Dažniausiai augalai terariume auginami, kad sukurtume sąlygas kuo artimesnes natūralioms savo gyvūnams. Augalų įtaka aiškiai matosi ir substrato, bei pačio terariumo drėgmės palaikymu. Augalai siurbia ir garina vandenį, todėl lengviau palaikyti oro drėgnumą.
Augalus rekomenduojama į terariumą dėti jau pasodintus vazonėliuose. Jei augalai bus sodinami tiesiai į terariumo substratą – savo šaknimis išsiplėtos po didžiąją dalį terariumo, gali apraizgyti terariume esančius šildymo prietaisus. Taip pat ne visi augalai gali augti terariumo substrate, kuris dažnai būna durpės (kokoso, ar įprastos kiminų), smėlis. Vazonėlyje, augalui įprastame substrate, jis jausis kur kas geriau, nei pasodintas į augalui netinkamą substratą.
Terariumo pagrinde pilamas gėlių drenažas (2 - 4Lt.), arba kitoks stambus gruntas (akmenys, skaldyta keramika, keramzitas). Toks gruntas palaiko ir paskirsto drėgmę terariumo substrate, kartu neleisdamas permirkti substratui. Terariumas turintis substrato drenažą yra linkęs mažiau pelyti.
Norint gruntą išlaikyti kuo ilgiau nesusimaišiusį su drenažu – juos galima atskirti plastikiniu tinkleliu, kuris skirtas apsaugai nuo uodu, apsaugai nuo kitokių gyvūnų (kainuoja apie 1 Lt).
Formuojant terariumo augaliją reikėtų atsižvelgti į augalo dydį, poreikius. Jei terariumas bus daugiau apželdintas, būtina sodinti augalus pagal jų ardus. Kaip žinia ir gamtoje vieni augalai yra aukštesni, kiti žemesni. Kad nenustelbtų aukštesnieji mažesnių, kurie tokiu atveju gali net sunykti, reikėtų didesnius ir aukštesnius augalus sodinti terariumo gale, arčiau sodinti žemesnius. Panaši augalų sodinimo sistema yra akvariumuose, toks apsodinimas vadinamas terasiniu.
Drėkinti terariumą ir augalus laistyti geriau laistyti virintu, arba filtruotu vandeniu. Nors tokiu atveju augalai ir gaus mažiau reikalingų medžiagų, tačiau išvengsime ant substrato paviršiaus bei terariumo stiklų kalkių nuosėdų.
Terariume augančių augalų tręšti nereikėtų, kadangi nuo jų lapų gali atsigerti gyvūnai, taip pat ir garuojantys vandens garai turės trąšų priemaišų, kurios gali būti toksiškos! Ant grunto gali kristalizuotis trąšų liekanos, jos gyvūnams nuodingos!
Auginant roplius terariumuose labiau tinka stambesni, kietais lapais, netrapūs augalai kaip: Sansevieria trifasciata; Syngonium sp.; Epipremnum pinnatum; Dracaena sanderiana; bespygliai sukulentai. Svarbu kad terariume gyventų nežolėdis roplys, antraip augalų sodinimas gali būti, tik malonus darbas – juo pasidžiaugti vargu ar teks. Augalų nepatartina sodinti į vėžlių, iguanų terariumus. Taip pat augalai nelabai tiks stambesnių roplių terariumams, tokių kaip varanai, suaugusios stambios gyvatės ir kiti, jie paprasčiausiai augalus sutryps. Tokiais augalais apsodintame terariume gali gyventi dauguma gyvačių rūšių, smulkieji driežai, kaip anoliai, gekonai, chameleonai, scinkai, varlės, rupūžės, salamandros.
Sansevieria
Syngonium
Epipremnum pinnatum
Dracaena sanderiana
Smulkesniųjų roplių, varliagyvių ir įvairių nežolėdžių bestuburių terariumuose auginti tinka jau minėti stambesnių roplių terariumų augalai, bei šiek tiek smulkesni, ir trapesni tokie kaip: Maranta sp., Aglaonema sp., Asplenium sp., Philodendron, (įvairūs paparčiai); Dieffenbachia sp.; Euonymus sp.; Ficus pumila; kai kurie fikusiniai Ficus sp.; Fittonia sp.; Hedera helix; Peperomia obtusifolia.
Vorai yra linkę augalus apraizgyti voratinkliais, todėl į vorų terariumus reikėtų sodinti augalus šiek tiek kietesniais stiebais.
Maranta sp.
Aglaonema sp.
Dieffenbachia sp.
Euonymus sp.
Ficus pumila
Fittonia sp.
Hedera helix
Peperomia obtusifolia
Asplenium sp.
Philodendron
Spygliuotų augalų terariumuose sodinti nepatartina, nes gyvūnai gali įsidurti, dėl ko vėliau gali ir žūti. Greičiausiai neretas pagalvojo „Juk jei skaudės gyvūnas neis ir specialiai neįsidurs“, deja dažnai būna, kad gyvūnai laipioja terariumo sienelėmis, dangčiu, taip pat išsigandę netyčia gali užšokti ar nukristi ant kaktuso spygliu, kurie gali ir perverti jūsų augintinį!
Reikėtų atkreipti dėmesį, kad augalėdžiams gyvūnams negalima į terariumus sodinti augalų, su trapiais, minkštais lapais, nes augintiniai būtinai jų paragaus. Suėdę vieną (smulkesnieji) ar kelis fikuso lapus gyvūnai gali žūti, todėl į terariumus fikusą sodinkite tik įsitikinę, kad jūsų augintinis jo neparagaus. Jei apsodinsite augalėdžio gyvūno terariumą – pirmiau įsitikinkite ar augalas nėra nuodingas!
ash terariume pradzioje galvojau bonsu pora ykurdint bet kadangi kainos zveriskos jau auga 15 kolkas mazuciuku citrinmedziu kai pauges ir taps panasesnsi y medzius galesiu kam nors kam reiks parduoti lb graziai atrodo, pakirpus virsune turetu nebeaugti y auksti ir gautis mini medelis
Siaip tai ne koks biznis is tu tavo citrinos medelius, nes cia bet kas gali ikisti i zeme keleta kauliuku is citrinus, apelsino, mandarino, greifruto, mineolo ar dar kokio citruso ir tures maza medeli
zinoma bet kol uzaugs.... ash su mielu noru buciau nusipirkes jau uzaugusy bet deja uzauges 60lt ermitaze kainuoja ash perleisciau lengvai uz 30lt ir nereiktu laukti ~puses metu
reiktu pridurti,kad pasodinus terariumuose augalus turi ypac svarbus but higienos klausimas nes atsiranda terpes veistis itin pavojingiems ektoparazitams erkutems:shy:
nuo erkuciu apsiginti galima tik su dregmes mazinimu ir didinimu, kitaip nelabai nera budu, nebent isimti visa kas "gera" ir gyva is terariumo ir substrata su erkutemis deti i mikrobangu krosnele 2-3 minutem.
Erkuciu atsiras maziau, jei nebus paliktos puti organikos (t.y. maisto likuciu, augalu liekanu, gyvunu isnaru, gyvunu ekskrementu)