienoms, be jokiu varliu ar krabuSmile cai tik mano nuomone tokia..visokie gyviai jom naudos tikrai neatnes manau, o zalos galiWink
 
Atlantida
Ačiū už nuomonę :naiv:, kol kas jos vienos, gal taip ir liks...kol tikrai rimtai visko nepasversiu... :read:
 
Vobleris
Vienu žodžiu mano giliu isitikinimu Grin aukštasis pilotažas šitie dalykai Wink o norint padaryt "reveransus" reikia pirma nuo pat pat pakilimo mokytis skraidyt ir tai nėra lengva.Ir mano giliu įsitikinimu frazė atėjau, pamačiau ,nugalėjau! čia visiškai netinka.Tokia mano nuomone o kalbant apie Iguanas būten šioje srityje ir pritaikyme tai fantastikos žanras.
Redagavo Vobleris 2009-02-12 23:10
 
www.egzotika.info
Atlantida
Pagrįskit, kodėl sakot, kad apie iguianų suderinimą, tai fantastikos žanras?
Ne gi jos tokie nesugyvenami gyvūnai, kad nieko į kompaniją neįmanoma joms įpaišyti? Man tiesiog įdomi kiekviena nuomonė, o gal dar ir kokių žinių apie tai turite? Man laabai svarbu, kol dar terariumas įrenginėjamas, nes nenorėčiau, kad kas nors nukentėtų :shy:
 
Loona
Atlantida, klausyk ką žmonės sako - jeigu nori, kad gyvūnai būtų laimingi, jaustųsi saugiai ir niekas nekentėtų - laikyk kiekvieną gyvūną (arba rūšį) atskirai ir neišradinėk dviračio iš naujo. Jei nori augalų - susitaikyk, kad iguanos vegetarės ir augalus teks gana dažnai keisti ir atrodys jei gana apkramtyti.
 
Atlantida
Kas dėl augalų, tai tikrai esu susitaikiusi, kad nieko nebus, tai jau planų, ką ir kaip apželdint neturiu, tik vadney palei dugną gal, o gal ir visai niekur... Matau, kas pasidaro, kai mano Žaliukai įsirioglina į gėles...ne tik viskas lūžta, bet ir vazonai išsivarto :laugh:
Mąstau tik, gal pavyks terariume tokių keletą zonų padaryt, kaip prieangių, kur jų didenybės nepasieks :geek:
Na tik va dėl tų kitų gyvių... Gerą baiką prisiminiau, vienas pažystamas iguanoms į terariumą įleido kažkokių Talino peliukų porą :laugh:, tai sakė buvo juoko, kai tie iš iguanų tik ir žiūrėdavo, kaip maistą nugvelbt ir vilktis į savo urvus :laugh:, bet kas keisčiausia, naktį miegodavo visi kartu, o ir dieną ant šildomų balkonų ateidavo pas driežų peliukai pasikutinėt savo kailiuko :trenk:
 
AugisZ
juk iguanos maudysis, tustinsis i vandeni, ten irgi sunkiai augalai augs Wink
manau daryk terariuma su graziu galiniu fonu ir parinktom graziom sakom, ir tada plastmasiniai augalais gali dekoruot Smile
Mąstau tik, gal pavyks terariume tokių keletą zonų padaryt, kaip prieangių, kur jų didenybės nepasieks


Gal ir padarysi kad nepasieks vazono, ir neisvers ten, bet lapus juk gales valgyt, o jei augalas nuodingas?
 
Kaaarolis
Dar norėčiau vieną svarbų klausimą užduot? Kokio dydžio tu planuoji daryt terariumą? Gal didelį, tai gal ir galima kažką galvot..
 
Loona
Atlantida parašė:
Kas dėl augalų, tai tikrai esu susitaikiusi, kad nieko nebus, tai jau planų, ką ir kaip apželdint neturiu, tik vadney palei dugną gal, o gal ir visai niekur... Matau, kas pasidaro, kai mano Žaliukai įsirioglina į gėles...ne tik viskas lūžta, bet ir vazonai išsivarto :laugh:
Mąstau tik, gal pavyks terariume tokių keletą zonų padaryt, kaip prieangių, kur jų didenybės nepasieks :geek:
Na tik va dėl tų kitų gyvių... Gerą baiką prisiminiau, vienas pažystamas iguanoms į terariumą įleido kažkokių Talino peliukų porą :laugh:, tai sakė buvo juoko, kai tie iš iguanų tik ir žiūrėdavo, kaip maistą nugvelbt ir vilktis į savo urvus :laugh:, bet kas keisčiausia, naktį miegodavo visi kartu, o ir dieną ant šildomų balkonų ateidavo pas driežų peliukai pasikutinėt savo kailiuko :trenk:


Galiu papasakoti tik istoriją apie Pirata, vieanaakę barzdotąją agamą, kuriai kitą akį iškabino žiurkė. Ir tokį jį vargšą mes priglaudėme reabilitacijai.

Su iguanomis ir pelėmis tas pats. Va kaip nuostabiai iguanos sugyvena su pelėmis :
http://www.youtub...re=related

Nesuprantu, kodėl žmonės ieško sau problemų. Kokio dydžio tavo iguanos dabar ? Kokio dydžio planuojamas terariumas? Kokia iguanų lytis? Ar tai pirmosios tavo reptilijos? Šie atsakymai padės ką nors tau patarti.
 
Vladas
Atlantida, tu kiekvieną dieną melskis ir maldauk Dievo, kad bent tavo tos dvi iguanos ateity kartu sugyventų ir nereikėtų atskiro terariumo darytis.. :svilp: O čia tai išvis.. vat žiauru būna, kai žmonės neturi nei menkiausio suvokimo apie gyvūnus ir prisileidžia pelių, žiurkių ir pan. Grinisap:
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Atlantida
dėl pelių ar žiurkių ar kitokių ne į temą gyvių aš tai nei minčių neturiu...papasakojau tik vieną atvejį, kurį kai kas padarė...nesu visai dar durna, kad įleisčiau iš vis nieko bendro ar panašaus neturinčius gyvūnus į vieną patalpą...kol kas tik galvoju, ar ką galėčiau bandyt (žuvų, kitų driežų, krabų ar pan.), bet gi dėl to ir esu šiame forume, kad renku nuomones, patarimus, info, o tik po to rizikuosiu arba ne...
mano iguanos kartu gyvena jau 2 metus...būna visko-pasikandžioja, viena ant kitos pasijodinėja, pasivaiko viena kitą, bet ir toliau gyvena, sveikos, gyvos, žvalios...iš pradžių buvau išsigandus, žadėjau vieną gal padovanot kam ar parduot, kai ėmė pliektis...bet nustojo, kartais susiima vėl, ir vėl draugauja, kažkaip manau, kad yra naturalu...gaila tik ragiukus viena kitai, kad apkramtė...
terariumas bus kažkur apie 2 m. aukščio, 1,5 m. pločio, 1,5 m į gylį...
 
Eimux
Kažkada kai buvau Kauno zoo tai ten gyveno dvi iguanos ir kažkoks dar driežas panašaus dydžio kurio pavadinimo neįsiminiau Smile
Išvada padaroma tada, kai nusibosta mąstyti.
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8290
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36247321 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma