2017m. Lapkričio 23d. 04:04:41
Navigacija
Pradžia
Straipsniai
Galerija
Forumas
Komentarai
Anekdotai
Kontaktai
Naujokams
Taisyklės
DUK
ŽODYNAS
Paieška
Naudinga
Konkursai, siurprizai
Video
Siųstis
Nuorodos
PARAMA
 
 
Naujausia foto
Boiga dendrophila
Boiga dendrophila
2017/11/19 11:28

 
 
Atsitiktinė foto
 
 
Vartotojai tinkle
Svečių: 3
Narių nėra

Registruoti nariai: 7,839
Neaktyvūs nariai: 1
Naujausias narys: Cheater
 
 
Temos peržiūra
Egzotika.Info | Ektotermai | Driežai
Autorius Pirmasis driežas
NRobertas
Narys

Pranešimai: 6
Įstojęs: 21.09.17
Parašyta 2017-10-08 21:04
Sveiki,
Taigi, apsižiūrėjęs įvairių egzotinių gyvūnėlių nutariau, kad įdomiausi driežai. Nors konsultavausi KIKA parduotuvėje, ten ne per daugiausiai informacijos suteikė, galvoju kreipsiuos čia.
Norėčiau, turbūt kaip daugelis, mažai priežiūros reikalaujančio driežo, bei nedidelėmis investicijomis. Būtinai turi būt mėgstantis pabūti ant rankų. Neblogai būtų jei terariumas nebūtų kosminio dydžio kaip kai kuriems reikia (turiu omeny, kad nereiktų dvimetrinio)
Taigi, kiek pasiskaitinėjus, variantas būtų barzdotoji agama, kaip manot?
Autorius RE: Pirmasis driežas
mentisw
Narys

Nario avataras

Pranešimai: 35
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 16.01.14
Parašyta 2017-10-08 22:38
Kikų ir panašių parduotuvių pardavėjos niekada nebūna tie žmonės, kurie galėtų pakonsultuot dėl egzotinių gyvūnų. Gal viena iš 20 jų ir yra mačius kokį roplį kartą gyvenime, neskaitant tų puslavonių, kuriuos laiko parduotuvėse, bet abejotina
Jei nori auginti barzdotają agamą, jai reikia nemažo terariumo. Na, ne dvimetrinio, bet 10l akvariumukas irgi nesueis. Reikalinga UVB lempa, kaitrinė lempa, jei namuose žema temperatūra, bendrai terariumo temperatūrai pakelti gali reikėti ir šildančio kabelio ar kilimėlio, ir visa tai jau kainuoja ~bent 40eu, žiūrint iš kur ką pirktum, plius terariumas, substratas, šakos ir pan., tai vien įsikurt viską gali atsieiti ~100eu. Agamoms reikalinga įvairi mityba, kuo įvairesnė, tuo geriau: tarakonai, milčiai, skėriai, zoofobusai, svirpliai, žalumynai. Paprasčiausia veistis savo maistą, arba bent turėti kažką, iš ko nuolat gali nusipirkti, kadangi mažiukus reikėtų maitinti kasdien, ir visai mažus po kelis kartus, paūgėjusius kasdien-kas antrą dieną, suaugėlius bent porą kartų per savaitę (nors, žinoma, ne visi individai valgo tuo pačiu dažnumu). Taigi, jei negaila pradinėms investicijoms ir yra noro pasidaryti būtent taip, kaip turi viskas būt, o ne "ai, bus gerai", tada tolimesnės investicijos nėra didelės, nes visi tarakonai ir vabalai nėra brangus dalykas.
Pigesnis variantas-eublefaras (leopardinis gekonas). Reikalauja kur kas mažesnio terariumo, nereikia nei visokių šūstrų lempų, nei maitinti taip dažnai, šilumai palaikyti užtektų nestipraus šildymo kabelio/kilimėlio. Tačiau vėlgi-gyvas maistas ir būtinybė jo visad gauti.
Autorius RE: Pirmasis driežas
NRobertas
Narys

Pranešimai: 6
Įstojęs: 21.09.17
Parašyta 2017-10-09 13:53
Na, pažiūrėjau eublefarą tai man nelabai patiko pati išvaizda, dydis ( agama gerokai didesnė užauga), ir kas svarbiausia - tai, kad nelabai "rankinis". Apskritai, ar nėra agama bene vienintelė mėgstanti kontaktą su žmonėmis?
Dėl terariumo - ar 100x40x45 yra pakankamai didelis agamai?
O dėl pradinių investicijų, tai apytiksliai skaičiuojant, galima tilpti į 200 eur sumą (perkant minėto dydžio terariumą), tai manau vistiek vienas pigesnių egzotinių gyvūnų?
Dėl maisto - nelabai būčiau linkęs pats veisti vabalus, ar problema jų nusipirkt, gal nebūna niekur?
Autorius RE: Pirmasis driežas
mentisw
Narys

Nario avataras

Pranešimai: 35
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 16.01.14
Parašyta 2017-10-10 17:42
Eublefarai tiek pat rankiniai, kiek agamos o kuo didesnis gyvūnas, tuo didesnio tero jam reikia...beeeet nurodytų išmatavimų užtenka ir į 200eu pradžiai galima tilpt, ir susisukt pigiau. Ir tai tikrai nepadaro vienu pigesnių egzotinių gyvūnų, nes įsirengt viską smulkesnei gyvatei, eublefarui, nariuotakojams ir pan.daug daug pigiau. Vabalų būna skelbimuose, žmonės linkę siųst ir bene kiekvienam mieste yra tų, kurie juos veisia, bet mažai kas užsiima pardavinėt/siuntinėt po 20-30vnt., o nusipirkus šimtą ar kelis šimtus, vis tiek tektų ir vabalus šert, galiausiai jų ir prastimpa, ir pasiveisia, tai anksčiau ar vėliau vis tiek patogiau turėt nors vienos rūšies mini koloniją
Autorius RE: Pirmasis driežas
NRobertas
Narys

Pranešimai: 6
Įstojęs: 21.09.17
Parašyta 2017-10-14 11:25
Na, bet kokiu atveju eublefaras atkrenta dėl dydžio ir išvaizdos.
Jei nurodyto terariumo užtenka, tai liuks, nes jis 82eur kainuoja toks, manau pigu, taip?
O dėl susisukimo dar pigiau - tai gal turit rekomendacijų kur viską susipirkti?
Dėl pigumo apskritai, tai nenoriu visiškai nusipiginti ir laikyti tai kas man nepatiks, todėl kol kas lieku prie agamos varianto, geresnio nematau.
O tuos vabalus veist nesudėtinga? Jie nesmirdina/nepriteršia baisiai? Kaip apskritai atrodo tas jų auginimas - į kokią dežutę įmetus kelis ir veisiasi ar kokios spec. priežiūros irgi reikia?
Autorius RE: Pirmasis driežas
mentisw
Narys

Nario avataras

Pranešimai: 35
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 16.01.14
Parašyta 2017-10-15 00:09
Viską galima susipirkt AkvaZoo, Terariumai.lt ir pan.,tik, kaip ir minėjau, nerekomenduotina per daug klausyt konsultančių, nes kitaip įsiūlys belekokių nesąmonių ir teks perpardavinėt arba pirkt kitą gyvį, kuriam tai tiktų...
Daugumą vabalų veist nesunku, tik tam reikia ir vietos, ir juos maitint, ir valyt, nes kvapą skleidžia nevalomi, maistas pūna, kai kurie vabalai savaime skleidžia ne kokią smarvelę. Bet, kai jų skirtingų tiek daug, o bet kuriam gyvūnui reikia kuo didesnės maisto įvairovės, tai apie kiekvienos rūšies auginimą/veisimą pasakoti gautųsi kaip pavaišinau cigarete, pats pridegiau, pats ir surūkiau... siūlyčiau pasiskaityti apie dubijas arba tartaras/lateralius, pasidomėti, kuo dar galima būtų paįvairinti mitybą ir sekti fb grupes, skelbiu.lt ir kad ir tą pačią egzotiką, nes straipsnių, kaip ką laikyt ir ko kam reikia yra n+1, pardavėjų taip pat nestinga
Autorius RE: Pirmasis driežas
NRobertas
Narys

Pranešimai: 6
Įstojęs: 21.09.17
Parašyta 2017-10-18 12:49
Na, bent pradžioje bandysiu apsiriboti tik perkant vabalus, gal vėliau sugalvosiu augint. Tik ar nebus taip, kad nerasiu nusipirkt jų? Ar yra pakankamai pardavinėjančių juos?
Šiaip konsultantais bučiau linkęs pasitikėt labiau nei random žmogumi už laido (neįsižeiskit, nieko asmeniško...), tiesiog lyginu informaciją gaunamą tiek iš vienų, tiek iš kitų. Be to, tie patys straipsniai būna vieni paneigiantys kitus, tai irgi reikia pakankamai žinių atskirti kur tiesa, kur ne.
Tai kol kas tada ačiū už pagalbą :-)
Autorius RE: Pirmasis driežas
AndriusN
Narys

Nario avataras

Pranešimai: 1849
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 21.03.06
Parašyta 2017-10-24 13:22
NRobertas parašė:
Šiaip konsultantais bučiau linkęs pasitikėt labiau nei random žmogumi už laido (neįsižeiskit, nieko asmeniško...)


Labas vakaras,

Aš Kikos konsultantais, tavo vietoje, iš viso nepasitikėčiau.

Reikėjo man labai ant greito šaldytų peliukų. Pasigooglinau. Žiūriu, Kika prekiauja. Galvoju, vat tai tau kaip pasisekė. Susikroviau lagaminą ir iškeliavau į Kiką kitoj gatvės pusėj nuo mano namų. Nueinu.
Sakau:
- Laba diena, mačiau internete, kad prekiaujate šaldytais peliukais, tai norėčiau nusipirkt.

Ir tada stojo mirtina tyla, pardavėjos žvilgsnis sustingo, lyg būtų ištikta lengvo epilepsijos priepuolio...

Po kelių akimirkų tylos, vos ne mykčiodama sako:
- Koooo tokio?
Sakau:
- Peliukų... Pinkių... (pradėjau vaidint pelę, cypaut ir pan., kad žmogus po priepuolio galėtų lengviau įsivaizduot, ko aš noriu).
Tada, matyt, supratusi, kad čia atėjo tas blogąsis žmogus žudikas, kuris nemyli gyvūnų, nes tuos menkus padarėlius nori sumaitint kažkam, ėmė bėgiot po visą parduotuvę ir ieškot kolegės, kuri nors kažką žinotų... Nei viena net girdėjusi apie tai nebuvo.

Aš buvau pasiryžęs jų vistiek gaut, todėl nusprendžiau nuvažiuot į kitą Kiką. Ir vėl situacija kartojosi... tik šį kart dar įdomiau.
Pardavėja išbėgo su kolegėmis pakalbėt, o grįžusi pasakė:
- Ne, graužikų mėsos mes neturime.

Sugedęs telefonas, ne kitaip.

Bet peliukų gavau, tokių pat apie kokius klausinėjau Kikose. Ir pigiau. Ir ne Vilniuj, bet gavau.

Ir dar BONUSAS!!!

Aš žinau paslaptį, kodėl žmonės yra linkę tikėt Kikos darbuotojų žodžiais.
Norit sužinot?
Paslaptis paprasta, tiesiog jos sako, tai, ką nori girdėt žmogus. "Neeee, nesunku augint tą aksolotlį" ir pasiūlo prie jo nusipirkt akvariumą, smėlio arba smulkaus grunto (kuris velniškai gerai atrodo negalvojančioms savo galva būtybėms), filtrą ir t.t.
Vat todėl žmonės ir linkę tikėt tais, kurie žino ką pasakyt, kad jais tikėtų, nors iš esmės, ten juk dirba paprasti žmonės "iš gatvės", kurie vargu ar yra matę daugiau nei geltonausį vėžlį trilitriake.

Todėl, labai "teisinga" yra nepasitikėt tais, kurie gali be jokių dvejonių išvardint belekiek roplių lotyniškų pavadinimų ir papasakot kaip, kas ir kiek, bet nesako to, ką norėtum girdėt.

Aš truputį išsiplėčiau, bet čia tik dėl to, kad pajutau egzotikos alkį, senokai berašiau čia.


"Šalta!" (P. Coelho)
Autorius RE: Pirmasis driežas
mentisw
Narys

Nario avataras

Pranešimai: 35
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 16.01.14
Parašyta 2017-10-24 21:18
Aplodismentai, taiklu
Autorius RE: Pirmasis driežas
NRobertas
Narys

Pranešimai: 6
Įstojęs: 21.09.17
Parašyta 2017-10-25 19:27
Visų pirma, tai tikrai nesakiau, kad nepasitikiu čia rašančiais žmonėmis, antra - nesakiau kad ir už "gryną pinigą" priimu Kikos konsultantės žodžius.
Kita medalio pusė - tarp tų "puikiai mokančių lotyniškus pavadinimus" lygiai taip pat yra pasisakančių abejotinų teiginių, kuriuos paskui patikrini ir matai, kad visgi šiuo klaisimu "neišmanėlė" Kikos konsultantė buvo teisesnė. Todėl bet kokios nuomonės klausiant reikėtų laikytis bendros taisyklės - naudotis sava galva ant pečių ir pačiam atsirinkti kieno patarimu galima vadovautis, kieno - ne.
Autorius RE: Pirmasis driežas
mentisw
Narys

Nario avataras

Pranešimai: 35
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 16.01.14
Parašyta 2017-10-25 20:17
Atsiprašau, kad aš taip, bet Jūs pats esat pradedantysis, tai įdomu, pagal ką jūs atsirenkat, kurie yra abejotini teiginiai? Ar tikrinate pagal internetinius Vikipedijos straipsnius? Čia netinkamas tas variantas, kad reikia atsirinkti, kieno patarimų klausyti, kai pats neišmanote srities. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į išmanančius, auginančius, veisiančius, gydančius, žinančius, kas su kuo valgoma. Kai susergu, kreipiuosi į medikus, o ne į kaimyną, kuris matęs visus Hauso sezonus. Čia jums žmonės už dyką, nebandydami parduoti, įsiūlyti pateikia absoliučiai visą reikalingą informaciją, ir jūs pasakote, kad geriau jau pasikliautumėt Kikos konsultantais.... su mielu noru į svečius priimčiau Kikos konsultantę ir paprašyčiau, kad įvardintų bent dešimtadalį mano auginamų gyvūnų. Tiek to, ne lotyniškai, bet bent atskirtų agamą nuo varano ar žaltį nuo smauglio. O išvis, tai pavaišinčiau pietumis ir gėrimais, jei dar sugebėtų nors to dešimtadalio gyvūnų reikalingas laikymo sąlygas išvardint ar bent jau minimalią rūšies charakteristiką apibrėžt...ką jau dešimtadalio, tebūnie penkis pasirinktinai... bet jūs renkatės pirmąjį driežą, jums geriau spręst, kuo tikėt


https://www.instagram.com/klaudijawolf/
Autorius RE: Pirmasis driežas
AndriusN
Narys

Nario avataras

Pranešimai: 1849
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 21.03.06
Parašyta 2017-10-25 21:02
Badumtsss...
Manau, kad tuo galima ir baigt diskusiją.


"Šalta!" (P. Coelho)
Autorius RE: Pirmasis driežas
NRobertas
Narys

Pranešimai: 6
Įstojęs: 21.09.17
Parašyta 2017-11-04 13:59
O būtinai neauginantis driežo turi nieko nežinoti apie juos? Yra toks puikus daiktas internetas, kuriame galima susirasti bet kokios informacijos (vėl gi, reikia ne aklai skaityti, kas turbūt pačiam neišeina, šnekant apie naują sritį), taigi aš asmeniškai prieš augindamas driežą norėčiau susirinkti tiek informacijos, kad paskui nebūtų problemų, ir žinoti daugiau nei žino "pradedantysis".
O jeigu pats nebūdamas kažkurios srities specialistas, nesugebat patikrinti fakto/teiginio teisingumo tai jau pats kaltas...
Svarbu yra noras, toliau atsiranda kitkas...
Peršokti į forumą:
 
 
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
 
 
Šaudykla
Šaudo tik nariai.

donatas_s

2017/11/20 09:03
Žinau, bet kalbėjau telefonu su pardavėja, sakė mažiukai senokai rezervuoti visi , o ir kitas parduotas.

 X  Baubas

2017/11/20 01:25
bet kad atnaujinta pries keleta dienu...

donatas_s

2017/11/19 23:00
Baubas - neturi nieko. Seni skelbimai. Peržiūrėta n -kartu skelbiu.lt

broodas

2017/11/19 21:29
Geriau FZ1 ieškok

 X  fz1

2017/11/19 20:58
Sveiki,gal kas žino,kur nusipirkti suaugusią kukurūzinio žalčio patelę?

 X  Baubas

2017/11/19 17:51
Sveiki, gal turit parduot voru ar skorpionu? nes pardavimu skilti nieko nera

 X  Baubas

2017/11/19 15:32
donatas_s va https://www.skelbiu.lt/sk
elbimai/nykstukiniai-afri
kos-eziukai-30239303.html


donatas_s

2017/11/19 10:37
Gal kas yra matęs kur skelbimą a[ie parduodamus afrikinius ežiukus?

 X  viliusvip

2017/11/13 20:47
Dėkoju už pasiūlymą, svarsčiau kažką tarp gyvalazdžių ir varlių

 X  Dreizulas

2017/11/13 18:47
donatas_s, pas mane hidrometras pro terra. viliusvip, galetum gyvalazdes laikyt

AndriusN

2017/11/12 09:55
Sveikinu!

 X  Arturas42

2017/11/12 07:08
Noriu pasigirti: Turiu Labai Daug Peliuku ir Dar turiu Karaliskaji Pitona.

 X  viliusvip

2017/11/11 03:39
Ne sezonas gi

Stakta

2017/11/10 22:02
Pienes Labai gerai auga tik dabar sunkoka sėklas gauti.

 X  viliusvip

2017/11/10 19:06
Ką gero būtų galima auginti 500*250*300 akvariume apart žuvyčių?

donatas_s

2017/11/09 20:53
Mažink pradžiai ventiliacijų skylių skaičių. Antra, koks higrometras pas tave? Dažnai jie būna ne drėgmę, bet pieno riebumą rodo...

 X  Dreizulas

2017/11/08 20:37
terariumo matmenys: 100 cm ilgis, 80 cm aukstis ir 45 cm plotis. Yra padarytos 8 skyles ventiliacijai, 4 ant soniniu sienu apcioj ir 4 dideles virsuje

Stakta

2017/11/08 19:39
Kaip atrodo terariumas vertikalus horizontalus, kur yra ventiliacijos. Spėjų ventilaicija yra visas stogas, jei aip pabandyk puse stogo tiesiog uždengti. Jei ne tada norėčiau pamatyti kaip atrodo v

 X  Dreizulas

2017/11/08 18:45
ne per didele ventiliacija, jiem reikia sviezio oro, o tesiog kaitinimo lempa greit isgarina viska... nesuprantu kaip... kaip suprast koks tipas? As cia naujokas tai nelbai zinau...

gyvnaciukas

2017/11/08 18:27
Įdomu koks terariumo tipas...

Šaudyklos archyvas

 Archyvas    Pagalba   

 
 
Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 
Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAUSIA...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių gy...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklausą ar...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 7840
Naujienų: 701
Straipsnių: 183
Nuotraukų: 7790
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39548
 
 
  Sistema:
  22764705 Egzotika.Info unikalių apsilankymų.
Dizainas:   
© 2006-2017 Egzotika.Info Visos teisės saugomos