2024m. March 28d. 23:36:47

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Vorai
 Spausdinti temą
Pagalbos pradedančiajam
Julius2337
Sveiki. Manau, kad mano užduoti klausimai jau ne kartą buvo atsakyti, ieškojau atsakymų į juos ganėtinai ilgai, tačiau nieko doro neradau ir tiesiog negaliu peržiūrėti viso forumo, todėl atsiprašau jei jie kažkur yra atsakyti.

Planuoju pirkti savo pirmąjį voriuką. Mąstau apie Brachypelma Vagans. Taigi, turiu keletą klausimėlių:
1. Ar voras bus matomas ar didžiąją laiko dalį praleis užsikasęs po durpėmis?
2. Galbūt kaip pirmam vorui iš savo patirties siūlytumėt pirkti kokį nors kitą?
3. Ar geriau pirkti mažą voriuką ar jau 2-4 cm ilgio?
4. Likau nelabai susipratęs dėl terariumo šildymo. Planuoju naudoti termo kabelį. Klausimas būtų ar jį reikia dėti į terariumo vidų ar kišti po jo apačia? O gal yra koks geresnis būdas jį apšildyti?
5. Voro girdymas vandeniu. Gal galėtumėte paaiškinti kaip tai daryti? Ar reikia indelio su kempinėle ar užteks paprasto indelio su vandeniu?
6. Planuoju pirkti iš kart didelį terariumą. Žinau, kad mažam voreliui tai sukelia stresą, todėl turiu idėją. Jei iš fanieros išpjaučiau pagal terariumo formą sieneles ir įdėčiau jas į terariumo vidų, taip sumažindamas tūrį, kuriame gyventų voras. Ar tai jam nepakentų? O gal geriau nusipirkti dar vieną mažą terariumą?

Dar kartą atsiprašau už tiek klausimų. Labai vertinu žmonių, kurie teiksis atsakyti, sugaištą laiką.
 
rapolasl
1. Jei pirksi iškart didelį vorą tai jis tikrai visąlaik bus matomas, maži mėgsta pasirasti, nes taip jaučiasi saugesni. 2.Brachypelma vagans yra tinkamas voras. 3.Mažas voriukas yra kur kas įdomiau, matai kaip jis auga ir keičiasi, bet yra šiek tiek sunkesnė priežiūra nei didesnio voro,todėl čia jau Tau spręst. 4.kabelį reikia dėti po terariumu. 5.girdymui bent aš naudoju nedidelį indelį su keliais akmenukais jame, bet yra ir daugiau tinkamų girdymo būdų, kaip ir minėjai galima naudoti kempinėlę ar vandens gelį, bet pabrėšiu tai, kad vorai geria labai retai. 6.Jei pirksi mažą voriuka tai geriau augink mažame terariume, jei didesnį tai galima iškart didesniame terariume augint Smile
Redagavo rapolasl 2016-10-08 09:43
 
Julius2337
Ačiū labai už atsakymus :thumb:

Dar kartelį dėl to termo kabelio. Kokio galingumo jį pirkti jei planuoju vorą pradžioje auginti 20x14x14 terariume, o vėliau perkelti į 400X250X300?

Taip pat dėl girdymo. Kokiu gylio maždaug turėtų būti vandens dubenėlis?
 
rapolasl
Pas mane vorai gyvena ant 15W kabelio ir pilnai užtenka Smile O dubenėlio nereikia didelio, pas mažesnius vorus išvis naudoju kamštelį nuo 5l vandens bambalio, tik aišku estetikos jokios, bet kažko panašaus dydžio tikrai užtenka.
 
Julius2337
Supratau. Ir manau paskutiniai pora klausimėlių, ar tas kabelis tikrai normaliai šildys jei bus apvyniotas po terariumu, o pačiame terariume dar bus 5 cm durpių sluoksnis? Ir ar kabelis gali veikti be termostato, bei ar pats jį asmeniškai naudoji (termostatą)?
 
rapolasl
Kabelis tikrai prišildys. Iš pradžių tame 20x14x14 terariume net nesuviniok viso kabelio po terariumu, nes bus per karšta. Termostatas nėra būtinas, man užtenka termometro, kad stebėti kokia temperatūra, jei per karšta ištraukiu biškį kabelio, o jei per vėsu tai pakišu daugiau kabelio (tokie syravimai retas dalykas, nes atradus "tinkamą kabelio kiekį" po terariumu temperatūra visada būna +- tokia pat.)
 
Julius2337
Ačiū Tau labai už pagalbą. Jei dar iškils klausimų parašysiu čia :aciu::aciu::aciu:
 
Auris325
As irgi nenaudoju termostato.Labai gerai atlieka sia funkcija sviesu reguliatorius.Kol pasigauni tiksle temp biski pavargsti bet pasigavus ir jaigu stiprei nesokineja temperatura viskas buna pastovu plius minus 1/2 laipsniu.
 
Julius2337
Sveiki dar kartą. Maniškis brachypelma smithi jau lyg ir turėtų nertis - nevalgo kelias dienas, atrodo labai pasyvus. Bet pats užpakaliukas nepatamsėjęs, o priešingai net šviesesnis atrodo. Voras pas mane jau 2 savaitės. Vietom yra tokių praplikimų, o ant šiknos galo, toks kaip prasivėrimas. Voriukas kokių 4 cm, L3 kažkur. Labai nerimauju, visgi pirmas voriukas. Kaip manot ar viskas gerai? Frown
 
rapolasl
Nevalgo kelias dienas ? tai kas kiek laiko Tu jį šeri ? jis turi valgyt ~kartą per savaitę daugiausiai ir kelios dienos neėdimo vorui yra visiškas niekis. būtų gerai, kad įkeltum to "prasivėrimo" foto, nes nelabai aišku iš pasakymo.
 
Julius2337
Šėriau kas 3 dienas, milčių lervom. Valgė kuo puikiausiai. Pridedu nuotrauką.
www.part.lt/img/c14e49dfa898178c2ef005ae39c71dc9843.jpg
 
mentisw
L3?....smarkiai abejočiau..
 
rapolasl
3 dienos gerokai per dažnai, ir voras tikrai ne L3, mažų mažiausiai duočiau L6, nes jau matosi pilnai spalvos, o to prasivėrimo arba man per telefoną nesimato arba aš aklas, voras atrodo sustresavęs, siūlau palikt bent kuriam laikui uždengus terariumą šiltai (ne per karštai) ir drėgnai (ne per drėgnai), tada voras greit "pereis" į nėrimosi rėžimą ir išsiners Smile rekomenduoju dabar kokias 3-4 savaites net nešert jo, nes maisto atsargų tikrai daug Smile
 
Julius2337
Sveiki. Voriukas vakar išsinėrė. Viskas lyg ir gerai, dabar žvalus vaikšto po terariumą. Atrodo jau ganėtinai apaugęs plaukučiais. Kaip manot ar galiu jau duot milčiaus vabaliuką?

Pridedu nuotrauką: www.part.lt/img/32b79680df0df2ba8eed027645355269251.jpg
 
rapolasl
Tikrai NE, voro egzoskeletas po išsinėrimo yra labai minkštas, lengvai pažeidžiamas ir "labai skanus" vabždžiam. Todėl po išsinėrimo bent savaitę net negalvok voro imt į rankas, šert ar kitaip jam trukdyti.
 
Julius2337
O jei duočiau milčiaus lervą?
 
rapolasl
Sakau gi, kad ne.. Kodėl Tu nori vorą paverst kažko kito maistu.. ? Bet kokį maistą jam siūlyk minimum po savaitės, gal net dar vėliau, nes voras jau paaugęs, jam reikia daugiau laiko, kad sustiprėtų.
 
Julius2337
Sveiki dar kartelį. Gal galit parekomenduot kur Vilniuje nusipirkt maisto voriukui (5-6 cm)? Pirmenybė milčiams ir zoofobusams.
 
Arctica
https://www.google.lt/maps?q=%C5%A1imulionio+g.+3+vilnius&rlz=1C1CHBD_enLT689LT689&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiP_9vb7svQAhWDXSwKHUAlDhoQ_AUICCgB

terariumai.lt parduotuvė
Redagavo Arctica 2016-11-28 18:26
0.1 Brachypelma Smithi
0.0.1 Grammostola Pulchra
1.0 Pantherophis Guttatus Snow
0.1 Python Regius Pastel het albino
0.1 Boa Constrictor Imperator het albino
 
TMD
Pagaliau ir aš turiu augintinius Smile Bet iškilo keli klausimai:
1. Jei ant voro pilvelio yra toks kaip ir nemažas juodas taškas (bet ne per visą pilvelio) tai čia skaitosi kad jis tuoj turi nertis? (Taip yra keliems vorams) Jei taip tai per kiek laiko maždaug?
2. Ar blogai vorui per didelė drėgmė? Kuo tai gali kenkti?
Mano voriukai manyčiau yra L1-3.
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8240
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36149588 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma