2023m. January 27d. 09:26:57

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Lissachatina reticulata
Lissachatina reticulata
2022/06/14 10:43

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 5

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,993
· Naujausias narys: jurgila
 
 
Straipsnių hierarchija
Straipsnių pradžia » Skorpionai » Pandinus imperator 
 
Pandinus imperator
 

Pandinus imperator

Jei jau nusprendėte laikyti skorpioną, tai bus išties egzotika Jūsų namuose. Didžiausias privalumas yra tas, kad jie nereikalauja didelės priežiūros ir užsiėmimo. Taigi galite juos tiesiog turėti, grožėtis ir rodyti kitiems.

Pakalbėsim apie didžiausius (bet ne ilgiausius) skorpionus pasaulyje Pandinus Imperator. Ne dėl to kad jie didžiausi, bet dėl to kad daugiausiai laikomi namuose, neagresyvus žmonėms, užauga dideli ir gražūs. Juos galima laikyti rankose, jie nėra pikti, būtent šios rūšies skorpionai vaidina siaubo meniniuose filmuose, dėl savo dydžio, grožio ir svarbiausiai dėl to, kad aktoriams jie nėra pavojingi. Iš esmės, jų geluonis žmonėms nėra mirtinai pavojingas, tai tarsi bitės įkandimas. Tačiau bet kokiu atveju, jei žmogus bijo ar yra alergiškas, geriau skorpiono į rankas neimti.

Dauguma iškasenų patvirtina teoriją, jog šiuolaikinio skorpiono protėviai egzistavo jau daugelį milijonų metų atgal. Kai kurie naujausi tyrimai, patvirtina, jog šios rūšies skorpionai gali išgyventi vandenyje, ugnyje ir smarkiai užterštame ore. Jie gerai jaučia artėjančią audrą ar žemės drebėjimą, taip pat gali pergyventi branduolinį karą. Žinoma, tai mokslininkų stebėjimai ir šitaip eksperimentuoti su gyvūnais namuose negalima, tačiau tai įrodo kodėl būtent iki šių dienų skorpionai gyvena gamtoje, o neišnyko kaip daugelis gyvūnų rūšių.

Laisvėje jų galima aptikti Afrikoje: Konge, Ganoje, Gvinėjoje, Nigerijoje, Liberijoje, Senegale taip pat kitose aplinkinėse šalyse. Jie aptinkami tropiniuose miškuose ir savanoje, mėgsta rausti urvus, galima jų aptikti po akmenimis, uolose. Tai naktiniai gyvūnai, medžioti linkę naktimis. Be to, būtent šie skorpionai gyvena grupėmis, kas tarp kitų skorpionų retai pasitaiko. Galima aptikti kelias šeimas viename lizde.

Jų šarvai būna juodi arba tamsiai mėlyni. Užauga jie iki 20 cm., nors buvo rasta ir didesnių. Gyvenimo trukmė – apie 8-10 metų. Lytiškai subręsta sulaukę maždaug 4 metų amžiaus. Nėštumo laikotarpis trunka apie metus. Paprastai laisvėje gimsta iš karto gyvi maži skorpioniukai, kurių būna nuo 9 iki 32. Mažyliai būna balti, bet su laiku vis tamsėja. Iš esmės tarp šių skorpionų kanibalizmo nėra, tačiau žinoma, kai kartais motinos suėda kelis savo jauniklius. Geluonį jie naudoja labai retai ir tai tik gynybos tikslams. Grobį, kuris beje, turi būt dar gyvas, jie be vargo sudoroja savo didelėmis žnyplėmis.


TERARIUMAS.

Terariumas jiems turėtų būti ne tiek aukštas, kiek platus. Vis tik jie sienomis nevaikšto, nors tiesa, jie puikiausiai lipa pvz. laidu. Ir netgi sugeba tokiu būdu išlipti iš terariumo, jei jis nėra gerai uždarytas. Optimaliausias terariumas būtų 30x30x30cm, tačiau priklauso vien nuo Jūsų pačių kiek galėsite skirti jiems ploto. Naktimis, aš pastebėjau, jie eina ratu aplink terariumą, taigi svarbiausiai būtų dugno plotas.

Oro drėgnumas taip pat būtinas; turėtų sudaryt apie 65-75 proc., tai pasiekti yra paprasta: maždaug kas trečią dieną apipurkšti terariumo substratą vandeniu, tačiau stengtis neužpurkšti ant pačių skorpionų. Dugnas turėtų būti padengtas 5-8 cm. substratu, sudarytu iš smėlio, kokoso drožlių, durpių. Skorpionai mėgsta raustis, be to, jiems būtina įrengti slėptuves. Tai galima padaryt iš medžio žievių, kokoso kevalo, akmenų. Galima pasodinti gyvą gėlę iš filodendrų grupės. Tačiau viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos.

Terariumo apšvietimo įrengimas nėra būtinas jei nepasodinot jokių gyvų gėlių. Tačiau šildymo įrenginys būtinas, ypač žiemos metu. Čia greičiausiai tiktų šildomi akmenys, nerekomenduojama šildomi laidai, nes skorpionai mėgsta išsikasti, daryti uolas, tokiu būdų šildomas laidas paslėptas substrate tikrai maišys, nebent laidą įrengtumėte šoninėje terariumo sienelėje, kad skorpionams jis nemaišytų, o atliktų reikalingą šildymo funkciją, be to, laidai greičiau išdžioviną substratą. Optimali temperatūra skorpionams dieną sudaro apie 28 ºC. Naktimis, ji gali nukristi ir siekti 23-24 ºC.

MAISTAS.

Skorpionai paprastai maitinami vieną kartą per savaitę, o jei turite mažylius, tuomet du kartus per savaitę. Jie minta įvairiais vabzdžiais, tarakonais, svirpliais, kirmėlėmis. Suaugę suėda netgi mažą, bet būtinai gyvą peliuką. Vienam kartui vienam skorpionui užtenka 2-3 svirplių arba vidutinio dydžio tarakonų. Suaugę skorpionai gali išbūti nevalgę metus laiko, taip yra todėl, kad vienu metu jie gali suėst daug maisto, o reikalingą drėgmę jie gali gauti iš savo kraujo apytakos, tačiau taip būna daugiau gamtoje, o laikant nelaisvėje vis tik reikia maitinti ir prižiūrėti.


DAUGINIMASIS

Skorpionų patelės šiek tiek storesnės už patinus. Prieš apvaisinimą jie šoka ritualinius šokius. Patelės nėštumas trunka ilgiau nei metus. Po to, ji atsiveda apie 20 baltų skorpionukų, kurie augant vis tamsėja. Tiesa, per savo gyvenimą skorpionas neriasi apie 7 kartus, po to, ji galima laikyti suaugusiu ir pasiruošusiu poruotis. Gimusius skorpioniukus mama nešioja ant nugaros, visus saugo ir žiūri kad nenukristų, tuo tarpu jie visas reikalingas medžiagas gauna nuo jos nugaros. Taip gyvena iki pirmo išsinėrimo, po to, nuo nugaros nulipa ir pradeda maitintis patys smulkiais vabzdžiais ir voriukais.


ĮDOMU.

Skorpionai švyti apšvietus juos ultravioletiniais spinduliais. Tuomet, jie spindi žalia šviesa. Prie labai smarkios saulės šviesos jų šarvai taip pat turi žalią atspalvį. Tačiau to negalima daryti, nes jie yra jautrūs UV spinduliams, ir tai tik moksliniai pastebėjimai. Jiems netgi nėra naudingi tiesioginiai saulės spinduliai, patariama jų vengti. Bet po išsinėrimo jis nešviečia. Jie švyti netgi po mirties ir dar nėra tiksliai nustatyta kodėl taip yra. Manoma, jog tokiu būdu, gamtoje, jie mato vienas kitą, kad išvengtų nereikalingų susidūrimų, taip pat, kad jie dominuotų poravimosi laikotarpiu.


Straipsnio autorė Boružėlė.

Visos teisės saugomos

 
 
Komentarai
#1 | steu · 2006 April 11 14:39:08
man patiko kad skorpai daro uolas.. ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
#2 | Mariezas · 2006 August 04 21:11:32
ydomu,ydomu Wink
#3 | Mariezas · 2006 September 05 08:39:09
Grin
#4 | lexxyte1986 · 2006 December 09 23:48:47
gal kas zinote kur galima siu skorpionu isigyti?
#5 | spyglyx · 2007 February 08 17:49:13
ir as tokio noriu:clap::clap::thumb:
#6 | juodvarnis · 2007 February 23 00:00:25
seniai norejau sito skorpiono,bet dabar tik atsiradus galimybei as igyvendinsiu savo nora:hap:
#7 | joryyys · 2007 October 06 10:11:18
Va cia tai padaras...
#8 | joryyys · 2007 October 06 11:44:23
Gaila, kad ne visi supranta jų grožį (pvz. mano tėvai)
#9 | Laura · 2007 October 19 15:48:26
o tėvų nereik klausyti, jie daug ko nesupranta:conf: reik imt ir įgyvendint savo svajonę, va kaip aš, dėjau ir pasidovanojau sau šį nuostabų gyvunelįSmile
#10 | joryyys · 2007 October 21 11:12:01
Gal gali pasakyti, kiek kainavo ir kur pirkai?
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2023-01-09 09:19
Sveiki. Gal kas turi parduoti maldininką?????

2022-12-24 10:36
Su Kuciom visus!

2022-12-15 18:28
sveiki ieskiu python regius jauniklo

2022-12-06 22:07
Donatas_s, tai negi su ploščium ant nuogo kūno du metus iš eilės lakstysiu per kaimynus? ????

2022-12-03 18:41
Reikia ir tikros šaltos žiemos! Cool Visi metų laikai turi savo žavesį. ????

2022-11-07 11:48
AndriusN - dar iš po praeitų metų senatis su policija nesuėjo? Grin

2022-11-05 22:04
Įjunkit atgal nemokamą šildymą. Grin

2022-11-01 20:19
Ai... Ramiai šiais metais. Grin

2022-10-31 10:00
Ką egzotomanai? Eisite kraupinti kaimynus helouvyno proga?

2022-08-29 14:02
Ieškau skorpionų nusipirkt. Gal kas turit "lyšnų"? Wink

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 7993
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39624
 
 
  
  34768806 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma