2024m. March 28d. 15:46:51

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Egzotika.Info » Egzotika.Info
 Spausdinti temą
Rašykime lietuviškai
Pao
Visos Egzotika.info kūrybinės grupės vardu prašau visų narių pasistengti forume rašyti lietuvių kalba. Jei pasistengsime visi rašyti lietuviškai - papraščiau bus skaityti, diskutuoti, komentuoti. Dažnai neina suprasti ką norėjo vienu ar kitu komentaru pasakyti žmogus padarydamas žodyje po vieną ar kelias klaidas. Dauguma narių rašo labai tvarkingai, iš to galima spręsti apie žmogaus išsilavinimo lygį, priimti jo komentarą ar patarimą kaip labai rimtą, tačiau jei mes kai kurių patarimų net nesugebame perskaityti - ką jau kalbėti apie jų patikimumą?

Būna visiems, kad vietoje lietuviškos raidės parašome ją be nosinės ar be varnelės, bet jei rašoma su "sh", "ch" - tai tikrai neparodo aukšto rašančiojo lygio...

Įdėdami nuotraukas į galeriją jų viešo pasirodymo sulauksite irgi greičiau pavadinimą ir aprašymą parašę lietuviškai, nes nuotraukų pavadinimai ir aprašymai yra perrašomi ar tiesiog ištrinami (jei būna neiššifruojami) prieš jas publikuojant viešai.

Ačiū, kad perskaitėte šią žinutę ir tikiuosi Jūsų supratimo.
Redagavo Pao 2007-11-18 23:11
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
marius752
Pritariu 100% :geras:

Lietuvybė kompiuteriuose jau nebėra problema. Mums ir patiems bus lengviau. Nes po ilgų rašymų nelietuviškai, priversti save rašyti lietuviškai kainuoja nemažai pastangų.

aš už :yes:
 
donatas_s
Taip, pilnai pritariu lietuvybės naudojimui, bet kartais pats naršau su senu telefonu, iš kurio rašyti lietuviškom raidėm yra neįmanoma.
+37060481407
 
http://www.egzotika.info
giriniss
As priesh, nuotraukas galima aprasyt ir atrodys gal graziau, bet forume - kiekvieno sazines reikalas (netikiu kad negalima suprasti prasmes).
Nepritariu Pao poziuriui, kad komentaras parašytas be lietuviškų raidziu yra bevertis ar patarimas patampa blogas, kur logika?
Sprendimas apie zmogaus issilavinima? apie kultura (bent jau rasymo) galima spresti bet ne apie issilavinima.
Redagavo giriniss 2007-11-19 12:51
 
AndriusN
giriniss parašė:
As priesh, nuotraukas galima aprasyt ir atrodys gal graziau, bet forume - kiekvieno sazines reikalas (netikiu kad negalima suprasti prasmes).
Nepritariu Pao poziuriui, kad komentaras parašytas be lietuviškų raidziu yra bevertis ar patarimas patampa blogas, kur logika?
Sprendimas apie zmogaus issilavinima? apie kultura (bent jau rasymo) galima spresti bet ne apie issilavinima.

Kaip tik rašymas ir parodo išsilavinimą.
Aš už tokią idėją. Šeip už nerašymą lietuviškai aš imčiausi kažkokių sankcijų, nes tikrai jau labai vaikiškai atrodo tos šveplos rašliavos. :conf:
"Šalta!" (P. Coelho)
 
agnulllka
Už :yes:
Keli faktai:
1. Tu dabar internete
2. Tu dabar egzotika.info
3. Tu skaitai
5. Tu nepastebejai, kad nera 4-to punkto
6. Tu dabar tai patikrinai
7. Tu sypsaisi. Geros dienos!
 
Min-dau-gas
iš dalies užGrin iš dalies prieš
 
DaRkAsZz
Yra visokių zmonių pvz yra žmonės kurie rašo nelietuviškai bet yra suaugę ir būna net po 40metų ir daugiau..Dėl lietuviško rašymo aš už jau neseniai pradėjau rašyt lietuviškai tai būna primiršti ir greit pili be nosiniu ir pan..
Nors kiekvieno sąžinės reikalas kaip rašo tik va už tuos sh w ir panašiai tai aš prieš nes jau nervina..O dėl nelietuviško rašymo kad suprast neina tai manau klysti pao nebent klaidų būni pridares arba su sh w ir panašiai tai kartais neina įskaityt..Manau supratot mano mintį.. Grin
Redagavo DaRkAsZz 2007-11-19 16:04
 
Damon
Nosinės ir t.t. atima daugiau laiko. O ir išsilavinimo, tai neparodo, jei taip manot, tai net nezinau ka ir besakyti...
P.S. aisku kur visai kazkoks chaosas w vietoj v, sakiniai is mazosios raides prasideda ir t.t. tai jau tikrai blogai.
Redagavo Damon 2007-11-19 16:05
 
agnulllka
Damon parašė:
P.S. aisku kur visai kazkoks chaosas w vietoj v, sakiniai is mazosios raides prasideda ir t.t. tai jau tikrai blogai.

Apie tai ir šnekama, W , Sh , vietoje i - J, pati per mobilų taip rašau nes greičiau, bet čia , ypač šitam psl. tikrai nervina tos nesamonės. Visai kita kalba apie paprastą rašymą be nosinių, tai nieko prieš tada. Nu manau supratot ką norėjau pasakyt :shy:
Keli faktai:
1. Tu dabar internete
2. Tu dabar egzotika.info
3. Tu skaitai
5. Tu nepastebejai, kad nera 4-to punkto
6. Tu dabar tai patikrinai
7. Tu sypsaisi. Geros dienos!
 
marius752
Visi tie, kas mano, jog jūsų rašymas neatspindi išsilavinimo ir kultūros, tiesiog patys mažai nusimano apie tuos dalykus. Dėl amžiaus ar kitų priežasčių dar nesupranta, kad tai yra tiesa.

Ar kuris nors iš jūsų įsivaizduojate atsakingas aukštas pareigas užimantį žmogų rašantį "švepluojant"???

Sutikę žmogų, su juo pabendravus 3 min. atkreipkite dėmesį į jo žodyną, keiksmažodžius, frazių naudojimą, įvairių kartais mums nesuprantamų savokų naudojimą. Iš visų šių faktų per tris minutes mes galime labai daug pasakyti apie žmogaus išsilavinimą intelektą, žinias. čia paprasta psichologija. tiesiog vieni tai daro ir suvokia sąmonės lygmenyje, kiti - pasąmonės.

Taip pat yra ir interneto forumuose.

Jei pamatot forume klausimą: "kuoki wuora ash galiechiau auginti namuose?".
Tai iš pirmo sakinio galima nemažai pasakyti apie jo autorių.
 
giriniss
papildysiu zibalo atsargas:

Is Forumo taisykliu:
Gerbkite kitų forumo dalyvių nuomonę ir laikykitės etikos normų (nesikeikite, neįžeidinėkite, negrasinkite).
Ginčijantis, visi diskusijos dalyviai yra lygūs, niekas neturi manyti, kad yra pranašesnis už kitus. Būtina žinoti, dėl ko ginčijiesi ir ar verta tai daryti. Ginčijantis negalima nukrypti nuo temos. Ginčijantis visi dalyviai turi būti vienodai aktyvūs, negalima siekti savo aktyvumu nustelbti kitus. Diskutuojant neleistina iškreipti kitų mintis, o paskui prieštarauti joms. Ginčijantis nereikia mėgautis savimi, savo tariamu išmintingumu ir pranašumu. Būtina ramiai reaguoti į pašnekovo mintis, nereikšti pykčio savo žinutėmis ar panašiai. Stenkitės rašyti kuo išsamesnius atsakymus, gerai pagrįstus, kad nekiltų abejonių dėl jūsų nuomonės.


cia del bendros tvarkos dali nukopijavau, kad maziau pamazgu piltumet ant kitaip mananciu, kad diskusija ir liktu diskusija, o ne kitaip mananciu maisymas su zememis ir menkinimas.
 
varanas
Tiesa pasakius, aš ir manau, kad rašyti reikėtų stengtis suprantamai, nes kitaip niekam bus neįdomu stengtis iššifruoti keistą raštą...:yes:
 
AndriusN
giriniss parašė:
papildysiu zibalo atsargas:

Is Forumo taisykliu:
Gerbkite kitų forumo dalyvių nuomonę ir laikykitės etikos normų (nesikeikite, neįžeidinėkite, negrasinkite).
Ginčijantis, visi diskusijos dalyviai yra lygūs, niekas neturi manyti, kad yra pranašesnis už kitus. Būtina žinoti, dėl ko ginčijiesi ir ar verta tai daryti. Ginčijantis negalima nukrypti nuo temos. Ginčijantis visi dalyviai turi būti vienodai aktyvūs, negalima siekti savo aktyvumu nustelbti kitus. Diskutuojant neleistina iškreipti kitų mintis, o paskui prieštarauti joms. Ginčijantis nereikia mėgautis savimi, savo tariamu išmintingumu ir pranašumu. Būtina ramiai reaguoti į pašnekovo mintis, nereikšti pykčio savo žinutėmis ar panašiai. Stenkitės rašyti kuo išsamesnius atsakymus, gerai pagrįstus, kad nekiltų abejonių dėl jūsų nuomonės.


cia del bendros tvarkos dali nukopijavau, kad maziau pamazgu piltumet ant kitaip mananciu, kad diskusija ir liktu diskusija, o ne kitaip mananciu maisymas su zememis ir menkinimas.

Taisyklės čia manau visai ne į temą, nes čia nieks nesimėgauja savo išmintingumu ir nesako "oi, kokie mes protingi, nes rašom taisyklingai".
"Šalta!" (P. Coelho)
 
garsas
dėl to jog lankausi daugelyje forumų, neatsimeu ar čia jau buvau pareiškęs savo nuomonę. taigi, rašymas lietuviškai neatima nei sekudės dalies daugiau laiko ir niekaip neįrodysit jog paspausti "ą" reikia daugiau laiko nei paspausti "a" ir galimybės 98% vartotojų tikrai yra. gal sakinio pradžia didžiąja raide ir atima laiko nes reikia paspausti "shift". pasikartosiu jog žmonės esam - ne robotai ir klaidų priveliam sočiai net nepastebėdami, nes rašom ne su parkeriu, o paspausti ne tą klavišą ar jo nedaspausti, ar per skubėjimą paspausti anksčiau laiko (sukeisti raides vietomis) pasitaiko visiems. bet forumas yra duomenų bazė. Kažkam tai gali pasirodtyt kvaila, tačiau forumas gyvas tada, kai jame dalyvauja kaip galima daugiau žmonių. Pagrindinai žmonės mus randa iš paieškos sistemų. Paieškos sistemos ne žmonės, tai robotai kurie pastoviai „aria“ po internetą ir pastoviai kažkokia jų dalis knisasi po mūsų forumą. Ko jie ieško ? Nieko, jie viską kas yra parašyta krauna į savo krepšį ir tempia namo, tai yra į savo duombazes. Dabar kažkuriam pasaulio gale atsirado koks nors žmogelis susirūpinęs savo žalčiu. Jis Google paieškoj įveda frazę "kukurūzinis žaltys". Vualia, žmogelis jau atmestas pas mus, konkrečiai čia: http://www.egzoti...ead_id=114. Taigi, jei ši frazė pas mus būtų parašyta gezų kalba, kuri pradėjo labai plisti pastaruoju metu, mes to žmogaus nematytumėm. Dabar mes negaunam daugybės potencialių forumo narių vien dėl to, kad normalus žmogus nesugebės į paieškos sistemą įvesti tai, ką gali sukurti gezo galva. Analogiškai yra su visais terminais ar frazėmis. taip pat veikia ir vidinė forumo paieška. Taigi, visi kas nesugeba rašyti taisyklingai, yra paprasčiaisiai ne tik kad nenaudingi forumui, bet ir kenksmingi. Rašymas lietuviškai be lietuviškų simbolių yra tas pats kas rašyti rusiškai lotyniškais rašmenim, tai yra nepagarba kalbai. pastaruoju metu atsirado tokių keverzonių, kur jau apskritai nebepanašu į jokią kalbą, sunku net mintį sugaudyti. rašykime lietuviškai nuo to tik pagerės skaitomumas, bendras forumo vaizdas ir bendravimas.
P.S. Vineo Diždsioos Biratnijos uinvretetio moskinliknai nsutatė, jog yra višiskai nsevbru kioka travka riadės isšėdtytos žoždusioe, savbru tik pmira ir paksunitė rdaiė btūų svao vitejoe - vis teik taktses yra piukiai skamitoas. Tai yra dėl to, kad skatiymadi mes žirūim ne keikveiną rdaię iš eliės, bet vsią radižų rikninį ikšrat.
 
Ravenous
1001% pritariu garsui :clap: :thumb:
ty maladietc :yes:
You are who you eat... Eat me.
 
http://www.egzotika.info
garsas
Ravenous parašė:
1001% pritariu garsui :clap: :thumb:
ty maladietc :yes:

o aš laukiau įkandimo, tikėjausi jau kad puls tai puls...
bet tiesa yra tokia ,kokia yra ir niekur nedingsi.
 
Daumantas Liekis
Aš taip pat perėjau į gėrio pusę.. Nors ankščiau rašydavau "šveplai", tačiau kai pripratau prie lietuvių kalbos nėra jokių bėdų, kartais bendraujant su užsieniečiais netyčia iššoka mūsų raidės.. Tai įpročio dalykas.
 
http://www.dliekis.lt
mildaster
šaunuolis garsas :geras:
master of disaster
 
http://mildaster.wordpress.com
Min-dau-gas
Bandžiau rašyt Lietuviškai-neišėjo. Daugiau nebandysiu
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8239
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36148298 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma