2024m. April 23d. 09:27:49

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Egzotika.Info » Egzotika.Info
 Spausdinti temą
Rašykime lietuviškai
garsas
nacizmu?!
garsas parašė:
rašyk angliškai, vokiškai, rusiškai, bet taisyklingai...Grin

gali ir japonų piešinius panaudoti ar lotyniškai. varyk nors ir visom kalbom kuriom moki po sakinį - bet taisyklingai
 
donatas_s
Negaliu, nes taisyklėse aiškiai parašyta: „bendraujama tik taisyklinga lietuvių kalba su visais lietuviškais simboliais“ ( ištrauką iš naujų taisyklių ). Tai vat.
Plius kodėl šio dalyko entuziastė Mildaster gali rašyti netaisiklingai, o mes mirtingieji ne? http://www.egzotika.info/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=1074&pid=17828#post_17828
Štai čia pasižiūrėjau radau ir kažkokį labai keistą lietuvių kalbos naujadarą ir sintaksės klaidų nemažai.
Redagavo donatas_s 2007-11-26 09:24
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Vladas
o šeip Pauliau ir Milda, o ko jūs tylit ? Sugalvojot tokias taisykles, tai bent jau pagrįskite savo nuomonę.
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Loona
Gerbiamieji lietuvybės šalininkai, visada maniau, kad nėra svarbu kaip bendrauti su draugais ir bendraminčiais, nors kaip pastebėjau pastaruoju metu pradėjo atsirasti rašytinių bendravimo taisyklių. Rašau lietuviškai dėl to, kad man ją reikia naudoti darbe ir oficialiuose laiškuose, todėl esu įpratusi, nors nepasakyčiau, kad man tai sukelia džiaugsmo (mano nešiojamame kompiuteryje rašant lietuviškomis raidėmis labai nepatogu junginėtis į skaičius, kadangi dirbu su skaičiais, tai lietuvišku raidžių naudojimas dažnai sukelia nepatogumu).
Tikriausiai jau pastebėjote, kad dažnai darau klaidas – tai lemia ir tai, kad gimusi nežinojau, kad yra tokia šalis Lietuva ir aš ten kažkada gyvensiu - tai atleiskit, bet man tai užsienio kalba (ačiū firefox ir tildei, kurie taiso mano klaidas).

Pastebėjau, kad šiame puslapyje aktyviai pradėtas lietuvybės naudojimo populiarinimas. Apie tą populiarinimą ir išsakysiu savo nuomonę.
Tai va - tokie baneriai – egzotika.info/images/nebuk.gif (turiu pastebėti, kad anksčiau buvo baneris su užrašu "Nebuk bomžas, rašyk lietuviškai" ) išmetami rašant atsakymą į forumo pranešimą, mane juokina.
- Pradžiai paaiškinsiu kas yra bomžas. Bomžas tai yra rusiško termino trumpinys, reiškiantis asmenį Bez Opredelionnogo Mesta Žiltelstva t.y. žmogus neturintis nurodytos gyvenamosios vietos. Taigi jei jau lietuvizuojamės tai ir naudokimės lietuviškais, o ne rusiškais terminais. Rusijoje tai net ne blogą reikšmę turintis žodis, kuris retai naudojamas kaip keiksmažodis ar norint ką nors pažeminti. Jis reiškia tik tai, kad asmuo niekur neregistruotas. Lietuvos įstatymai leidžia nenurodyti gyvenamosios vietos, todėl dažnai atsitinka, kad studentas įsiregistravęs bendrabutyje ir po to išsikėlęs iš jo tampa „bomžu“. Niekas nėra įpareigotas po to kažkur įsiregistruoti. Daug mano pažystamų išsiregistravo tam, kad sumažintų mokesčius arba norėdami privengti šaukimų į kariuomenę.
- Atsiprašau, bet tikrai nematau jokio prasminio ryšio tarp žmogaus, neregistravusio gyvenamosios vietos ir rašybos lietuviška abėcėle.
- Baneris prašo rašyti lietuviškai - mes visi rašom lietuviškai, o kokius rašmenis naudojame tai neturi įtakos pačiai kalbai. Anksčiau buvo laikai, kai visi rašė lietuviškai tik vietoj lietuvišku raidžių naudojo kirilicą, tačiau kiekvienas sutiks, kad rašė lietuviškai.

Išvada - baneris nelietuviškas, beprasmis, labiau atbaido, nei pritraukia ir gali turėti net priešingą nei norima efektą :tdown: Mano nuomone, tai nėra kažkoks paskatinimas, o tiesiog bandymas nevykusiai pažeminti rašančius lotyniškomis raidėmis.
Redagavo Loona 2008-01-07 12:49
 
Vobleris
Jo tas net ir man ystrigo :yes: primena "vaiku darželi":hug: na as bomžas ka darysi (bet stebgemes stengemesGrin) :aciu:
 
www.egzotika.info
donatas_s
Šaunuolė Loona. :thumb:
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
Vanduo
pradėkite nuo savęs !!! "nebūk bomžas, rašyk lietuviškai!!!" toks lietuviškas šūkis :hug:

Moderuota: lietuvybė
Redagavo mildaster 2007-12-04 17:08
Gerai nebuvo ir nebus...
(B.Albopilosum, B.Smithi)
 
Mantas
Loona, Donatai visapusiškai su jumis sutinku :geras:
Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. (J.V.Gėtė)
 
Pao
Gerbiami portalo nariai, norėčiau Jūsų paprašyti, kad nesistengtumėte atrašinėti į naujai (dažniausiai naujų (jaunų) narių, neskaičiusių portalo taisyklių) sukurtas temas, kurios parašytos iškraipant lietuvių kalbą, yra netvarkingos. Tokios temos dažniausiai yra trinamos, nebent jos būna vertingos savo turiniu ir nereikalauja labai didelių pastangų vertimui į lietuvių kalbą, temų sutvarkymui.
Todėl gerbdamas Jūsų inciatyvą pasisakyti ir nenorėdamas trinti temos su Jūsų nuoširdžiais ir naudingais atsakymais, prašau atkreipti dėmesį į naujos temos tvarkingumą bei aktualumą.

Iš anksto Jums dėkojame. :aciu:
Redagavo Pao 2008-02-04 18:16
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
Richardas
Pao tavo valia trinti.Man asmeniškai negaila kai ištrinamaCool.Tikrinti kas teisinga kas ne moderatorių šventa pareiga ir sažinėGrin. Kam mūms ryškintis, kas teisinga, kas ne,Frown Kaip valdžia nuspres taip ira gerai.Pratrynėt reiškia taip reikėjoGrin.Ko mūms parintisGrinMes jumis pasitikimGrin.Jums už tai pagarba ir vairas į rankas:aciu:.Ps.Negi ira skirtumas trynti :evil:su komentaru ar beWink
Redagavo Richardas 2008-02-04 16:00
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
GiX
donatas_s parašė:
Šaunuolė Loona. :thumb:


Tik dabar pastebėjau loono's komentarą. Šaunuolė, bei puikiai mintis dėsto:thumb:.
 
www.scorpions.lt
Richardas
Loona čia perlas :yes:
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
Damon
Pas mane ir notebook'as tai užknysa vis spaudėlioti shift+alt Sad
 
mildaster
Damon, aš irgi naudoju nešiojamą, bet kažkaip įpratau, kad pagrindinė kalba yra lietuvių, o jei reikia skaičių parašyti, tada jau spaudžiu dešinį Alt ir skaičių. visai paskui nebeerzint pradėjo :yes:
bet čia nuo darbo specifikos turbūt priklauso Smile
master of disaster
 
http://mildaster.wordpress.com
ezhiukas_ruke
mildaster parašė:
Damon, aš irgi naudoju nešiojamą, bet kažkaip įpratau, kad pagrindinė kalba yra lietuvių, o jei reikia skaičių parašyti, tada jau spaudžiu dešinį Alt ir skaičių. visai paskui nebeerzint pradėjo :yes:
bet čia nuo darbo specifikos turbūt priklauso Smile


Geras, o aš vis shift + alt perjunginėdavau, skolingas Mildaster :clap:
www.audiopulsas.lt

0.0.1 Epicrates angulifer
0.0.1 Acrantophis dumerili
0.0.1 Elaphe Teaniura Friesei
0.1.0 Boa Constrictor
1.0.0 Melopsittacus undulatus
0.0.1 Pandinus imperator
0.0.X Tenebrio molitor
 
Damon
Milda, dėkui Smile Nežinojau, kad taip galima Smile
 
Pao
Pasirodė tikrai verta dėmesio tema, čia ją dedu vien dėl to, kad galima būtų naujokams ir kitiems beraščiams pasižiūrėti kaip nereikėtų daryti...
http://www.egzoti...post_24731
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
JokerPoker
Man iš tikro nėra skirtumo įskaityt eina, tik galėtų nebūti visokių: "w","sh" ir pan.

P.s. pavėluotai rašau biskį. Grin
Redagavo JokerPoker 2009-11-06 16:16
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8296
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36251348 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma