2022m. August 08d. 10:37:26

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Lissachatina reticulata
Lissachatina reticulata
2022/06/14 10:43

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,970
· Naujausias narys: vidasp
 
 
Straipsnių hierarchija
Straipsnių pradžia » Gyvatės » Kalifornijos karališkoji gyvatė 
 
Kalifornijos karališkoji gyvatė
 

Kalifornijos karališkoji gyvatė

Lampropeltis getulus Californiae

Lotyniškas pavadinimas: Lampropeltis getulus Californiae
Gyvenamoji vieta: Kalifornija, Oregonas, Nevada, Arizona.
Dydis: jauniklių dydis 25-38 cm. Suaugėlių dydis 60-120 cm. Yra išimčių - kartais jų dydis siekia net ~180 cm.
Gyvenimo trukmė: apytiksliai 12 - 15 metų, tačiau gyvena ir iki 20 ar net ilgiau.

Įžanga

Kalifornijos karališkosios gyvatės - vienos iš dažniausiai sutinkamų augintinių namuose, jų atspalvių bei spalvų variacijų yra išveistos devynios galybės, todėl galėsite išsirinkti būtent tai ko norite ir kas jums labiau prie širdies. Be to jos nereikalauja daug vietos, pasižymi labai geru apetitu ir, kas svarbiausia, neužauga didelės, todėl joms užtenka nedidelio terariumo, kas yra labai aktualu žmonėms, kurie negali skirti daug vietos šiems gyvūnams, tačiau nori auginti gyvatę. Nors ir turėdamos kraupų gyvačių vardą, jos nėra nuodingos, bei kaip nors pavojingos žmogaus sveikatai. Šios gyvatės yra aktyvios tiek dienos, tiek nakties metu, tad nereikės nusipirkus augintinį stebėti jį tik naktimis.

Lampropeltis getulus Californiae

Apgyvendinimas

Kalifornijos karališkosios gyvatės yra ganėtinai mažos, todėl joms nereikia didelio terariumo. Jaunikliai gali be vargo gyventi nedideliame terariume, kurio dydis 30x20x20 cm. Suaugusiems reikėtų jau kur kas didesnio terariumo, tačiau irgi vertėtų atsižvelgti į gyvatės dydi, terariumas galėtų būti maždaug 70x40x40 cm. Beje, jeigu yra galimybės, tai terariumo dydis kuo didesnis tuo geriau, tiek Jūsų gyvatei, tiek namų interjerui, nes galėsite žymiai gražiau viską įrengti. Nepamirškite vieno fakto: šios gyvatės yra ganėtinai aktyvios bei stiprios, kas neatrodo iš šalies žiūrint, tad terariumo dangtis, arba kokios kitos durelės, turėtų užsidaryti ganėtinai sandariai, kad ji nepajėgtų pabėgti. Terariumo apšiltinimui galima naudoti šildymo kabelius, kilimėlius ar lemputes. Terariumo temperatūra dieną turėtų būti maždaug 25 - 29C, naktį turėtų nukristi iki ~24C. Substratui rekomenduotina naudoti drebulės drožles, bet kokio lapuočio medžio pjuvenas, buko drožles, ar netgi laikraščius, tačiau pastarieji nelabai pagražina terariumo išvaizdą, tačiau pastebėti išmatas yra kur kas lengviau. Terariumo substratą patartina keisti kartą per du mėnesius, kad nepradėtų veistis kenksmingos bakterijos, kurios gali pražudyti Jūsų augintinį. Beje noriu pabrėžti, kad niekada nenaudokite substratui kedro bei pušies drožlių, taip pat nenaudokite pirktų iš parduotuvės dažytų drožlių, o rinkitės tik natūralų produktą, nes šios rūšies substratai gali sukelti Jūsų gyvatei kvėpavimo ligas, dėl kurių prarasite savo augintinį. Terariume yra privaloma padaryti, bent keletą slėptuvių: vieną šiltajame terariumo kampe, kitą vėsiajame, tada gyvatė galės pasirinkti, kur jei yra patogiau, bei ten tūnoti ir slėptis. Šios gyvatės negaudamos slėptuvių dažniausiai pradeda stresuoti ir atsisako maisto. Beje terariume įdėkite šakų, nors šios gyvatės ir yra daugiau žeminio pobūdžio, tačiau nepraleidžia progos pasimankštinti ir pasikarstyti. Vanduo kiekvienai gyvatei yra reikalingas, tad terariume visada turi stovėti indas su švariu vandeniu. Indas turėtų būti ganėtinai didelis, kad gyvatė galėtu pasinerti į visą indelį prieš nėrimas.Indas turėtu būti sunkus, nes šios gyvatės labai mėgsta daryti tvarką terariumuose ir ganėtinai lengvai viską išvarto. Vanduo turėtų būti keičiamas kasdien, nebent jis yra nesuterštas, tada galima keisti ir rečiau.

Maitinimas

Šios gyvatės maitinasi mažais peliukais, mažom žiurkėm ir kitais smulkiais graužikais. Maisto dydis turėtu būti ne didesnis negu gyvatės storiausia kūno vieta, tada tokiu maistu ji gali saugiai maitintis. Peliukus prieš maitindami stenkitės užmušti arba lengvai pritrenkti, kad maitinimo eigoje Jūsų gyvatė nebūtų sužeista pelės dantimis ir neužkrėstų gyvatės, nes tokie įkandimai dažniausiai pasibaigia gyvačių mirtimi, nes bakterijos greitai plinta ir jas pažeidžia. Jeigu šioms gyvatėms yra suteikiamos geros sąlygos, tai jų apetitas būna nežmoniškas ir valgo tiek, kol jau nebetelpa ir pačios vos ne vos gali pajudėti. Stenkitės savo augintiniui sudaryti maitinimo režimą ir maitinkite tokiame tarpe - nuo penkių dienų iki dvylikos dienų, taip pat kas kartą keitinėkite laiką, bei dienas, nes gamtoje realiai jos maisto negauna tą pačią dieną, bei tą pačią valandą, tad stenkitės sudaryti tokias sąlygas, lyg ji būtų laisvėje, tačiau nepersistenkite. Geriausia maitinti gyvatę yra tada,kai ji išsituština, tada galima ramiai duoti vėl valgyti. Beje nenustebkite, jeigu ji nustos maitintis mėnesiui ar net ilgėliau, kartais jos parodo charakterį, tačiau neapleiskite jos, ir patikrinkite ar temperatūra terariume yra tinkama ir tada vėl siūlykite maistą. Be to, maitinkite gyvatę atskirame inde, o ne terariume, nes maitinant terariume gali su maistu pakliūti ir substrato, kas Jūsų gyvatei gali lemti greitai nugyventą gyvenimą t.y. mirtį, be to, tai reikia daryti dar ir todėl, kad vėliau Jūsų rankos nepainiotų su į terariumą dedamu maistu. Dar vienas dalykas - po maitinimo stenkitės gyvatę perkelti į terariumą lengvai ir kuo mažiau suteikdami jai streso, nes vėliau ji gali atryti maistą. Beje tai gali būti ir tada, kai ji persivalgo, tad nenustebkite ir neišsigąskite.

Ėmimas ant rankų

Lampropeltis getulus Californiae

Kuo gyvatė jaunesnė, tuo ji rodys didesnius „ragučius“, bei stengsis jus įbauginti su uodegos drebinimu bei išmatų šalinimu ant rankų. Šis jų paprotys yra ganėtinai nemalonus, nes kas kartą paėmus gyvatę, ji jums apdirba rankas. Taigi, kad taip neatsitiktų, jauniklius stenkitės kuo dažniau imti į rankas. Tai darykite atsargiai, tačiau tvirtai. Gyvatę imkite abejomis rankomis, nors ji ir maža, tačiau jos būna labai greitos, ir nukritusios nuo ganėtinai aukštai gali susižaloti, todėl viena ranka imkite ties kūno viduriu, kita - ties galva. Kad gyvatė jaustųsi ant rankų saugi bei maloni, visada jai suteikite tvirtą pagrindą ir niekada jos negąsdinkite, nes šios gyvatės nemėgsta staigių judesių prieš jas. Dar vienas pastebėjimas - supykdytos dažniausiai imituoja barškuoles ir drebina uodegėlę, o vėliau pakelia savo kūno priekinę dalį ir puola, tad jeigu pamatysite savo augintinio tokią pozą, palikite ją tam kartui ramiai terariume ir ateikite kitą kartą, nes šiuo metu ji nėra nusiteikus bendrauti su jumis.

Ačiū už dėmesį.

Naudota literatūra: CollisonZoo ir RedTailBoa.net, bet daugiausia jos iš asmeninės patirties. Nuotraukos taip pat iš asmeninės galerijos.Visos teisės saugomos

 
 
Komentarai
#11 | Natrix · 2007 March 16 15:43:46
Geras straipsnis , Lampropeltis getulus taip dažnai laikoma gyvatė,o straipsnio apie ją nebuvo.Grin
#12 | ledine11 · 2007 March 16 18:39:24
geras straipsnis:thumb::thumb::clap::yes:Winko gyvatele irgi lb grzazi neturiu ka pridurt:hap::hap::jeee::laugh:
#13 | velniaz · 2007 March 16 22:20:11
:thumb:
#14 | Sheepshegeris · 2007 March 17 10:32:09
O jos kaip zalciai nemiega ziemos miegu?
#15 | Tyliai · 2007 March 17 12:28:56
tai kiek tas islaikymas atsieina?
#16 | Richardas · 2007 March 18 01:14:07
straipsnis puikus:thumb::thumb::thumb::thumb:
#17 | mildaster · 2007 March 19 08:58:04
Tyliai, na įsivaizduok, kad pas tave kambary nuolat įjungta 50W lemputė (šildymo kabelis). Dieną naktį. Plius, kiekvienas peliukas irgi kainuoja, jeigu jų neveisi (naujagimis, mažai gyvatei - ~1Lt, suaugusiai - ~3Lt). Dar vienkartinės išlaidos terariumui, kabeliui ir t.t., dar vitaminai, periodiškas substrato keitimas, blablabla Smile
#18 | spyglyx · 2007 August 10 16:43:47
:geras::aciu:
#19 | nemantas · 2007 December 21 08:54:38
Blin, man tai patinka, tik beda - niekaip zmonos neikalbu, kad leistu auginti Smile
#20 | Shamanas · 2008 March 26 15:39:26
Man tai truputi keistas maitinimas atskiram inde,nes gyvate gali praryti supstrata... Kaip zinia jos ir gamtoj pries esdamos issilipa i kibireli kad neduok dieve substrato neprarytu :geek:
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nuostabu! Nuostabu! 71% [12 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 24% [4 Balsų]
Gerai Gerai 6% [1 Balsas]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
 
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2022-07-19 19:55
Nieko negavau. Grin

2022-07-03 03:05
Tavo deka, parašiau daugumai augintoju. Dabar turėtu kristi temperatūra, kai visi išjungs Grin

2022-07-01 09:38
Chebra, pas kažką paliktas šildymo kabelis įjungtas - iskjunkite, į lauką neįmanoma išeiti - per karšta.

2022-06-28 13:38
Kai išjungi visus kilimelius, ir kitą šildymą jauti kaip pinigai tauposi Grin

2022-06-28 13:38
· Nektyvuotų narių: 10 Einu tikrinti kas tokie Grin

2022-06-26 23:22
Nekaršta jums? Man tai taip šiltoka. Grin

2022-06-26 23:20
Tinka patarlė: Nespręsk apie knygą iš jos viršelio. Grin

2022-06-15 15:23
Jau tuos aktyvavau ir dar dabar du nauji. Tai sakyčiau nėra miręs tik taip atrodo Grin

2022-06-14 10:47
Stakta, rašo, jog dar du neaktyvuoti yra Grin

2022-06-12 10:02
Nu va... Apie ką aš ir kalbu. Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 7970
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39620
 
 
  
  33626849 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma